« 1 2
Autor Zpráva
Mike8748
Profil
>> jedním z prvních kroku hekera, je získání podrobné informaci o serveru

banancz: pokud by o ty informace nekdo stal, tak vyuzije vasi nabidky na testovaci provoz, a nahraje tam neco jako phpSysInfo. dozvi se mnohem vic veci nez na jakym FS jedete
armin
Hosting armin.sk
Profil
Oleg: osobne myslim ze vystavovani poctu hostovanych domen je interni zalezitost kazde spolecnosti, stejne tak jako konfiguracni soubory jednotlivych sluzeb nebo prijmy / vydaje. Tento udaj (o poctu hostovanych domen) nema zadnou informacni hodnotu. Podstatne jsou urovne vytizeni cpu/ram/disku. K cemu hosting co hostuje 3 domeny a stroj je silene pretizen, ze kazde 4 hodky pada vse. A taky k cemu hosting co hostuje 40.000 domen a pul dne nejede mailserver, 4 hodinky neni misto na disku, atd atd. Nebudu rozvadet u koho je toto bezna praxe.

Ja uz se nechci rypat v tak primitivnich vecech, ale testovaci provoz => nahraju si par souboru a vim o serveru vse co potrebuji. Takze je irelevantni se ohanet tim, ze nesdelis typ souboroveho systemu. To jen davas najevo svou gramotnost z teto oblasti. Hotovo, koncim tuto temu, uz se zde nebudu vyjadrovat k nicemu.

// edit:
Mike8748:: presne o tom jsem mluvil :)
Dero
Profil
Jen tak pro zajímavost. Banan.cz zneužívá moji přezdívku k hodnocení na webu, který je předmětem tohoto tématu. Vzhledem k tomu, že registrace proběhla z emailu založeném na doméně cholerik.cz, která je v držení banan.cz, jsem si poměrně jistý.

vizte http://jaknahosting.cz/hosting-recenze-hodnoceni/banan/banan-hosting

Radovane Kalužo, varuji Vás poprvé takto přímo a zároveň naposledy, zanechte svých nekalých aktivit a propagace na tomto diskusním fóru, jinak se postarám, aby slovo "banan" a odkazy na jakoukoliv z Vašich služeb byly opětovně zařazeny na seznam zakázaných slov této diskuse.
Hofy
Hosting savana.cz
Profil
banancz
aha, tak větší kravinu jsem neslyšel,

lidi u nás jsou zvyklí, že se nám dovolají kdekoliv a že jim pomůžeme s čímkoliv, a mají problém třeba s eshopem a dělají ho v noci, tak prostě zavolají a my pomůžeme


No treba to mate tak hovadsky nastavene, ze je nutne vam stale volat. Potom to chapu. Nas klient si je vedom, jakou mame podporu a kdy a nema s tim problem. Pokud rad telefonuje v noci, budem eje posilat k vam.


Oleg
a za posledni: mam takovou zkusenost, ze testovaci provoz je vzdy vyhrazeny na serveru s max 10-15 usery, 60% kterych ma prumerny web (tj vydavani zateze) a ostatni maji obyc stranky s cca 100 lidi denne.

U nas jedem vse na clusteru, takze budes natvrdo hozen do rybnika, kde se placaji dalsi tisice nasich klientu, potazmo jejich domen. :)


Co se tyka nejlepsiho postupu pri vyberu hostingu, je se podivat na reference a obvolat si 5-10 techto klientu (pozor nato, aby nebyli vsichni z jednoho mista a kancelare a natoz se stejnym telefonem :))) )
Pak uvidite, jak si hosting stoji. Pak si zkusim DEMO hosting a pokud i ME vse maka, jak ma, zaplatim si uz ostry provoz a vim, ze jsem nic nepodcenil. Kazdopadn ebych se nenechal zlakat jen cenou 9 Kc mesicne za 20 GB bez omezeni poctu domen atd. I takove nabidky jsou a kdo na ne nalitne je hlupana.
Dero
Profil
Hofy
armin
banancz

Tohle fórum neslouží ke konkurenčnímu boji ani ke vzájemnému osočování. Pokud se od nynějška v jakémkoliv příspěvku do této sekce diskuse objeví byť jen náznak osobního útoku, počítejte s tím, že takový příspěvek bude smazán, i kdyby jinak obsahoval výhradně faktické informace.

