Autor Zpráva
t018
Profil
co si myslíte o placeném hostingu na pipni.cz mě se zamlouvá
máte někdo zkušenosti?
jak je ochotná technická podpora?
samlep
Profil
Mám skušenosti s freehostingem a po šestihodinových výpadcích, které jsem tam zažil, bych do placeného nešel.
AlešD
Profil
Mám pár webů na placeném pipni. Tohle mě říká nezávislé (monitoring-serveru.cz) měření dostupnosti:
počet měření: 17 768, dostupnost: 99,923% Takže docela OK.
Za asi tři roky jsem zaznamenal jeden opravdu rozsáhlý výpadek databáze spojený se ztrátou dat -1 den zpět.

Plusy:
- podpora MySQL, PostgreSQL, Firebyrd
- PHP 4, 5
- perfektní statistiky
Mínusy:
- problematický mod_rewrite, ale lze "přežít"
- vůbec implementace čehokoliv v .htaccess je taková divná :-)
- občasné problémy s místem na disku
- možná moje blbost, ale nejsem sto se připojit z PC rovnou na databázi, i když by to jít, podle podmínek, mělo, klasicky přes phpMySQLManager (nebo jak se to jmenuje) to samozřejmě lze

Podpora jak a kdy, stačí projít diskuzní příspěvky pro placenou verzi. Mě osobně vyhověli celkem rychle a téměř vždy.

Srovnávat s free nelze, na free není podpora mod_rewrite a čehokoliv jiného, a nic tam, celkem logicky,nezaručují. Free jsou provozována na staších strojích atd.
t018
Profil
a můžu se zeptat proč problematický mod_rewrite a .htaccess?
Jindra Holý
Profil
ja s nim mam jen dobre zkusenosti,.....temer zadne problemy,.....bezi na nem projekt na kterem jsem se podilel a to pres rok a pul ...mozna dva,......a minimalni vypadky,.....

2samlep: Free....snad necekate od free sluzby zazraky,....je to zadarmo,....odkdy lidi delaji zadarmo ,....
AlešD
Profil
t018:
mod_rewrite - třeba tohle na pipni funguje:

RewriteBase /
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -f [OR]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d
RewriteRule ^(.+) - [PT,L]
RewriteRule ^(.*) index.php [L]
</IfModule>

a tohle ne:
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -f [OR]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d
RewriteRule ^(.+) - [PT,L]
RewriteRule ^(.*) index.php
</IfModule>

Proč ovšem ani netuším.
DoubleThink
Profil *
odkdy lidi delaji zadarmo
Ale dělají - zisk nemusí být jenom peněžitý.
Pipni byl tuším první subjekt, který nabídl hosting zdarma bez žádných doprovodných závazků.
Problém je samozřejmě v nepoměru nabízených služeb a ochotě do nich investovat vlastní peníze. Být v kůži provozovatelů, tak bych nabídl zdarma to, na co stačím. Například hosting sice bez databáze a/nebo PHP, ale stabilní.
AlešD
Profil
DounleThink: Být v kůži provozovatelů, tak bych nabídl zdarma to, na co stačím.

Zcela souhlas, nabyl jsem dojmu, že současná podoba free pipni spíše poškozuje, než přináší nějaké plusové body. Na druhé straně, co s tím mají teď dělat, lidi si zvykli na nějaké služby a prostředí (oproti placenému není zas takový rozdíl), nadávají, ale kdyby se služby omezily, nadávali by ještě více.
WertriK
Profil
Hostoval jsem na pipni na free hostingu do doby než jsem začal používat db, když jsem se s ní začal seznamovat tak jsem pocítil slabé místo freepipni.
Možná se to už změnilo, ale rozhodně u mě už v žebříčku hostingů nevedou.
Jak se tak dívám na ty "lidové ceny", tak se v žebříčku propadají ještě níže.

Nyní hostuju na www.profitux.cz [placený] a zatim jsem nezaznamenal nějaký problém.
t018
Profil
WertriK
no pipni se mi zdají profesionálnější, nějaké výhody u profituxu vidím, ale pipni nabizi lepsi administraci a podporu a s dostupnosti jsou na tom taky lip
jinak už v první zprávě jsem zmínil že uvažuji pouze o placeném programu u pipni, takže tam by snad problémy neměli být
WertriK
Profil
takže tam by snad problémy neměli být

Za doby, kdy jsem se snažil na pipni rozběhat trochu rychleji mysql admina dost lidí nadávalo i na placený hosting. Jak je tomu teď to nevím.

Projdi si jejich fórum a rozhodni se, zkusíš a uvidíš ....

Podle toho co tam čtu - nevím nevím, ale to záleží jen na tobě
http://forum.pipni.cz/list.php?f=3

PS: Ano na profituxu se mi taky nezdají, jako profesionálové. Ale jsou to "jen obyč. lidi", kvůli tomu jsem tam taky šel ;-)
t018
Profil
WertriK
Díky-koukám, že tam mají docela problémy s místem, to fakt dokáže odradit.
Ach jo člověk si myslí, že už má vybráno a pak mu to něco kazí.
Ideální hosting asi fakt neexistuje.
WertriK
Profil
t018

Jediné co ti můžu poradit je :

Něco zkus a příště už budeš vědět. Zkusíš pipni.cz a příště budeš vědět, že tam ne. Nebo že to s tím místem není tak strašné. :)

Ale celkem mi vadí, že u pipni mají dané minimální období na které si to můžeš zaplatit. Za těchto podmínek bych tam nešel už vůbec :)
Jindra Holý
Profil
vzdy a vsude mate nejake pro a proti ,.....stejne jako vetsine lidi je spokejna s necim jinym,....jak uz tady bylo napsano, nejlepsi je asi vlastni zkusenost,....
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0