« 1 2 »
Autor Zpráva
Oleg
Profil
Dobry den,

muzu se zeptat zkusenych lidi poskytovatelu) v cem vidi vyhody banana ? http://jaknahosting.cz/hostingy

prijde mi jako nerelane-brutalni komercni tah pekne zaplaceny - protoze existuji firmy zarucujici velice kvalitni sluzby oproti bananu s rozdilem +/- 10-20 Kc mesicne. Proc zneuzivani hodnoceni a uvadeni uzivatelu v omyl ?

jak tak vidim, nezbyva nic jineho nez zalozit svuj kvalitni hosting :/ abysme se stali taky topem
quinux
Profil
Oleg
Já bych řekl, že jaknahosting bude docela čerstvý web, který nemá s banánem nic společného. To, že se banán nachází na prvním místě bude dáno tím, že ještě moc lidí nehodnotilo (a to bude nejspíše jediné kritérium pro řazení) a když se podíváš na to kdo banán hodnotil, tak zjistíš, že 3 přezdívky které se tam objevily, se objevují i zde na diskuzi a jejich nositel je jedna a tatáž osoba - majitel banánu.
Hofy
Hosting savana.cz
Profil
k tomu se da rici jedine - "hehe".
Oleg
Profil
velice zajimave, skoda, ze neexistuje zadne nezavisle hodnoceni hostingu, ktere jsou fakt testovane. Premyslim o zalozeni podobneho projektu - nakoupit od kazdeho hostingu prumerny tarif a testovat po dobu pul roku, vypsat vsechny nedostatky atp. hlavne tajne aby danny hosting nevedel, ze onen ucet je testovaci ucet hostingu :)
Hofy
Hosting savana.cz
Profil
Oleg tak to ti drzim palce, ale to testovani nikdy nebud eoptimalni, to bys ot musel delat jako full time praci
Oleg
Profil
Hofy: bylo by dobre na to mit vice lidi, dobre si to promyslim a zkusim udelat nejaky plan jak by se to mohlo realizovat. v penezich neni problem (co se tyce koupe planu webhostingu) problem spise vidim v tom, ze nikdo z lidi podobnou vec ZDARMA delat nebude
armin
Hosting armin.sk
Profil
Hofy:
<ot>Pri pohledu na tve aktivity je zrejme, ze forum pro webhosting vyuzivas jako "Novinky na savane". Pises kolik gb ram jsi pridal, ze jsou nove zmeny v nakych programech, ze dokonce lze si rozdelovat misto mezi web/mail/db (coz je docela blbost ze?)... Nechces si napsat skriptik pro savana.cz s priznacnym nazvem NOVINKY a tam by sis tyto veci psal? Ja se asi opakuji, ale myslim ze slusny hosting se semka vlozi jednou a nemusi tady byt kazdy 5. prispevek od jedne spolecnosti ze jak je skvela. To uz zavani ovocnim spamem. Protoze neustale "zviditelnovani se" je asi pro savanu zivotne dulezite, jinak bys tady nedelal takove kvantum threadu. Ale jeste je to fajn, ze jsem necpes logy z masin. Uff, jen teda pevne doufam ze jsem te neinspiroval :D</ot>
Hofy
Hosting savana.cz
Profil
armin ooo, jak jsi moudry
armin
Hosting armin.sk
Profil
Hofy: me je to jedno, pro me za me tady delej 20 prispevku dene (kdy jsi se lognul pres ssh, co jsi kdy delal na serveru, ze jsi restartoval ftp server,...) akorat jen pridelavas praci moderatorum. A neco na tom bude co jsem napsal, zkus si to precist vice krat... prezentovat se da prece i mnohem privetivejsi, prijatelnejsi a nevnucujici se formou.
Hofy
Hosting savana.cz
Profil
armin ja jsem zde po 3 mesicich vytvoril jedno tema, kd einformuji o velikych zmenach hostingu, jinam pisu obecne a nejmenuji svuj hosting. Nerozumim ti, co tu resis, adminum bys usetril hodne prace, kdybys nemel rejpavou.
Hofy
Hosting savana.cz
Profil
Dlea to jen me, ze se zde prispevek objevi az za 5 minut po odeslani a nekdy se nemuzu ani prihlasit? Funguje to nejak cudne.
quinux
Profil
armin
V podstatě s tebou souhlasím, ale na druhou stranu se musím Hofyho zastat, protože pokud jej chceš kritizovat, tak jej kritizuj na mail a nebo ve vlákně, kde podle tebe "hřeší". Takhle jsi jen drsně OT.
armin
Hosting armin.sk
Profil
Hofy: ja nemam zadnou rejpavou, par lidem jsem te odporucil. A to s tim tvym jednim topicem muzu hnedka vyvratit:
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=6&topic=55 766
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=6&topic=54 624

Ale toto nema cenu resit a navic v uplne cizim topicu. Dle me sem takoveto informace (zmena programu, upgrade,...) semka vubec nepatri. Zde se resi kvalita a zkusenosti uzivatelu s hostingy, a jak sam uznas za vhodne, ze navysujes kapacitu u x ruznych programu, to nijak nesouvisi se zkusenosti uzivatelu. Kdyz ti jede vse na 100%, nevypadava, lidi jsou spokojeni, tak je fuk zda s programem abc mam 5MB nebo 500MB. Proste jsem se sluzbami savany naprosto spokojenej... Toz at si kazdy z toho vybere co chce...

