Autor Zpráva
ovidius
Profil
Jak zařídit, aby se doména zobrazovala jenom jako "example.org" a ne "www.example.org"? (Případně docházelo k automatickému přesměrování, pokud někdo zadá v prohlížeči "www.example.org" na "example.org").

Stejně tak, když někdo zadá v prohlížeči celou adresu, např. "www.example.org/adresar/adresar/stranka.html", chtěl bych, aby se to všechno automaticky přesměrovalo na "example.org/adresar/adresar/stranka.html"

Obracel jsem se na svůj hosting, odpověděli mi, že si to mám nastavit v souboru .htaccess.

O existenci souboru vím, ale nevím jak se to nastavuje.

Taky je problém, že používám WORDPRESS, který si .htaccess aktualizuje sám. Takže já vlastně pro přesměrování ani .htaccess použít nemůžu. Neexistuje jiné řešení?

Až ten to všechno nastavím, kam potom budu přes FTP nahrávat web?

Mám na serveru zhruba takovou strukturu:

/www.example.org
/subdomena1.example.org
/subdomena2.example.org
/subdomena3.example.org

Celkem pod jednou doménou aktivně používám asi 10 subdomén.
ovidius
Profil
Ještě doplním, že v současnosti, když do prohlížeče napíšu svojí doménu ve verzi "example.org", tak se mi zobrazí tato stránka:

Forbidden

You don't have permission to access / on this server.
Václav Martinovský
Profil
Mel by na serveru existovat symlink (symbolicky odkaz) z adresare "_" na "www" (zalezi, jak je dany system vyresen, ale takhle je to bezne) - tim se zajisti, ze na domena.cz bude stejny obsah jako na www.domena.cz (pokud to tak ted nemate, tak je treba vyresit prvne to). Na to presmerovani pak staci jednoduche rewrite pravidlo, neco jako:

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.domena.cz [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://domena.cz/$1 [R=permanent,L]

Jde to nastavit i primo do konfiguraku apache, takze to nemusi byt v .htaccess. Pokud to webhoster neumi/nechce, mozna je cas uvazovat o zmene...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0