Autor Zpráva
lamak
Profil
Uz me nebavej pomale - omezene free hostingy...
Chci mit www napr. www.veslarskeforum.com
Jak jsem pochopil tak matka [.cz] domen je www.nic.cz

1)Existuje nejaky spravce domeny [.com] (neco jako www.nic.cz)?

2)Kdyz si koupim jenom domenu (bez hostingu)...napr. u forpsi...K cemu mi bude slouzit? Jak jsem pochopil tak mam dve kombinace :
a)koupit domenu a udelat z pocitace hosting (apache server,mysql,...atd.)
b)koupit domenu a hosting napr. u forpsi

kazdopadne pochopil jsem abych vytvoril www.veslarskeforum.com tak musim minimalne koupit domenu...ten hosting mohu mit na svem kompu...
Rikam pravdu????
Ice
Profil
kazdopadne pochopil jsem abych vytvoril www.veslarskeforum.com tak musim minimalne koupit domenu... pokud zada nekdo tuto adresu, tak by se nedostal na tvuj web, tak proto je potreba domena. a pokud ho budes mit na svym komplu tak s hodne vysokou pravdepodobnosti budes ve stejne situaci jak na free hostingu. Proto vedle toho existuji i ty placene. Kde je garance sluzeb. Holt se za to musi platit. Usetris si hodne starosti a pokud neco nepojede, tak se aspon mas po kom vozit......
Aleš Janda
Profil
Mít vlastní server doma a tím "šetřit" za hosting výrazně nedoporučuju! Možná se ti zdá, že mít doma server je super, ale:

1) musíš na to mít počítač. Ten počítač, co máš doma, to nezvládne, i když si asi myslíš opak - není stavěný na nepřetržitý provoz! Je dimenzovaný na domácí provoz, tj. občasné vypínání. Takže se velice rychle opotřebuje a budeš muset koupit nový ( => ztráta $$)
2) Budeš muset mít počítač zapnutý pořád - uvaž, co budeš dělat, až pojedeš na 14 dní na dovolenou - bude se ti chtít nechávat to doma zapnuté? A co běžný provoz počítače? Vydržíš to bez restartu? Budeš rád, když uprostřed nějaké síťové pařby někdo začne něco stahovat a tobě se bude hra sekat? Kromě toho elektřina stojí víc než hosting
3) Teoreticky budeš moct mít na hostingu povolené co chceš - ALE: když si to dokážeš zapnout. I když je to na Linuxu docela jednoduché (na Windows už zas tak moc ne, ale moc nevím), pro začátečníka to může být oříšek. Navíc nutnost stahování aktualizací a bezpečnost vůbec se pro tebe může stát cestou do pekel
4) Dobré připojení - málokdo si může dovolit připojení s rychlým UPLOADEM. Stahování celkem není problém, ale server většinou odesílá a při běžných tarifech (i těch, které jsou brány jako vysokorychlostní) bude mít tvůj server zvnějšku dost mizernou odezvu.