Dokud nezvládnete kontrolovat svůj slovník a vzájemnou nevraživost, budu nucen na vás dohlížet, abyste svým exhibicionismem neobtěžovali slušné diskutující.
Dero
Profil
arminovi i přes pozdější OT děkuji za pochopení, které vyjádřil na začátku tohoto vlákna.
mat
Profil
Dero

na druhou stranu je ale docela zábavné a poučné sledovat thready jako je tento - člověk, který na této diskuzi hledá hosting pro komerční nebo jinak důležitý projekt, si může udělat obrázek o některých z poskytovatelů hostingu a pokud bude moci vidět jejich vulgaritu, neslušnost a hloupé chování tady, bude ušetřen výše jmenovaného při komunikaci s dotyčným hostingem v případě problému apod. Proto bych já osobně výlevy pánů poskytovatelů hostingu nezakazoval, jak jsem napsal na začátku, kromě toho, že jsou zábavné, jsou i poučné...
Dero
Profil
mat: Máš naprostou pravdu, to je také důvod, proč to zmiňovaným pánům procházelo tak dlouhou dobu. Množí se však připomínky, že sekce Hosting je zaplevelovaná už přes míru. A pokud se v ní neorientují sami uživatelé, je třeba zasáhnout, protože jinak by už nebyla k užitku vůbec.
Hofy
Hosting savana.cz
Profil
mat
Dero
proc mi z vaseho radoby chytrackeho hovoru neni dobre? Ach ta fales a ta teorie slusneho chovani. Nikdo tu vulgarne nemluvi, nikdo tu osobne neutoci a kdyz se diskuze krasne rozjede a hyri tu krasny a ferovy flame war mezi poskytovali, tak to rusite. To by rozmnu spravce diskuze nedelal, naopak by si liboval, jak mu ta diskuze krasne bezi.

Ale co tu radim, dyt mam jen diskuzak, kde je kazdy den 150 000 novych prispevku.
Timy
Profil
No a co takhle celou sekci hosting zrušit durch? Myslím, že hosting si každý umí najít sám a když ne, zdejší plodná diskuse, kam se někteří učastníci chodí "pobavit" po práci, jim nijak zvlášť nepomůže...
Keilew
Profil
Timy
Já bych toho tady zrušil víc, ne jen hostingy;-)
Hofy
Hosting savana.cz
Profil
Timy dobry navrh :)

Ja uz to tu psal nekolikrat, z enejlepsi, kdyz hledam hosting si otevru google a guglim. Najdu hosting, juknu na reference, obvolam je, jak jsou spokojenia pokud mi cena/vykon vyhovuje a reference jsou dobre, tak jdu do toho.

Tady to je o nicem a ja se tu napriklad fantasticky bavim. Jsem takova odvracena strana poskytovatelu hostingu. A diky slusnakum me to tu drzi :)
Dero
Profil
Hofy: mat se vaší diskuse zastával, tak si jeho nick neberte do úst a diskutujte se mnou.

Pokud máte opravdu zájem na vedení tohoto rozhovoru, navrhuji jej přesunout do e-mailu, protože Vaše příspěvky přitahují jen bulvární a nízký zájem, o který tu nestojíme. Stejně jako o flamewars jakéhokoliv druhu - cílíme na inteligentní přispěvatele, kterým se podobně ploché výstřelky hnusí a obtěžují je.

Dále Vás upozorňuji, že pokud nepřestanete konstantě a záměrně porušovat pravidla diskuse, budeme nuceni vyvodit důsledky. Pokud se Vám jasně daná pravidla nelíbí, nepolemizujte s nimi a tento server nenavštěvujte.

