« 1 2 »
Autor Zpráva
Birkof
Profil
Zdravím, v současnosti používám cesky-hosting.cz a jsem s nima celkem nespokojený. Krom toho, že patří mezi dražší, nic navíc neposkytuje a kdejakou kravinu musíte tučně doplatit. To bych možná ještě překousnul, ale nepřekousnu fakt, že potřebuju nahrát na server velkou databázi, což se mi doposavaď nepodařilo. Mají tam moc velké restrikce co se týče nastavení, téměř je vše zakázané a i když jsou ochotní dočasně něco změnit, jak jsem zjistil, stejně to nefunguje.

Sháním hosting, kam nebude problém nahrát velkou databázi (cca 100MB), kde nebude omezen počet databází a bude povoleno upravovat htacess, nejlépe taky ini_set a alespoň 1GB prostoru. Nevíte o něčem?
temistokles
Profil
Birkof
Osobne som na http://virtualserver.sk/ (od www.zooom.sk), a neviem si vynachváliť, čo sa týka spoľahlivosti služieb a aj technickej podpory.
Nobelicek
Hosting netzona.cz
Profil
Ja se bojim napsat, abych nebyl lincovan. Ale doporucuji se podivat na nasi hostingovou spolecnost na kterou mam odkaz ve svem profilu. Mysql databaze nijak neomezujeme velikostne, ani poctem dotazu za casovou jednotku. V htaccess si muzete nastavit vse mimo php_value a symlinku. Prostoru dostanete kolik si vyberete a pokud si nevyeberete muzete kontaktovat obchodnika, ktery Vam zajiste poradi a pomuze.
Birkof
Profil
Ten Virtual hosting sounds realy good, obzvláště když na http://www.coolhousing.net/virtual-root-server.html mají výrazně nižší ceny.

Nobelicek: Nebojte se psát o vašich službách, já vás za to linčovat rozhodně nebudu. Váš hosting nevypadá nejhůř, ale na Vašich stránkách téměř nic nepíšete o vašem hostingu, například nabízíte nějaký antispamový filtr nebo antivirus? Běží u Vás CRON? Jaké máte vybavení (nějaká PCčka pod stolem nebo servery hezky naskládané do racku)? V referencích http://www.pockej.cz mají schozené stránky, ostatní reference jsou na jednoduché stránky (na odkaz http://www.czdz.org se z práce nedostanu, takže snad je to tam lepší). Podívejte se na stránky českého hostingu, jak obsáhlé mají stránky. Mají dokonce RSS kanál pro odstávky a výpadky.

Naučil jsem se, že teprve po registraci nějaké takovéto služby se člověk teprve dozví co ho čeká a to už může být pozdě, proto se chci dozvědět co nejvíc informací ještě před registrací.
temistokles
Profil
Birkof
No z osobných skúseností viem, že o cene sú ochotní hovoriť :), záleží to od toho, aký "server" chceš mať, osobne mám viac ako 800 MHz procesoru :). Každopádne neviem ako ten coolhousing vyzerá, osobnú skúsenosť s ním nemám, vravím o tom, čo poznám, snáď sa niekto vyjadrí aj ku coolhousingu :) Každopádne som zistil, že virtualserver má oproti hostingu nespočet výhod, snáď som na nevýhodu ešte nenarazil :D
Birkof
Profil
temistokles
Ano virtual hosting je opravdu velmi, velmi lákavá službička. Provozovat svůj web naprosto bez omezení je cool, ale dát cca 10 000kč ročně je celkem dost.
temistokles
Profil
Birkof
Ako vravím, vždy sa s nimi dá dohodnúť, záleží to od toho, čo od serveru očakávaš :) Že to bude drahšie ako normálny hosting je však jasné :) Záleží to od toho, čo všetko od serveru očakávaš a aké limity si ochotný podstúpiť :)
Vojta Kotoun
Profil
ja doporučuju www.mujhost.net tam mas neomezenou databazy a to k programu a je to docela levne.
Vokoboc
Profil
... nic navíc neposkytuje a kdejakou kravinu musíte tučně doplatit. To bych možná ještě překousnul, ale nepřekousnu fakt, že potřebuju nahrát na server velkou databázi, což se mi doposavaď nepodařilo.

Po různých peripetiích s českým hostingem u několika providerů jsem tento týden zakotvil na hostingu
www.friendlier.com.

