Autor Zpráva
Trupka_velka
Profil
na Profituix píšou:

Neomezený počet subdomén (dynamicky generovaných)

Co to znamená? Diky.
Taps
Profil
subdoména je např. diskuse.jakpsatweb.cz....
Railbot
Profil
Taps
Neptal se, co je subdoména, ale co je "dynamicky generované".
MiSHAK
Profil
Prakticky, že si je můžeš za chodu vytvořit :)
TCH
Profil
To jde ale všude ne?
souki
Profil
TCH
Ne-e. Někde to musíš dělat přes administraci jinde za ně dokonce platit
armin
Hosting armin.sk
Profil
Ehm... dynamicky generovani subdomen. Jeste at se chlubi blbecti tim, ze jejich servery podporuji javascript a flash (pro mene zdatne: tyto 2 technologie absolutne vubec nesouvisi s hostingem a serverem)...
Školník
Profil
armin: něco tě trápí?

Pravděpodobně že vytvoření složky v ROOTu automaticky tvoří doménu III. řádu?
armin
Hosting armin.sk
Profil
Školník: Me netrapi nic, ale jak to rict abych se nikoho nedotknul... to je jako kdyby prodejce novych automobilu deklaroval, ze prodava auta s volantem. Tak co si o takovem cloveku pomyslis? Proste deklarovat ze nabizim neco, co je snad standardem pres 7 let... tak to klobouk dolu...
DoubleThink
Profil *
Pravděpodobně že vytvoření složky v ROOTu automaticky tvoří doménu III. řádu?
Taky bych to takto chápal.

armin
Jsi úplně mimo. Bavíme se o dynamicky generovaných subdoménách. Tedy defacto o serverové konfiguraci.
armin
Hosting armin.sk
Profil
DoubleThink: Ja nejsem mimo, ale individuum co neni schopno normalne (normalne = rozumej v rootu domenu vytvoreni adresare znamena vytvoreni subdomeny 3. radu) nastavit stroj, tak povazuje toto za neco extra... nic nebudu se v teto spodine uz hadat.
DJ Miky
Profil
armin
Mít subdomény generované přes administraci a ne přes složky na FTP se někdy hodí...
DoubleThink
Profil *
tak povazuje toto za neco extra
Tento informační vstup jsem asi přehlédl...

Neomezený počet subdomén (dynamicky generovaných)
To, že je počet subdomén neomezený není věc samozřejmá. Jak už bylo řečeno, jsou hostingy, kde se za to platí.

Mimochodem - dynamicky generované subdomény nejsou zrovna ideální. Většinou jsou totiž řešeny nějakým obskurním rewrite předpisem (jako třeba na Bluehostu) a apache pak ochotně vytváří konflikty s nastavením aliasů nebo dalšími rewrite předpisy. Na cross-site bezpečnost v PHP radši ani nehledě.
armin
Hosting armin.sk
Profil
Co ja mam zkusenost, tak vetsinou tenhle dle me dementni system (v adminu si delas subdomeny) pouzivaji a nabizi spolecnosti, co pouzivaji "all in one" reseni - od nastaveni serveru pres webadministraci. Proste "bezudrzbovej" server, o vse je postarano a nemam ani sajnu co kde jak funguje :)
Nebudu jmenovat, ale prave ted delam resp. navazuji na rozdelanou webadministraci obdobneho systemu, ale co mi lidi z teto spolecnosti predvadi, tak to je obcas hodne ubohe, nemluve o tom, v jakem statiu jsem dostal administraci jejich hostingu. Cili nejsem mimo, vim o cem je rec, pane velavazenej moderatore :) Tak ale uz vazne, rekl jsem co jsem chtel rict, uz to nema cenu dal resit.
DoubleThink
Profil *
tak vetsinou tenhle dle me dementni system (v adminu si delas subdomeny)
Záleží, co v tom adminu děláš. Přímé nastavení DNS serveru pomocí adminu (jako třeba na Českém hostingu) mi dementní rozhodně nepřipadá - tohle je totiž jediný správný způsob tvoření subdomén. Existující DNS jsou směřovány na HTTP server, neexistující uzavírají spojení.
armin
Hosting armin.sk
Profil
DoubleThink: to mas recht clovece, ale ne kazdy se tomu rozumi a po 3 pokusech se vy....re na DNS a zacne prudit hotline. Proste nejjednodussi a nejschudnejsi cesta je dle me tvorba adresaru v rootu domeny. A muzes mi verit, ze lidi jsou schopni cehokoliv - totalne rozbit dns zaznamy sve domeny stylem pokus omyl, jen at to projde tou blbou administraci a schrousta to ten regular :)
Petr Tichý
Profil
Já to mám na hostingu tak, že adresa "cokoliv.mojedomena.com" se automaticky přesměruje do "mojedomena.com/cokoliv" a výrazně to nedoporučuju.
armin
Hosting armin.sk
Profil
Petr Tichý: jj, to je docela extrem toto... ja to mam treba:
/zkouska/
/zkouska/ahoj/
/www/
/www/ahojky/

a na domene mas:
http://zkouska.domena.tld/
http://zkouska.domena.tld/ahoj/
http://www.domena.tld/
http://www.domena.tld/ahojky/

Proste normalni konfigurace, myslim ze i lehce pochopitelna, nevyzadujici zadne informacny naroky na uzivatele (A/CNAME/MX/SOA/AAAA zaznamy DNS serveru). Pro rejpaly: ovsem je jasne ze na subdomenu neni potreba vsechny zaznamy, ovsem kdyz mam neco delat s DNSkem, tak musim vedet co na co slouzi a co muzu resp. musim zadat aby se udelalo to co potrebuju. A pochybuji ze nekdo z uzivatelu si bude studovat rozsahlou RFC normu ohledne DNS zaznamu na to, aby si udelal trapnou subdomenu.
matak
Profil
Nejsem si úplně jist jestli nemluvím z cesty, ale nemá to generování domén z adresářů, tedy adresář v rootu = doména 3. řádu vadu právě v pozicování skriptů na root? Pokud jde o DNS tak cesta /images/neco.gif me bude hledat v rootu - sub.domena.cz ale pri generovani z adresare obrazek nenajdu protoze ho to bude hledat tady? www.domena.cz/images/neco.gif a ne zde kde opravdu je???? ----> www.domena.cz/sub/images/neco.gif. Pokud je to blbost jakou to má teda praktickou nevýhodu ta metoda z adresářů???
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0