Autor Zpráva
Bubo
Profil
chcel by som sa spytat ci je nieco take ako noip.com ze sa da domena nastavit na urcitu ipcku a ze obcas tu ipcku mozem aj zmenit cez webove rozhranie, len aby to bolo slovenske alebo ceske a platil som len za domenu...

// chcel by som to nasmerovat na svoj pc a tam si vytvarat aj subdomeny, emaily, ftp, atd... (no proste taky moj maly webhosting)
souki
Profil
imho toto umí forpsi
Mike8748
Profil
ano, forpsi to umi

staci si nastavit v DNS zaznamech svoji IP adresu
syky01
Profil
jenom je potřeba si uvědomit, že změna DNS může trvat až 24 hodin, než se změní u všech
Bubo
Profil
a preco jako ze tak dlho ved na noip.com je to behom 10 min zmenene
Tower
Profil
Vypadá hruška jako jablko? Pokud ano, rozbor řekne, že to jablko není.

Na no-ip.com nikdo nemění za těch 10 minut DNS server, ale nastavení zónového souboru. Termín "do 24 hodin" je opodstatněný z technického hlediska přenastavení jednotlivých stromově umístěných DNSS serverů v síti Internet. Doporučuji použít vyhledávač a něco si o tom přečíst.
Hyna
Profil
V pracovní době se mě změna DNS u forpsi.cz projevila během třičtvrtě hodinky.
Davex
Profil
Je ještě třeba počítat s "trvanlivostí" DNS záznamu. Starý záznam může být po tuto dobu ještě v keši jiných DNS serverů.
xHire
Profil
Nevím, zdali všechny, ale mnohé DNS servery (myšleno softwarově, nikoliv dle poskytovatelů) umožňují trvanlivost konkrétních DNS záznamů ovlivnit. Standardně vydrží A záznam čerství 24 hodin, ale není problém to nastavit na libovolně jinou hodnotu. Musí se pak ale počítat s tím, že čím vyšší bude návštěvost, tak daleko více poroste množství dotazů na server, než kdyby měl záznam trvanlivost delší.

Všechno ale je jen o schopnosti poskytovatele služby (a možná také o tom, který DNS server používá...).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0