Autor Zpráva
Tomtomas
Profil
Delší dobu přemýšlím, že přejdu od mě ne zcela vyhovujících služeb freemailů centrum.cz, atlas.cz či seznam.cz k některému více vyhovujícímu, patrně placenému poskytovateli. Potřebuji mít dostupné mnohé starší zprávy a to z různých počítačů/míst přes webové rozhraní nebo IMAP, tj. je pro mě nemyslitelné si obsah schránek jednoduše stáhnout přes POP3 lokálně na konkrétní počítač. Proto se ptám: jak se obecně v praxi postupuje při přesunu celého obsahu schránky mezi poskytovateli? Umožňují třeba někteří poskytovatelé import zpráv třeba ze záloh Thunderbirdu, Outlooku apod.? Díky za info, popř. zkušenosti.
djlj
Hosting subreg.cz
Profil
Já jsem to z Centra kopíroval tak, že jsem si to v Thunderbirdu IMAPem jednoduše přetáhl ze staré schránky do nové.
Tomtomas
Profil
IMAP je mj. taky důvod, proč uvažuju o změně. Protože Seznam ani Atlas IMAP nenabízejí a na Centru se mě ho jaktěživ nepodařilo zprovoznit. Tj. i pokud by to takhle (pravděpodobně - praxi s IMAPem až tak nemám) elegantně šlo, na těchto dvou (třech) si neškrtnu.
djlj
Hosting subreg.cz
Profil
No však ono to jde v Thunderbirdu přesunout i z POP3 — takhle jsem to přesouval pro změnu ze Seznamu :).

Spíš je hlavně důležitý, aby ten cílovej server uměl IMAP :).
Tomtomas
Profil
To je vlastně taky pravda - jadnomu to při té horké a bohužel pracovní noci nedochází :-) Díky, zkusím.
kuk
Profil
Migraci jsem nekolikrat uspesne provedl pomoci mailoveho klienta (napriklad Outlook) pri pripojenych uctech (napriklad IMAP, POP apod) pouhym pretazenim slozek. I kdyz bylo mailu velke mnozstvi (radove desetitisice), tak to klienti zvladaji, chce to jen tlusci linku.
Tomtomas
Profil
djlj, kuk

Díky, tohle je ideální. Nenapadlo mě, že IMAP je takhle funkční i ve "zpětným" směru. I když mě to mohlo docvaknout, když tak lze vytvářet na serveru složky. To bude tím, že jsem mailový klienty nějak poslední dobou nevyužíval a imap kdysi jen zkušebně.

0