Jakékoliv další OT příspěvky v tomto vlákně budu bez odezvy mazat, autorovi vlákna se omlouvám-
armin
Hosting armin.sk
Profil
Hofy: Tady to je o nicem a ja se tu napriklad fantasticky bavim.

A ja vim na 99,9% na cem :)

Jinak me osobne vadi kdyz obrazne receno mi bude nekdo v obchodu s textilem tvrdit a garantovat ze monterky na ktere se zrovna divam jsou neprustrelne a nosi je chirurgove v Zimbabwe. Tak je jasne ze mu neco reknu. To same i zde kdyz vidim neco hodne, ale hodne zajimave...
Hofy
Hosting savana.cz
Profil
Dero s tebou se cece neda diskutovat, jsi na me moc chytry.

Ty si kazdy prispevek zde hodne dlouho pripravujes co? To je tak krasne ucesany. Placam :)

Jinak ja s vasimi pravidly diskuze nepolemizuji, ja polemizuji s chytroliny, jako jsi ty. A pravidl ami nevadi a libi s emi tu, tak proc se sem nechodit pobavit a pousmat se na myslenkami, co tu jsou.
DoubleThink
Profil *
Osobně nehodlám hodnotit WH Banán, nemám s ním žádné zkušenosti a názorům jeho konkurence apriori nevěřím. Bohužel ne tak ostatní.
Důrazně vás žádám, omezte názory na úkor zkušenostem a pocity na úkor faktům.


Hofy
Tato diskuse je striktně odborná, lidé sem nechodí pro zábavu, chodí sem pro informace. Ideálně informace pravdivé a nezkreslené. Pravidla ti nemusí vadit, ale musíš je dodržovat. Pokud se chceš pousmát, omez se prosím na svých 17 obličejových svalů.

Mimochodem - invektivy směřované na moderátory a ostatní diskutující zkus občas doplnit o nějaké věcné argumenty.

Timy
No a co takhle celou sekci hosting zrušit durch? Myslím, že hosting si každý umí najít sám...
Už mám třetí hosting a ještě nejsem spokojen - patrně nepatřím do skupiny "každý".

Keilew
Já bych toho tady zrušil víc, ne jen hostingy;-)
Například některé uživatelské účty.

armin
To ze operujes ze nekdo ma 100mb a nekdo ma 4,9gb, tak to je ubohe (...) Nejsi proste schopen garantovat objem predplaceneho prostoru.
To je argumentace odtržená od reality.
Co kdyby teď celá Praha pustila ze všech kohoutků naplno teplou vodu? Nebo pustila všechny elektrické spotřebiče? Dimenzovat systémy na extrémní situace je nehospodárné a zbytečné.
armin
Hosting armin.sk
Profil
DoubleThink: Dovolim si oponovat. To prirovnani je sice hezke a pravdive a plne s nim souhlasim. Ovsem nemuzes srovnavat housle s pomerancem.
Urcite se shodneme, ze webhosting je nabizeni sluzeb, elektronickych sluzeb, elektronickych internetovych sluzeb. Uz vice konkretni byt asi nemuzu. A s tim uzce souvisi i rekneme poskytovani pripojeni k internetu od ruznych provideru. Co kdybych ja byl ISP, natahnu si lajnu o kapacite 10MBit do vesnicky s 500 obyvateli a rekneme ze mam 100% jistych 50 lidi co by chtelo mit wifinu s downlinkem 512kbit). Tak je snad jasne, ze 0,5 * 50 = asi 25MBit je nutny pro download. A nemuzu operovat s tim, ze nikdy nebudou vsichni na plno tahat. Resp. muzu s tim operovat ale aby me lidi netahali po soudech (ze si plati 512kbit ktere ve smlouve garantuji a jede jim to pouze na 200kbit a ze hrube porusuji obcansky zakonnik), nemuzu garantovat rychlost. Proto jsem se pozastavoval i u kapacity bananu. Ja mu plne verim, ze ma rekneme 1TB volne misto a ze je to slusna rezerva. Co kdyz mam u nej 350 domen, na kazde 1/5 GB obsazeno. A behem noci nahraju 350x4 = 1400GB [1,4TB] dat? Ja vim je to realne jako kdyz mame v lete snehove jazyky na dalnici... ale pochybuji ze i kdyz maji podporu 24/7, takze nekdo pujde ve 4 rano do housu cpat disky do stroje. To je ten lepsi priklad (ze by jen tak ze srandy mel doma par disku v policce clovek, co je opravneny lezt do housu). Co kdyz by ty disky nemel? Urcite by se ozvalo alespon 20 lidi ze jim komplet nejede web, bo sessiony...
DoubleThink
Profil *
Odpověděl sis sám. Pravděpodobnost je mizivá. Proto není důvod se na tuto situaci připravovat ve 4 v noci.
Pokud jsme u ISP - žádný normální ISP na světě nemá dostatečnou kapacitu linek ani na čtvrtinu maximálně zatížených přípojek, natož na všechny.