Sečteno, podtrženo - jestli hosting, kup si nějaký prostor u některého normálního webhostingu a společně s tím i doménu. Nebudeš muset řešit vůbec nic a vyjde tě to mnohem levněji.
armin
Hosting armin.sk
Profil
Aleš Janda: s body 2) 3) a 4) plne souhlasim. U 1) naprosto nesouhlasim. Me jede doma stroj nonstop, jede mi zde ftp, apache, php, mysql, vnc, posta, 3x IM, proste vse. To vse pres 3 roky, je pravda ze jsem kupoval loni kvalitni zdroj za 2,5 Kc, a ne proto ze puvodni odesel, ale z bezpecnostnich duvodu - kvuli par penezum nebudu cekat az mi to bouchne a odjedou mi 3 disky, ramka a mozna i cpu kdyz se zadari. A naprosto nesouhlasim s opotrebovanim komponentu. PC komponentum vice vadi proudove narazy - coz je pri zapinani. Je pravda ze nic nemam pretaktovane. Uptime neni problem 3 tydny. Pak je bud aktualizace nebo ramka preplacana na 1,6/2 GB a tim padem se neda moc pracovat coz potvrzuje tvuj bod 2) a musim masinu resnout aby byl zase 3 tydny klid.
Hofy
Hosting savana.cz
Profil
Aleš Janda jst ejsi nepocital, ze da o 150 mesicne navic za elektrinu
Aleš Janda
Profil
armin: Je to možné, s opotřebováním nemám moc zkušenosti, mně samotnému neodešlo za těch asi 17 let nic (teda kromě vypalovačky), všechno odešlo do důchodu plánovaně. Ale neprovozuju server. Takže to znám spíš ze zkušeností jiných..
hofy: Ale jo, elektřinu jsem zmiňoval ;-) A je to asi takový docela pádný důvod - prostě měsíční částka jen proto, aby člověk jinde ušetřil..
armin
Hosting armin.sk
Profil
Aleš Janda: jj, me taky nikdy nic neodeslo, ale to bude asi i tim, ze tady mam ups-ku a ta mi porad tlaci do stroje hezky ~230V@50Hz, primo ukazkovou sinusofku :)

Ad elektrina:
A co se tyce spotreby, tak zalezi to hodne od kofigurace (pocet disku, zda pracuje cpu nebo nikoliv). Ja osobne mam nyni 153W odber (ukazuje me to upska) a vse je v klidu. Hodnotu 40W co papa monitor (ktery pres "noc" nejede) nebudu odecitat, bo preci jen obcas zapracuje disk a cpu takze se to vykompenzuje. Pokud tedy beru v potaz prumernou cenu 5Kc za 1kWh dostavam se na:
150 * 1 = 150 Wh => za den je to 150*24 Wh = 3600Wh = 3,6kWh dene.
Kdyz vemu ze mesic ma 30 dni, tak dospeju k hodnote: 30x3,6 = 108kWh coz predstavuje 540Kc mesicne jen za elektriku.

Takze suma sumarum: za 540,- Kc mesicne bych mel luxusni hosting kdekoliv a "bez problemu" spojenych s nastavenim, bezpecnosti, atd atd atd.
Vojta Kotoun
Profil
Kdyz vlastnim domenu muzu si ji nejak nastavit na svuj komp(apache)? A jak?
Aleš Janda
Profil
Vojta Kotoun:
Nastav u té domény IP adresu na tu, jakou má tvůj počítač. Pochopitelně musíš mít veřejnou IP, tj. být viditelný zvenku (a pokud si zadáš z cizího počítače tvojí IP adresu, musíš se na to dostat).
Petr Tichý
Profil
Vojta Kotoun
Pokud je v cestě nějaký router, musíš přesměrovat porty, které chceš používat, na konkrétně tvůj počítač ve "vnitřní" síti.
ppooler
Profil
lamak
Nejlepší je objednat si hosting i s doménou u jednoho subjektu (protože komplikace s DNS jsou někdy zapeklité)
Např . já teď hostuju tady, a už chápu rozdíl mezi freehostingem a hostingem .(krom reklam a domény), mám teď upload souborů v ftp:// v mžiku !- celý transfer se mi podařilo udělat na první pokus během krátké chvíle. Navíc to uživatelsky přívětivé a jednoduché rozhraní už stojí za to.
A tady jde prakticky jen o 1200 Kč na rok s doménou (v ceně) ! - a to si myslím ,že za ten komfort rozhodně stojí...Nemluvě o těch možnostech ,které u c4 jsou- já je ani nevyužívám...-zatím :-)
temistokles
Profil
lamak
Osobne by som ti tiež doporučil platený hosting (u jednej firmy spolu s doménou), keď ti to časom rpestane stačiť, tak prejdeš na virtuálny server (momentálne som v tejto kategórii tiež), keď prestane stačiť aj to, tak si zoženieš plnohodnotný server.

0