Jinak me se prispevky zobrazuji v poho, nic se mi tady opozdene nevklada.
banancz
Hosting banan.cz
Profil
k prvnímu příspěvku, nedivím se že lidi nás volí jako jedničky

uvedu příklad
cesky hosting a i tady hofy (alias savana) mají telefonickou podporu 9-18 pracovní dny,. a když klientovi vypadne server tak co že :-)

my máme 24/7, opravdu 24/7 , zkuste si kdykoliv zavolat, telefon je vždy na uvodní stránce http://www.banan.cz/

navíc pokud někdo má pochybnosti o banan.cz nabízím testovací hostting včetně domény druhého řádu zdarma, takže mi stačí napsat na kaluza@banan.cz a za chvíli testujete
quinux
Profil
banancz
k prvnímu příspěvku, nedivím se že lidi nás volí jako jedničky
Jací lidi? Kdyby se tam u nicků zobrazovaly IP adresy, tak by všichni viděli, že všechny ty skvělá hodnocení jsis tam nasázel sám.
armin
Hosting armin.sk
Profil
banancz: Navic nezodpovedel jsi jeden docela podstatny dotaz, ktery jsem se ptal zde.
banancz
Hosting banan.cz
Profil
můžes si myslet co chceš, lidi jsou u nás spokojeni a to se projevuje i stále roustocím počtem klientů
Railbot
Profil
banancz
lidi jsou u nás spokojeni
Ano, to je všude slyšet. Sice je pravda, že nespokojenci nejvíce řvou, ale řekl bych, že na každém šprochu pravdy trochu a u vás jsou spokojeni hlavně BFU, kteří jsou rádi, že vůbec nějaké hostingy mají.
banancz
Hosting banan.cz
Profil
můžu ti nabídnou testovací hosting, slova jedna bába povídala jsou pro většinu lidí méně cenná, než si něco odzkoušet

kontakt najde na www.banan.cz , nebo kaluza@banan.cz

testovací hosting ti dá kdokoliv
armin
Hosting armin.sk
Profil
banancz: mam brat ignoraci na zodpovezeni meho (zcela bezneho dotazu) jako totalni neznalost ze nemas ani sajnu na co se ptam v tam tom topicu?

// edit:
Co si mam zase myslet o tomto?
domény cz: 2739
generické domény: 1803
celkem: 4542

Pokud se nepletu, je jeden program: 75,- / 5GB

At pocitam jak pocitam, 4542 * 5GB = 22710 GB

Spocetl jsem tve diskove kapacity a dostal jsem se na hodnotu: 13540GB. Coz je asi 59%. Mam tomu rozumet jak? Ze ze 100 klientu ma 59 uzivatelu garantovanych 5GB a zbytek - 41 uzivatelu ma 0MB prostoru?

Pevne doufam ze i tento muj dotaz budes blbe ignorovat a porad tarat nesmysly, jak je banan nejlepsi hosting, pritom fakta mluvi zcela jinak...
banancz
Hosting banan.cz
Profil
máme dostatek volných kapacit, hlídáme několikrát denně obsazenost disků a máme připraveny další nainstalované servery

místo u nás určitě nedojde, to můžu garantovat

co se týče teoretického a dovolím si říct i hloupého výpočtu početklientůx5gb , tak někteří uživatelé zabírají třeba jen 100mb, někteří 4900
Hofy
Hosting savana.cz
Profil
banancz Ahoj Banane, sorry nevim kdo jsi a neumim te jinak oslovit. To s tou tvou telefonickou podporou je prima, z e ji mas cely den, ale u nas neni potreba, nam v noci stejne nikdo nevolal, protoze malokdy neco vypadne. A kdyz jo, nas monitorovaci system pres GSM branu nam posila okamzite zpravy pomoci SMS a i nam vola, takze hned vsichni vime, co se deje a jdem se nato podivat, takz enam nemusi nikdo volat, ze neco spadlo, protoze nam vola system sam a bonzuje se. Po zavolani sam zahajuje kroky o naprvu, ze restartuje napr DB, nebo apache, pokud nepomohlo, za dalsi minutu restartuje dotceny server. Napriklad DB nam nespadla, pokud nepocitam planovane odstavky kvuli pojistce, co jsme ted resili asi 80 dnu. Dale co se tyka mista, mame nad nim kontrolu takovou, protoze mame 2 dikova pole, ktera jsou rovnocena (zrcadla) a kdyz dochazi misto, vrazime tam dalsi hotswap disk, raid si to osejfuje a jede se dal. Vy musite asi hlidat kazdy disk zvlast na kazdem serveru, to musi byt opruz co? A take se mi nelibi, ze tvrdis, ze jsi 1. hosting. Coz neni pravda, protoze nevim, pdole ceho to srovnavas. To ej tvuj subjektivni pocit.
Oleg
Profil
jak se da presne dokazat, ktery hosting kolik ma uzivatelu ?

