Autor Zpráva
Hofy
Hosting savana.cz
Profil
Zdravim, trosku jsem se v tuto nocni hodinu zacal zabyvat otazkou, oc je to klamava reklama a jake by mela mit postihy. Nalezl jsem jedne priklad, zde je:
<title>Webhosting ProFiTux.cz - nejlevnější webhosting v ČR, levná reklama</title>
<title>webhosting banan.cz, nejlevnější webhosting v ČR</title>
<title>Webhosting Station.cz :: Nejlevnější webhosting v ČR</title>

Je toto oznameni ihned v titlu stranky dostatecnym odstrasujicim panakem, ze sem by clovek nemel jit? Na zaklade ceho si kazdy z danych hostingu osvojuje to pravo psat informaci, ze jsou v CR nejlevnejsi? Ma zakaznik pote pravo, jakmile zjisti, ze to neni pravda na upravu ceny? "NEJLEVNEJSI" urcuje CENU, kteou zakaznik zaplati a nebo to je pomer mezi vykonem a cenou, ktery zakaznik dostava? Jak to dotycne hostingy vedi, ze oni maji nejlepsi pomer? maji rychlejsi stroje, nez ti druzi?

Chtel bych rozvirit obecnou diskuzi, zda to je seriozni takto mast zakaznika ihned na pocatku, nebo zda to je v poradku a ze to je jen reklamni tah u ktereho to je povoleno. Ma smysl pote uvadet, ze je nekdo nejlevnejsi, kdyz to uvadi uz kazdy? Je to jako s pracimi prasky, kde vsechny jsou lepsi, nez "bezny praci prostredek". Opet je nutne si polozit otazku, kde ten "bezny praci prostredek" muzu zakoupit. Ja ho v obchode jeste nikdy nemohl sehnat a tudiz si nemuzu v realu vyzkouset pravdivost dane reklamy formou srovnani v praxi, stejne jako to je s danymi hostingy. Kazdy zakaznik preferuje jinou hodnotu, ktera mu dava ve vysledku ono "nejlevnejsi v CR". Je to rychlost, stabilita, celkove sluzby, nebo jen proste jde zas jen o ty prachy?
WertriK
Profil
Zajmavý problém, obecně bych řekl že se jedná o poměr nabízených služeb a jejich cenou.
Samozdřejmě minimálně jeden z nich musí zákazníkovi lhát.

Např;
Profitux : Neomezeně - za 50Kč
Banan : 5Gb na vše - za 75Kč
Station : 1Gb na vše - za 50Kč

Záleží ale na preferencích zákazníka
Např. zákazník požaduje min. 1gb prostoru a denní zálohování
Najde si seznam hostingů host1, host2, host3 (předpokládáme že všechny tvrdí, že jsou nejlevnější)
- v tom případě je nejlevnější třeba host1 [host1 tedy nelže]

Zákazník n.2 požaduje neomezeně prostoru
Najde si seznam hostingů host2, host4, host5 (předpokládáme že všechny tvrdí, že jsou nejlevnější)
- v tomto případě je nejlevnější host2 [host2 tedy nelže, ale v prvním případě lhal - tak co tedy ?]

A tak to může jít do aleluja, to zda je hosting nejlevnější si musí určit sám uživatel podle toho co hledá.


PS: Můj osobní názor je, že profitux je opravdu nejlevnější :-) (ale opět jsme u toho: když někomu bude stačit 10Mb na html, tak pro něj určitě ne)
quinux
Profil
Hofy
Neřekl, bych, že se jedná o klamavou reklamu. Pokud se provozovatelů zeptáš, jak na to přišli, že jsou nejlevnější, když jsi našel třeba někoho levnějšího, tak ti mohou říct, že to srovnávali s nějaký seznamem, kde se ten hosting, který uvádíš neobjevuje.

V každém případě, ve chvíli, kdy se v jakékoliv reklamě objeví "nej", tak je potřeba se mít na pozoru.
Hofy
Hosting savana.cz
Profil
Obecne plati, vyhnout se firmam, ktere maji ve sloganu slova:

1. nejlevnejsi (vetsinou kdyz je neco levne, neni to kvalitni)
2. profesionalni (musime nato upzoornovat, protoze si to o nas nikdo nez my nemysli)
quinux
Profil
Hofy
1. nejlevnejsi (vetsinou kdyz je neco levne, neni to kvalitni)
To nemusí být vždy pravda. Znám přípravek, který je cca 10x levnější (při zachování stejné kvality) než jeden úžasný přípravek proti vodnímu kameni. ;o)
Railbot
Profil
Hofy
1. blbost (piju jedno poměrně levné víno a je vynikající)
2. blbost (jsem profesionál a nebojím se to o sbě napsat, v oboru je hodně šmudlů, takže se od nich chci tímto oddělit. Myslím, že v oblasti webhostingu to platí 2x)

Ještě pro nás máš nějakou velkou myšlenku?
Hofy
Hosting savana.cz
Profil
Railbot:

Profisional co pije levne vino. To mi nestymuje.

