Autor Zpráva
Džugašvili
Profil *
Co říkáte na www.ceskeweby.cz ?
Nabídka vypadá dobře, ceny jsou slušné...
Prý hostují víc jak 3000 domén a ve stránce reference mají dost dobré weby
Navíc ta 100% dostupnost je taky lákavá.
Pokud s ním máte zkušenosti, tak je prosím napište ať vím jestli si to mám objednat.

Díky
Džugašvili
PetrK
Profil
Řekl bych že to vypadá hodně zajímavě.

Ale pozor nan jeden malý chytáček který jsem našel, u názvů webhostingových programů ta titulní straně jsou uvedeny stejně jako u jiných poskytovatelů MB takže když si objednám program s 500MB měl bych představu že budu mít tuto kapacitu k dispozici. Ovšem není tomu přesně tak, tedy jak se to vezme. Chce to prostudovattuto stránku

Při pozorném čtení jsem se dozvěděl že u programu s 500MB je disková kvota pro www stránky 150MB a disková kvota pro e-mail schránky 350MB. Zatím jsem něco takového jinde neviděl, většinou počet MB který je v názvu programu znamená počet MB pro www stránky takže kdyby si to zde člověk zbrkle objednal, mohl by pak být nemile překvapený.
Martin Kuželka
Profil
O garantované 100% dostupnosti silně pochybuju.
Džugašvili
Profil *
No, vzhledem k tomu jak tam tu 100% garanci popisují, cituji:
Žádná technika není dokonalá. Co když tedy přece dojde k výpadku dostupnosti Vašeho webu? Právě tehdy pocítíte výhodu garance na serverech ČeskéWeby oproti běžným webhostingovým serverům. V případě výpadku Vám totiž jako odškodné prodloužíme pěedplacené období o 1000-násobek délky trvání samotného výpadku!!! To určitě nenajdete nikde jinde.

bych řekl že to asi myslí Vážně.
Další věc je že máš sice 150MB prostoru, ale dle vyjádření jejich supportu si to můžeš nastavit(ten prostor) dle tvých představ.Výhodou je taky asi neomezeně velký prostor pro databázi.
PetrK
Profil
s výjimkou, je-li nedostupnost:

1)kratší jak 5 minut, způsobena nevyhnutnými technologickými postupy (restart služby, stroje a pod.),
2)způsobena výpadkem spojení mezi zákazníkem a našimi servery,
3)způsobena výpadkem elektrické energie nad rámec zajištění záložným zdrojem napětí,
4)způsobena přírodní katastrofou anebo extrémním počasím,
Džugašvili
Profil *
s výjimkou, je-li nedostupnost:

1)kratší jak 5 minut, způsobena nevyhnutnými technologickými postupy (restart služby, stroje a pod.),
2)způsobena výpadkem spojení mezi zákazníkem a našimi servery,
3)způsobena výpadkem elektrické energie nad rámec zajištění záložným zdrojem napětí,
4)způsobena přírodní katastrofou anebo extrémním počasím,


No já si tedy myslím že:
1.) Výpadek nutný k restartu stroje je u každého hostingu, a pokud je to jen 5 minut měsíčně tak se to na dostupnosti téměř nepromítne.
2.) není co dodat
3.) nevím
4.) zcela pochopitelné.
PetrK
Profil
O těch 5ti minutách tam není psáno za měsíc, to může být také několikrát denně. Mám zkušenosti s hostingem u jednoho poskytovatele, na jedné stránce která měří dostupnost se u tohoto poskytovatel objevuje skoro vždy 100%, přitom hosting jsme tam museli po 2 letech "nervů" zrušit protože krátkodobé výpadky bychom ani nespočítali. Bylo to diskusní forum s dost velkým počtem účastníků a problémy byly u všech kolegů, takže se nejednalo pouze o můj pocit nebo problém.

Ale samozřejmě netvrdím že tomu tak musí být i v případě www.ceskeweby.cz , jenom prostě garantovat dostupnost 100% se mě zdá skoro nesmysl. Chtělo by to kdyby napsal spíš někdo svou zkušenost kdo tam hosting má, takhle to jsou jenom dohady.......
Yuhů
Profil
Džugašvili na mě svým projevem působí, jako kdyby to byl sám provozovatel tohoto hostingu. Pokud se snaží vystupovat dojmem zákazníka, který se rozhoduje, co objednat, je to docela fabulace. Z pozice moderátora jej varuji!

Ta stoprocentní dostupnost a případná garance je z mého pohledu sprosté matení. Pokud by se to bralo takto, tak mají 100% dostupnost všechny hostingy. Co jsem se kdy setkal s nedostupností, tak je problém způsoben něčím z toho, co se v pravidlech uvádí jako výjimky z garance.

Tohle je taky sladké -- cituji z http://www.ceskeweby.cz/web/argumenty.php :

Délka výpadku se počítá od nahlásení výpadku zákazníkem (e-mailem, telefonicky nebo cez ICQ) po odstranění problému. Predplacené období se v rámci garance může prodloužit nejvíc o 1 rok, je-li výpadek delší než 12 hodin, resp. o 3 měsíce, je-li výpadek kratší než 12 hodín.

Tomu fakt říkám "100% dostupnost"!
Matěj Kloubek
Profil *
100% dostupnost je dle mého názoru nesmysl. I kdyby nikdy nevypadly servery, nebyla potřeba restartu, tak nemohu zaručit, že nedojde k výpadku v housingovém serveru, k výpadku elektřiny apod. I když se o těchto případech zmiňují, tak titulek je minimálně zavádějící a matoucí.
SuE
Profil
kromě výše uvedeného se mi nelíbí ani styl textu .. je to jak vyvolávač na trhu :-)
Martin Kuželka
Profil
Docela hustý je Délka výpadku se počítá od nahlásení výpadku zákazníkem (e-mailem, telefonicky nebo cez ICQ) po odstranění problému.. To vlastně znamená, že když budu den mimo net a nebudu vědět o výpadku, tak to "bude" z hlediska provozovatele ok.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0