Pokud vám nevadí delší odezva (servery jsou v Texasu), určitě nebudete litovat:

- skvělá podpora!
- intuitivní cPanel X - nastavujete si všechno sám v intuitivním uživatelském rozhraní.
- velmi velkorysé nastavení limitů - restrikcí
- neomezený počet databází, subdomén, mailboxů, mailinglist.. atd
- bežné programy na galerii, album, blog.. atd nainstalujete na 2-3 kliknutí
- 3 základní varianty se liší kromě ceny POUZE velikostí nabízeného prostoru, a ten je:
100 GB, 200 GB a 300 GB!

Ta nejlevnější varianta je za $4.95 na měsíc.
Žádné "další služby za doplatek...".

Vyzkoušel jsem, funguje.

Můžete se přesvědčit na www.erbak.com, http://orl.erbak.com.

S pozdravem

pe.
armin
Hosting armin.sk
Profil
Vokoboc: zkousel jsi tam nahrat alespon polovinu ze zakoupeneho programu? :)
Vokoboc
Profil
zkousel jsi tam nahrat alespon polovinu ze zakoupeneho programu? :)

myslíš prostoru? Proč bych tam měl zkoušet nahrát 50GB?

Několik dnešních údajú z mého Control Panel:

Hosting package Friendly Plan
Subdomains 13 / unlimited
MySQL Databases 6 / unlimited
Disk Space Usage 1194.16 Megabytes
Disk space available 98805.84 Megabytes
Bandwidth (this month) 1604.62 Megabytes

O existenci Cpanel jsem vědel z diskusí. U českých providerů jsem ho ještě neviděl.
Pokud si někdo chce přečíst, co to umí:
cPanel
cPanel

Kdo nevěří, ať to zkusí:
http://www.friendlier.com


-------------------------------
-------------------------------

Málem jsem zapoměl. V cPanel je k dispozici modul "Fantastico". Nabízí tyto věci:


Blogs
b2evolution
Nucleus
pMachine Free
WordPress

Content Management
Drupal
Geeklog
Joomla
Mambo Open Source
PHP-Nuke
phpWCMS
phpWebSite
Post-Nuke
Siteframe
TYPO3
Xoops

Customer Relationship
Crafty Syntax Live Help
Help Center Live
osTicket
PerlDesk
PHP Support Tickets
Support Logic Helpdesk
Support Services Manager

Discussion Boards
phpBB2
SMF

E-Commerce
CubeCart
OS Commerce
Zen Cart

F.A.Q.
FAQMasterFlex

Guestbooks
ViPER Guestbook

Hosting Billing
AccountLab Plus
phpCOIN

Image Galleries
4Images Gallery
Coppermine Photo Gallery
Gallery

Mailing Lists
PHPlist

Polls and Surveys
Advanced Poll
phpESP
PHPSurveyor

Project Management
dotProject
PHProjekt

Site Builders
Pro Edition
Templates Express

Wiki
TikiWiki
PhpWiki

Other Scripts
Dew-NewPHPLinks
Moodle
Noahs Classifieds
Open-Realty
phpAdsNew
PHPauction
phpFormGenerator
WebCalendar

Extras
Language
Side menu appearance
Email notifications
Installations overview


Use Fantastico to automatically install any of the scripts listed on the left. Installing any script will use one of your available MySQL databases. Removing any script will free up one of your used MySQL databases.

Click on any of the items on the left to get more details.

------------------------------------------



Enjoy!

s pozdravem
pe.
armin
Hosting armin.sk
Profil
Vokoboc: proc bys to zkousel? No jen tak... zkus tam fxp pretahnout par linuxu, zda ti to po peti gb nekixne. Protoze treba ja osobne si nedovedu predstavit takovej hosting - v podstate co uzivatel to disk, resp. co 3-4 uzivatele to 1 disk :)
Vokoboc
Profil
Protoze treba ja osobne si nedovedu predstavit takovej hosting

Všude v čechách se podvádí, proč zrovna v USA ne?

Nevšímejte si GB, zkuste to pouze jako hosting za 1200 Kč / rok se všemi nabízenými službami...
A pokuste se najít obdobné služby v ČR...

(Ale jo - dá se to odzkoušet i bez uploadů nesmyslných GB přes FTP - například pomocí cPanel funkce Generate Full Backup. Udělá to kompletní zálohu účtu do ***.tar.gz souboru a pošle avizo mailem, když je to hotovo. To znamená, každou zálohou v mém případě přibývá 400-500 MB...
Víte o nějakém hostingu v Čechách, kde by vám podobnou kompletní zálohu (mail, DB, data - všechno) posílali na vyžádání zadarmo?)
armin
Hosting armin.sk
Profil
Víte o nějakém hostingu v Čechách, kde by vám podobnou kompletní zálohu (mail, DB, data - všechno) posílali na vyžádání zadarmo?)

