« 1 2
Autor Zpráva
šufánek
Profil
ha. nezdařilo se. tímto se omlouvám (viz muj minulej post). ale zdá se, že k žádnýmu nepochopení nedošlo.

souki:
poctivě prohledat? můžeš prosím uvést příklad - kdy takové hledání nemůže využívat pouze indexovaných polí?

ok - a co zálohovat jenom ta metadata (což není tak obtížné), nebo celou tabulku po kouskách, chci-li zálohovat i soubory. Výsledná náročnost celého procesu bude -musí být- přibližně stejná. A bod navíc pro databázi - díky tomu že zálohuješ synchronně, vyhneš se riziku nekonzistence zálohy (V tvým případě probíhá záloha metadat a bináru v odlišných časových okamžicích. To je trochu riskantní podnik, data se mezitím mohla změnit..)
souki
Profil
šufánek
Jedna důležitá věc kterou bylo potřeba zmínit hned na začátku. Jaká data to vlastně budou? U extradlouhých článků bych byl pro databázi, ale např u databáze typu stahuj.cz jednoznačně pro soubory
šufánek
Profil
souki: psal jsem, že hájím tenhle přístup obecně - pro libovolné soubory (.exe, .pdf, .jpg ...).

Jedinou výjimkou, která mě napadá jsou soubory které mají být často upravovány, a pro jejichž úpravu se filesystem hodí lépe - tak třeba samotný kód stránek.
souki
Profil
šufánek
Vidíš... A já bych to řekl obráceně. Soubory, které není potřeba upravovat a často zálohovat bych dával do filesystemu. Tzn např video imho nepatří do databáze ani omylem.
šufánek
Profil
oprava: sypu si popel na hlavu, .pdf ne, to by se googlu nelíbilo
šufánek
Profil
...to je právě to imho na který tady pořád narážíme :) proč?
šufánek
Profil
..tedy : ano, evidentně si to myslí většina lidí. ale nevidim tu dost argumentů na podporu takovýho názoru.
souki
Profil
oprava: sypu si popel na hlavu, .pdf ne, to by se googlu nelíbilo
Já teda od začátku předpokládám, že složky kam budeš data ukládat budou mít nastaveno "deny from all" aby se tam nikdo nehrabal
DoubleThink
Profil *
Řešíme tedy otázku, jestli trvá déle jeden přenos odpovědi na dotaz obsahující binární data, nebo přenos krátké odpovědi obsahující pouze metadata + přístupová doba k souborům.

To je právě otázka.
Pokud máš něco jako file repository (viz zmíněný Stahuj), pak budeš mít stejně dva stupně komunikace. Nejprve vypsání seznamu, pak požadavek na samotný soubor. Tyto dva kroky logicky nejdou sloučit, protože je mezi nimi informační vstup klienta.

Vzhledem k tomu že provozuju server kde soubory vkládaj uživatelé přes klasický formulář, tak to omezení mam tak jako tak. Ale uznávam že obecně to problém je.

Neviděl bych to jako stejné omezení. Klienti sice můžou uploadovat po malých částech, ale to by jim nemělo bránit stahovat velké soubory, nebo více souborů najednou. Proto se taky používají externí ZIP a Imagick knihovny - aby mohly pracovat jen s referencemi souborů a nezatěžovaly zbytečně jádro PHP.
armin
Hosting armin.sk
Profil
Tak, cca. 5 hodin prace na udelani fulltext vyhledavace ve flat file systemu... Zda je to rychlejsi/pomalejsi se mi zde resit nechce. Kazdy at si udela sam vlastni nazor. Ovsem bych zde jen chtel poukazat ze neni problem pracovat i s obycejnymi soubory a vyhledavat v nich fulltextem. Kdo chcete, muzete prubnout zde.

// edit
soubory pres ktere hledam maji adresarovou strukturu a jsou v ruzne hloubce v adresarove strukture.
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0