Autor Zpráva
killer
Profil
Když jsem si zaplatil kdysi doménu např u forpsi.cz a chtěl bych zřídit hosting jinde (např czechia.com), jak to mám udělat? Nemám s tím vůbec zkušenosti

Díík
armin
Hosting armin.sk
Profil
ptej se hostingu kam chces domenu dat. Oni jsou za to "placeni" toto vyrizovat a starat se o sve klienty. Jinak je potreba kontaktovat registratora tve domeny aby vykonal technickou zmenu domeny (zmenil adresy dns serveru, na adresy dns-ek tveho nadchazejiciho hostingu).

//edit
resp. pokud si chces vest dns zaznamy sam u forpsi, tak zjistit od hostingu potrebne zaznamy a smerovat to k nim. Kazdopadne to neni problem.
Axamith
Profil
Před časem jsem tuto situaci také řešil. Kontaktoval jsem registrátora ( ten mě všemožně přemlouval, abych zůstal u nich), a o vše potřebné se postaral správce hostingu.
Hofy
Hosting savana.cz
Profil
killer
1. registrace hostingu nekde
2. oznameni hostingu, ze si zmenis DNS u sebe sam
3. nastavis si DNS u sveho registratora
4. vyrizeno
Matěj Kloubek
Hosting cesky-hosting.cz
Profil
killer
Doménu nemusíš mít navždy u registrátora, u kterého jsi ji registroval. Asi každý hosting má svého registrátora pod kterého doménu dokáže běžně převést. Takže jestli netrváš na původním registrátorovi, objednej hosting a převod domény a hosting to zařídí. Má to také výhodu v tom, že ti pak obě služby fakturuje jedna firma. Nebo pak jak píše Hofy - objednáš hosting, změníš DNS domény a je to.
armin
Hosting armin.sk
Profil
Matěj Kloubek: ja uz jen dodam, ze treba u .sk domen se za zmenu registratora plati jednorazove 200,-, ale nejspis tady smrtak nema v planu prevod .sk domeny.
Jan Rippl
Hosting Area-51.cz
Profil
Jsou dvě možnosti:
1) vybraný hosting má zřízen tzv. nameserver (např. ns.hosting.cz a ns1.hosting.cz)
- v administraci domény provést změnu nameserverů

2) vybraný hosting nemá zřízen nameserver
- v takovém případě pomůže editace DNS záznamů v administraci domény
nejčastěji záznam typu A (webserver) a MX (mailserver)
zde se uvádí IP adresa příslušných serverů poskytovatele hostingu
armin
Hosting armin.sk
Profil
Jan Rippl: 3) nektere mail servery automaticky zahazuji prichozi postu od mailserveru bez reverzniho DNS nazvu => MX zaznam by nemela byt IP, ale DNS nazev.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0