1. srovnavat chut vina s knowhow a technologii IT je hloupost
2. jsi profesional, nebot to o tobe lidi tvrdi a nebo si to jen myslis, ze jim jsi. Oni se take citi byt profesionali, protoze to o sobe pisou. Dle ceho jsi ty profesional, co te jim urcuje?
Profisionalita se nikam psat nemusi, ta proste je na zaklade zkusenosti s danou firmou. Je to z te firmy jejich celkovym imagem citit.


"Ještě pro nás máš nějakou velkou myšlenku?" - ty komunikujes za vice lidi, kteri zde ctou forum, nebo mas problem s profesionalitou a kulturou komunikace v diskuzich a je nutne si takto zvednout sebevedomi?
smajli
Profil
Já bych jen přidal jedno staré české přísloví: "Samochvála smrdí"
Bubák
Profil
Pokud se provozovatelů zeptáš, jak na to přišli, že jsou nejlevnější, když jsi našel třeba někoho levnějšího, tak ti mohou říct, že to srovnávali s nějaký seznamem, kde se ten hosting, který uvádíš neobjevuje.
A co pojem "relevantní trh"? Myslím si, že s "nějakým seznamem" hostingů by nemuseli uspět.
quinux
Profil
Bubák
Nejde o to, jestli uspějí s "nějakým" seznamem nebo ne. Jde o to, že se prostě dá vždycky na něco těžko napadnutelného vymluvit. ;o)
Railbot
Profil
Hofy
Profisional co pije levne vino. To mi nestymuje.
Aha. Takže bych měl pít něco děsně drahého, co mi nechutná, jen abych si připadal in a kůl? Zajímavé.

Dle ceho jsi ty profesional, co te jim urcuje?
Zkušenosti? Vědomosti? Pracovní pozice?

Profisionalita se nikam psat nemusi
Nemusí, ale může. Lidi si rádi přečtou, že se jedná o profesionální firmu.

ty komunikujes za vice lidi, kteri zde ctou forum, nebo mas problem s profesionalitou a kulturou komunikace v diskuzich a je nutne si takto zvednout sebevedomi?
Ptal jsem se za všechny ostatní, ano. Jinak problém sn ičím nemám. Jen jsem ti chtěl oponovat, protože podlě mě tvrdíš nesmysly. Nemusíš to hned hnát k nějaké kultuře vyjadřování a sebevědomí, na takové osobní rejpání je ještě málo hodin ;)

Jinak v oblasti webhostingu je taková konkurence, že ceny jsou hodně nízké a často jsou služby velice kvalitní, takže tvrdit, že co je levné, to je nekvalitní, je blbost na Ntou.
Joker
Profil
Dle ceho jsi ty profesional, co te jim urcuje?
http://cs.wikipedia.org/wiki/Profesionál
"Profesionál je člověk, který za svou práci pobírá peněžní honorář a je pro činnost v daném oboru kvalifikován buď praxí a/nebo odborným vzděláním."

Jinak řečeno, profesionální webhosting znamená, že dělám webhosting za peníze :-D
Takže vpodstatě si může "Profesionální webhosting" napsat skoro kdokoliv, kdo za to bere prachy... což mi nepřipadá zrovna jako dobrá kvalifikace :-)
habendorf
Profil
Profisional co pije levne vino. To mi nestymuje.

Tak to je absolutní kravina. Možná by ses divil, co známých a zazobaných lidí třeba kouří Startky :o)
Jinak každý samozřejmě konzumuje to, co mu vyhovuje.

Ještě jedna poznámka. "Profesionál" nevypovídá absolutně nic o kvalitě. Znamená to, že člověk se danou věcí živí jako základním zdrojem svých příjmů. Opakem je amatér, pro něhož daná činnost není obživou.

