Autor Zpráva
Školník
Profil
Dobrý večer, hodlám si v brzké době zaregistrovat CZ doménu, avšak ještě stále jsem se nerozhodl na který webhosting bych ji chtěl umístit. Proto se ptám, jak nejlépe pokračovat.

U které společnosti byste mi doporučili doménu registrovat? Jde mi o možnosti administračního rozhraní, všemožné nastavování, minimální potřebu kontaktovat jejich podporu pro změny údajů.

Pokud využiji služeb registrátora (např. forpsi) a následně si zajistím nějaký webhosting, funguje to tak, že změním DNS záznamy v administraci registrátora a potom to už bude fungovat? A v přípapě přesunu na jiný hosting nebudu mít jinou starost než opět změnit záznam u registrátora?

Omlouvám se asi za hloupý dotaz, ale finančně to není úplně banální záležitost a proto bych nerad uělat chybu...
djlj
Hosting subreg.cz
Profil
Doporučuju http://domena.cz/
Peca
Profil
Přesně tak to funguje. Normálně kupuju domény u forpsi.
Pouze nějaké pochybné hostingy požadují zakoupení domény u nich, nebo prodloužení domény o rok (tzn. opět převod k nim).
Hofy
Hosting savana.cz
Profil
Take pouzivam domena.cz
Školník
Profil
Díky, a jak vypadají administrační rozhraní u těchto dvou registrátorů? Jestli máte zkušenost s oběma.
Hofy
Hosting savana.cz
Profil
domena.cz je asi tak o 2 roky napred
Školník
Profil
A pokud bych měl zájem začít používat Gmail na své doméně, je potřeba změnit MX záznam. To předpokládám lze udělat také v administraci registrátora, je to tak? Ještě jednou díky za informace, pravděpodobně se do toho pustím u domena.cz
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0