tady nastava otazka zda muze nekdo zneuzit informaci.... nekdo poskytuje hosting a uvede tam, ze hostuje vice jak 10 000 lidi - znamenalo by to v ocich lidi docela solidnost :)

jak to tedy je ? jak presne lze obhajit pocet uvedenych hostovanych lidi ?!
quinux
Profil
Oleg
Myslím, že nezávisle to dokázat nijak nejde, ale možná se mýlím.
armin
Hosting armin.sk
Profil
banancz: proc hloupe pocitani mista? U me je pro zmenu par lidi co ma 1 gb mista zaplaceno a ma tam 4,8gb dat (studijni materialy, nahravky prednasek, nafocene slajdy, atd atd...). A je mi to jedno. Taky jsem byl studentem a vim jak skvele je mit veskere materialy k dispozici na 1 miste. Netrpim syndromem ze nutim lidi tak tady mas 1 gb, z toho striktne muzes mit tolik a tolik na mejla, tolik na db a tolik na ftp. Ale toto je opet debata o nicem. Ja jen nechapu kde beres tolik sebevedomi. Abych pravdu rekl cekal jsem ze napises ze stranka s hw nebyla 2 mesice aktualizovana a ze nyni mas 40TB pole :) A to nemluve o tom vip hostingu s 20gb mistem. To ze operujes ze nekdo ma 100mb a nekdo ma 4,9gb, tak to je ubohe. Nejsi proste schopen garantovat objem predplaceneho prostoru. To je az do nebe volajici pravda.
banancz
Hosting banan.cz
Profil
To s tou tvou telefonickou podporou je prima, z e ji mas cely den, ale u nas neni potreba, nam v noci stejne nikdo nevolal

aha, tak větší kravinu jsem neslyšel,

lidi u nás jsou zvyklí, že se nám dovolají kdekoliv a že jim pomůžeme s čímkoliv, a mají problém třeba s eshopem a dělají ho v noci, tak prostě zavolají a my pomůžeme

to je to na co můžu být hrdý u www.banan.cz , vždy pomůžeme
armin
Hosting armin.sk
Profil
banancz: jakej souborovej system pouzivas na stroji kde ti bezi udajne ta 6GB databaze? Ja se na to ptam uz asi po seste jako analfabet, odpovedi jsem se od tebe nedockal :)
banancz
Hosting banan.cz
Profil
z bezpečnostních důvodů, neříkáme tyto interní věci, přečti si nějakuo knízku o bezpečnosti

jedním z prvních kroku hekera, je získání podrobné informaci o serveru
banancz
Hosting banan.cz
Profil
abysme se drželi tématu, kdo si bude chtít www.banan.cz vyzkoušet, nabízím testovací hosting a doménu :-) ( napište na kaluza@banan.cz )
Oleg
Profil
abysme se drželi tématu, kdo si bude chtít www.banan.cz vyzkoušet, nabízím testovací hosting a doménu :-) ( napište na kaluza@banan.cz )

banancz: jste tezce out a tematu se nedrzinte ani Vy. Viz titulek prispevku. A neptal jsem se Vas hned v prvnim prispevku, ale ostatnich... samochvala je tezce nesolidni :)

a dale: skoda, ze nijak se neda dokazak kdo kolik lidi doopravdy hostuje :/ treba banan ma jen 1300 lidi? armin.sk jen 150, atd atd atd...

a za posledni: mam takovou zkusenost, ze testovaci provoz je vzdy vyhrazeny na serveru s max 10-15 usery, 60% kterych ma prumerny web (tj vydavani zateze) a ostatni maji obyc stranky s cca 100 lidi denne.

testovaci provoz bude fungovat lidne i tyden, dva, nebo mesic... pak se clovek rozhodne, ze hosting koupi. hoster noveho uzivatele prida na server nejmin vytizeny (aby doslo k rozdeleni zateze) a postupem casu uzivatel zacina zjistovat, ze neni to takove jako kdysi bylo na testovacim provozu :))))

takze blaboly prosim neprodukovat, pac me to docela hodne znervoznuje zvlaste kdyz vim jak to chodi.

A samovychvalovani, jak jsem psal, je fakt nesolidni... nejlepe by bylo kdyby z tech 4000 uzivatelu fakt z kazdeho webu sam majitel mohl rici svuj nazor nebo hlasovat za kvalitu sluzeb. az tehdy, uznavam ja, ze poskytovatel muze byt hrdy na svoji kvalitu
« 1 2 »

0