Amatér může být 100x lepší než profesionál a nebo taky ne. Tyhle dvě slova v sobě nemají kvalitativní rozměr.
Vít Dlouhý
Profil
Že jsou profesionály o sobě řada lidí tvrdí ve chvíli kdy za svou první práci dostanou zaplaceno, stačí projít českou webdesignérskou scénu (ta je tím mimochodem naprosto specifická, ale webhosting je v podstatě to samé) a zjistíte, že koncentrace profesionálů je tu snad největší na světě -- čili v tomto nemohu souhlasit s Railbotem a jeho tvrzením výše (ovšem zcela vyjímečně ;-), protože tyto řeči nikoho neodliší, naopak - dneska každý dělá "profesionální webové stránky, naprosto přístupné, dokonale SEO optimalizované, každý nabízí ten nejlevnější hosting a má nejrychlejší linky"...

Railbote, o tobě vím, že jsi profesionál podle tvé práce a vystupování zde na fóru, bez ohledu na to, jestli to o sobě budeš tvrdit nebo ne, je to zřejmé - důležité jsou činy a ne řeči.
Hofy
Hosting savana.cz
Profil
Ja jsem i tak stale zastancem, ze pokud nekdo napise informaci, ze je nejlevnejsi, mel by proto mit padny argument a dokazat to a pokud zakaznik najde neco levnejsiho, treba i za 4 Kc mesicne, mel by mu dotycny hosting v dusledku te sve informace poskytnout hosting za 3,90. Jde o princip, nikoliv analizu trhu jako takoveho.
WertriK
Profil
pokud zakaznik najde neco levnejsiho

Hosting1
500Mb na vše, týdenní zálohy
70Kč/ měsíc

Hosting2
1GB na vše, denní zálohy
75Kč/měsíc

Když napíšeš na hosting2, že jsi našel levnější hosting [hosting1] (a hosting2 tedy lže) tak se mohou ohradit tím, že mají lepší služby -> tím pádem jsou raltivně levnější.

Skupina hostingů v závislosti na jimi nabízených službách je opravdu nejlevnější, zbytek lže.
Zbytek by jsi určil tak, že najdeš hostingy nabízejíci naprosto stejné podmínky a budou se lišit jen v ceně - nejlevnější vyhrává, ostatné lžou.

Protože pro jistou skupinu zákazníků, bude nejlevnějsí opravdu hosting2 než hosting1. Jiná skupina bude zase preferovat hosting1 než hosting2.
quinux
Profil
Hofy
Tesco taky u některých ce uvádní "nejnižší cena ve městě" a přesto ti můžu ukázat 5 obchodů, kde dané zboží seženeš levněji. Budeš tedy i po Tescu chtít snížení ceny? Klamavá reklama je všude kolem nás, stačí se podívat na reklamy v tv a můžeš celý reklamní blok říkat jen, lež, lež, lež.. Je na tobě jako zákazníkovi, jak se k tomu postavíš. Buď ji uvěříš a nebo se pohlédneš jinde.
Hofy
Hosting savana.cz
Profil
Pokud ma TEsco napsano ze Garantuje nejnizsi ceny, mas pravo zadat nizsi cenu nez ma onech 5 obchodu. Zalezi na zakaznikovi, zda to tak necha a nebo uplatni sva prava. Uznavam, z evetsinou to nestoji za namahu.
WertriK
Profil
No jo jenže u rohlíku z teska se to dokáže snadno, rohlík je všude stejný - ikdyž taky bychom se mohli hádat, ale vesměs to tak je.
Takže když uvidíš nejlevnější rohlík v tesku za 2Kč a rohlík někde v pekařství za 1,90Kč - ano tesko lže.

Ale tohle bohužel o hostigách neplatí resp. platí ale jen u těch, kde nabízí stejné služby.

Když to k něčemu přirovnat, tak možná k vínu;

Pro bezdomovce je nejlevnější krabicové za 20Kč z teska, ale pro nějakého gurmána je nejlevnější slámové za 700Kč z nějakého obchodu.
Pokud ten gurmán pujde do dalšího obchodu a tam narazí na to samé slámové, ale za 800Kč a ta prodejna garnatuje nejnižší ceny - potom lže.

Pokud by jsi chtěl srovnávat hostingy, tak by jsi z nich musel udělat skupiny které nabízí přesně stejné služby a z toho vybrat ten nejlevnější.
habendorf
Profil
WertriK: To co tady dost složitě vysvětluješ na třech příkladech se normálně zapisuje dvěma slovy :o)

Ceteris Paribus
WertriK
Profil
habendorf
Ceteris Paribus

Pokud jsem vygůgloval české vysvětlení dobře, tak máš pravdu ;)

http://proatom.luksoft.cz/view.php?cisloclanku=2006081901

Ale myslim, že z těch mých příkladů se to dá snáz pochopit ...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0