Autor Zpráva
souki
Profil
Jak mám nastavit DNS záznam, aby se mi požadavky na všechny subdomény určité domény posílali na jednu IP? Někde jsem vyčetl, že stačí do CNAME nastavit *, ale nefunguje to na 100%.
Děkuji za jakékoliv rady a nakopnutí
Keilew
Profil
souki
Já to mám přes CNAME takto *.keilew.net na hodnotu keilew.net, kde keilew.net je ta registrační, co má IP. A funguje to na 100%.
Radši to ale dělám přes .htaccess.
temistokles
Profil
*.nieco.sk. IN CNAME nieco.sk.


Podstatné sú bodky za sk (inak sa to správa ako *.nieco.sk.nieco.sk)
souki
Profil
Keilew
Radši to ale dělám přes .htaccess.
Na straně serveru už je to hračka. Ale zaboha se tam nemůžu propožadvkovat. Resp můžu, ale buhví proč to funguje jenom na mém PC.

temistokles
Díky, vyzkouším to. Proč to ale končí tečkou? Má to nějaký speciální důvod, nebo je to jen specifikace?
temistokles
Profil
souki
No ja osobne som pri tom strávil mladosť, kým som to nenašiel na nejakom blogu :). Inak vysvetlenie, prečo to tak musí byť som už spomenul, ale pre poriadok:

*.nieco.sk == *.nieco.sk.nieco.sk (teraz som si však nie istý, či to nie je ekvivalentné *.nieco.sk.sk - ono je to ale jedno :D)
*.nieco.sk. == *.nieco.sk

Teda prakticky povedané, bodka označuje koniec domény, ak sa tam nenachádza, tak sa automaticky doplní doména hostom, aspoň tak som to pochopil ja. Ako klasicky som pri mojej poriadkumilovnosti stratil odkaz na pôvodný zdroj :D
souki
Profil
Chyba nakonec byla mezi klávesnicí a žídlí. Kolega do DNS vesele zapsal místo adresy webu přímo IP jako by to byl A záznam.
Děkuji za pomoc :)
Jirin
Profil

Chyba nakonec byla mezi klávesnicí a žídlí. Kolega do DNS vesele zapsal místo adresy webu přímo IP jako by to byl A záznam.
Děkuji za pomoc :)


A bylo nakonec potreba psat tam tu tecku, jak psal temistokles?:-)
souki
Profil
Jirin
Nebylo. Já vyplňuji DNS přes admin,tak jí tam asi dopsal sám
temistokles
Profil
souki
Šťastní to ľudia, čo vyplňujú cez admina :) Osobne som v takýchto prípadoch nútený hrabať sa priamo v konfigurákoch :) A než tie človek vôbec nájde ;)

0