Kazda spolecnost ktera provozuje cPanel nebo jakykoliv jiny deravy opensource admin... bohuzel ja mam takovou zkusenost, ze tyto hotove veci neprovozuji proto, ze je to super admin jako ty pises, ale proto, protoze jen s obtizemi to dle navodu umi nastavit a tim konci se svymi administratorskymi vedomostmi :) Treba v cPanelu si muzes ke kazdemu loginu nacvakat ze co vse muze s db delat (select, insert, update, alter,...), coz je fascinujici, ale totalne k nicemu. Bud dam pristup do db, nebo poslu dumpa. Vim toto (treba konkretne s tou db), protoze jsem delal jedne nemale spolecnosti admin + superadmin pro webhosting domen a oni to chteli mit stejny princip jak v cPanelu - zvlast db, zvlast usery a zvlast hosty. Ale debata o nicem. Kdyz jsi spokojenej, coz nejspis jo jak pises, tak neni co resit. Jeste pls pisni jakou formou jsi platil a za jak dlouho ti zridili ucet. Proste podstatne veci.
Vokoboc
Profil
pisni jakou formou jsi platil a za jak dlouho ti zridili ucet. Proste podstatne veci.

- platba: Mastercard (eBanka), účet hotovy během několika minut.

- okamžitý kontakt přes livechat, případně e-mail

- nemyslím, že cPanel je "jakykoliv deravy opensource admin..."

One Time License $1499.99 each

Ty námitky k cPanelu jsem nějak nepochopil.

Zkusil jsem za ta léta co dělám stránky (10-12?) řadu českých služeb a přístupů k zákazníkovi. Bohužel nikdy a nikde jsem v Čechách nenašel podobné možnosti (které jak nyní zjišťuji jsou např. v USA standardem).

Tady si prostě zcela bez problémů nastavuju sám všechno jak chci podle svých představ. A k čemu se nedostanu přes cPanel, to mi během několika minut zřídí 24 hod. služba.

Úplná lahůdka je jejich modul Fantastico - nabízí předinstalovanou sadu skriptů, utilit a služeb. Stačí naklikat a aktivovat.

Nerozumím, proč by to bylo k ničemu.

Ale nakonec - je mi to jedno. Nemíním se hádat.

Chtěl jsem se pouze podělit o svoji zkušenost. Kdo má podobné neblahé české zkušenosti, toto může být skvělé řešení a dobrá volba.

Pro mně určitě.

(Naprosto vůbec nechápu český hosting - ceny, služby, limity, přístup... . Evidentně počítají s tím, že člověk jinou možnost nemá.)
Oleg
Profil
Vokoboc:

Dobry den, prosim, mohl byste se mi ozvat na ICQ 16 18 23 114 - potreboval bych par informaci ohledne toho hostingu. Na vas jsem zde zadny kontakt nenasel.

Dekuji Vam moc a tesim se na kontakt

ArtySite group
CEO - Oleg Kolesnyk

http://artysite.net
banancz
Hosting banan.cz
Profil
největší databázi co zde máme ( www.banan.cz ) má 6GB, většina z toho je nějaký šílený log, jsem jen zvědav jak to uživatel bude nahrávat na jiný server :-)

pokud byste si rád vyzkoušel zdarma náš hosting s tím že si tam nahrajete tu obludu databázi můžete se mi ozvat na kaluza@banan.cz

nahrát to není problém, v noci se zvýší limity a nahraje se, spíše pochybuji že máte tak rychlý net doma :-), většinou to řešíme tak, že uživatel si hodí export na ftp a my mu to ručně nahrajeme přímo na serveru
Oleg
Profil
banancz:

je to podle potreby :) v dnesni dobe neni problem pretahnout 6GB dat z ftp na ftp :) staci napsat na podporu.

a momichodem, kdysi jsem u vas hostoval a byl problem nahrat DB, ktera mela vice jak 50000 radku :)) web nebezel 15 minut i kdyz jsem psal na podporu (sorry za off topic)
libol
Profil
Vokoboc:
měl bých takový OT dotaz k tomu Fantasticu - na demech Cpanelu (bluehost.com, hostmonster.com) se mi vždy objevuje (asi) španělsky, i když má nastavenou angličtinu. Jak je to u tebe - jedou popisky , výstupu instalace apod. anglicky?
BTW: oni asi demo nemají, jen ty tutoriály?
Děkuji
banancz
Hosting banan.cz
Profil
Oleg:
pokud nahráváš web přes phpmyadmin, narazíš na omezení, která jsou v phpku, např. max doba běhu, a jelikož ještě k tomu máš třeba pomalý net u sebe doma, tak tuto dobu rychle překročíš

takové velké přesuny db. k nám řešíme takto
1/ nahraješ na ftp
2/ napíšeš na podporu
3/ uděláme to přímo na serveru
armin
Hosting armin.sk
Profil
banancz: jaky souborovy system pouzivas na strojich?
Oleg
Profil
banancz: ja vim ja se to dela :) a navic se netykame ne ?

