Autor Zpráva
Miloš
Profil
Před nějakým časem jsem se podivoval nad tím, že webpark překódovává dokumenty.
Přidávám k tomu ještě jeden dotaz slovy „co je to za ohavnosti?“:

Při pokusu o validaci (HTML 4.01 Transitional) oficiální validátor vyplivne že nevalidní, protože chybí alt, jde o 1px mrchu, kterou si tam přidává webpark.
Jenomže v tom zápise (prázdný) alt nechybí:
<IMG SRC=http://dot.idot.cz/?i=200006&amp;s=0&amp;c=002004 width="1" height="1" align="right" alt="">
Tak nevím, v čem je problém; je sice pravda, že okolo adresy nejsou uvozovky, ale ty v transitionalu pokud vím být nemusí.

I zkusil jsem český validátor a ejhle:
Spojení se serverem bylo navázáno, vidina příchozího zdroje byla lákavá, již jsem slinil… a pak se to stalo! Bylo to nečekané, rychlé, kruté. Server přerušil spojení. Čím jsem si to zasloužil? Takový podraz. Co je na adrese http://pokusna-krysa.webpark.cz/tmp/hover_v_menu/ tak tajného?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Miloše:
Jenomže v tom zápise (prázdný) alt nechybí
Lomítko dle specifikace ukončuje počáteční značku. Takže validátor ten HTML kód vnímá jako:
<IMG SRC=http:>/dot.idot.cz/?i=200006&amp;s=0&amp;c=002004 width="1" height="1" align="right" alt="">
Chybu ukazuje na místě, kde značka končí.

je sice pravda, že okolo adresy nejsou uvozovky, ale ty v transitionalu pokud vím být nemusí
Syntaktická pravidla HTML jsou dána fixní SGML deklarací, která se do dokumentu nepíše. Žádná DTD nemůže ovlivnit povinnost uvozovek kolem atributů, stejně jako nemůže ovlivnit pojetí lomítka. Je to jen množina elementů, atributů a entit.

I zkusil jsem český validátor a ejhle
Dotyčnou chybovou hlášku jsem psal při validování tvých pokusů. Zatím jsem si nevšiml, že by k ní docházelo i u jiných webů. Nejprve jsem se domníval, že chyba je na straně webparku, ale teď jsem trošku experimentoval a už si tím nejsem tak jistý. Problém bude asi v hlavičce Transfer-Encoding: chunked.
Miloš
Profil
Chamurappi
Tak s tím odkazem to už chápu. Taky mi to mohlo dojít.

Ale pokud jde o tu hlavičku, moje angličtina je natolik mizerná, že maximálně odtušuji, že Transfer-Encoding: chunked nebude mít nic společného se šunkou.
Nejprve jsem se domníval, že chyba je na straně webparku, ale teď jsem trošku experimentoval a už si tím nejsem tak jistý. Problém bude asi v hlavičce
Ale za hlavičku nemůžu, protože jsem tam umístil obyčejná HTML.

Bylo by, prosím, nějaké srozumitelné vysvětlení?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Miloše:
Nyní už si jsem jist, že problém je na mé straně :-)

Každá HTTP odpověď se skládá z hlavičky a těla zprávy. Tělo zprávy jako celek může být nějak kódované. Buď tou podivnou šunkou, nebo gzipem, nebo něčím úplně jiným, nebo vůbec (hodnota „identity“). Prohlížeč zpravidla oznamuje hlavičkou Accept-Encoding, která kódování přenosu podporuje.
Český validátor nepodporuje ani chunked, ani gzip a neposílá ani Accept-Encoding. Teď jsem mu dodělal možnost poslat uživatelem zadanou hlavičku Accept-Encoding (pomocí parametru „ae“ v adrese). Server webparku se o ni zjevně nezajímá, cpe „chunked“ vždy. Slušnější by od něj bylo, kdyby alespoň odpověděl chybou „406 Not Acceptable“.

Ale za hlavičku nemůžu, protože jsem tam umístil obyčejná HTML
Chápu. Smůla.

0