Banán poruší garantovanou velikost prostoru až v momentě, kdy nezareaguje na (v reálu pozvolný a dobře čitelný) vývoj zaplnění prostorů a nezapojí další disky. Kolik může teď alokovat bytů je irelevantní.
Keilew
Profil
DoubleThink
Například některé uživatelské účty.
Opětovně doufám, že toto není osobní útok, proti kterým tu sám brojíš. Moje poznámka se zakládá na osobní zkušenosti s některými dalšími fóry této diskuse.
Hofy
Hosting savana.cz
Profil
DoubleThink mas pravdu a omlouvam se, je rano, musim pracovat, smazte to tu vse, je to tu o nicem, cele forum, zadne nezkreslene informace tu nikdy nebyly, kjazdy dava sem svuj subjektivni nazor, objektivni by byl jen nestranny pruzkum a ten jaksi neexistuje.
Oleg
Profil
Jaksi se diskuse odpoutala a presla uplne na jinou kolej... 70% prispevku bych z tohoto vlakna smazal
Sakrament
Profil
armin

Mám dojem, že jsi těžce mimo. Disková kapacita musí být optimální, aby zvládla náhodný kapacitní nápor, ale zdaleka nemusí mít kapacitu prodaných hostingových tarifů. Stejně jak tady jmenovali ISP, které také nemají dostatek kapacity pro 100% vytížení všech zákazníků a stejně tak v bance nemají rezervy, které by uspokojily výběry všech klientů naráz. Jaké je potřeba míti rezervy ukáže zkušenost.
armin
Hosting armin.sk
Profil
Sakrament: Vse je veci priorit. Nema cenu to zde dale rozvadet co je, muze, melo byt plytvani a co ne. Kdo to dela zivelne, tak je mu fuk co kde proc jak vypadava a v jakem je co stavu. Kdo to dela protoze to vyuziva i pro vlastni ucely, tak ma zajem na tom, aby vse bylo v naprostem richtigu nakolik je to jeho osobni vizitka.

// edit: Dero: souhlasim s Hofym, promazat toto tema by nebylo spatne. Je tady dost zcestnych veci reseno...
xom
Profil
Koukám, že jdu s křížkem po funuse, ale přeci bych rád ujistil lidi, že projekt JakNaHosting nemá s banánem nic společného, momentálně systém běží ve veřejně přístupném testování, oslovené hostingové ochotně plní databázi svými službami a během září bychom rádi, jakožto autoři, začali publikovat články, rozšiřovat povědomí o projektu, aby opravdu sloužil jako místo, na kterém si uživatelé vymění rady, tipy, názory na jednotlivé služby a jednotlivé společnosti..

Pokud byste měl někdo zájem stát se přispěvatelem článků, budeme rádi za jakoukoliv pomoc..

Tom Hnatovsky za JakNaHosting
« 1 2

0