psal jsem kdysi na podporu a nic z toho nebylo :) bylo to pred rokem :))

ale to je jedno... jiz nebudu psat zbytecne prispevky. sry
banancz
Hosting banan.cz
Profil
omlouvám se za týkání

můžete uvést konkrétně co jste po nás požadoval, kdo požadavek vyřizoval a v čem jste byl nespokojen

protože pokud chcete, můžu nabídnout hosting na 3 měsíce na ostestování, protože za kvalitou http://www.banan.cz si opravdu stojím
Oleg
Profil
banancz: psal sjem nekomu na ICQ pred rokem (rokem a pul) asi jediny clovek co na ICQ byl - byl Dalibor Bank nebo jak se jmenoval ? to jiz nepamatuji. Pozadoval jsem zvyseni limitu dotazu k DB s vysvetlenim, ze potrebuji nahrat velkou DB na server :) bohuzel mi navisili na 30000 dotazu ale vys to uz "pry" neslo. Take byly caste vypadky cca kazdych pul hodiny na 15 minut misto webu bezel vas screeny bananu :)


co se tyce hostingu - dekuji, jiz mame vlastni servery
armin
Hosting armin.sk
Profil
banancz: Noch einmal bitte: Jaky souborovy system je prosim na strojich banan.cz?

// edit
A kdyz si tak vermomoci stojis za kvalitou sluzeb, proc na tomto foru dost spamujes? Proc neexistujes jako ja? Jednou se o sobe zminim a pak uz si me doporucuji klienti mezi sebou, bo jsou se vsim max. spokojeni. Proc ty musis v kazdem 3. prispevku 6x psat ze existuje banan? Alespon me to jaksi nedava smysl. A kdyz uz jsem u toho, aby jsme predesli trapasu, kdyz mi budes odpovidat na moji otazku, tak si prosim nagugli, na kterych souborovych systemech lze mit treba 6GB soubor... abys pak nebyl za totalniho trotla tady. Kdyz uz teda tvrdis, ze provozujes 6GB db ;)
Oleg
Profil
armin: dovolim si "rejpnout" myslim si ze reklamu je mozne delat v mezich solidnosti :)

pokud byste se nezminil o tom, ze ti Vasi klienti doporucuji mezi sebou "bo jsou se vsim max. spokojeni" - tak bych nerejpal a pridal bych se taky k Vam s otazkou proc spamuji forum a nase sluzby webber cz (vlastne spamovali - ted uz ne, protoze jsem musel prepsat ochranu proti spamu)

a jinak si myslim, ze bych taky delal reklamy a budu delat az budu mit hodting :)
armin
Hosting armin.sk
Profil
banancz: no to jsem cekal... sprosta ignorace... Takze budeme ti vsichni verit jak jsi kvalitni a ze provozujes databaze o velikosti x GB a ze jsi ten nejlepsi v CR ;)
Vokoboc
Profil
mohl byste se mi ozvat na ICQ 16 18 23 114

dobrý večer,
posílám info přes ICQ,
jinak je na mě kontakt, jak už jsem zde opakovaně psal, na webu www.erbak.com
Vokoboc
Profil
měl bých takový OT dotaz k tomu Fantasticu - na demech Cpanelu (bluehost.com, hostmonster.com) se mi vždy objevuje (asi) španělsky, i když má nastavenou angličtinu. Jak je to u tebe - jedou popisky , výstupu instalace apod. anglicky?
BTW: oni asi demo nemají, jen ty tutoriály?


dobrý večer,

odpovídám až po týdnu, nebyl jsem doma:

Vše ve Fantasticu funguje anglicky a naprosto korektně.
Mike8748
Profil
tohle mi fakt neda

>> Jednou se o sobe zminim a pak uz si me doporucuji klienti mezi sebou, bo jsou se vsim max. spokojeni.
armin: a proto jsou v kazdym 3. vlaku kde nekdo shani hosting od tebe prispevky typu "jestli jsi student muzu nabidnout student tarif na armin.sk" ?
« 1 2 »

0