Autor Zpráva
drVaz
dobrý den
chtěl bych se zepat jestli je dobré jméno "vsechnosajt".com (všechnosajt) pro stránku kde bude všechno možné? od php skriptů po internetovou televizi?
jestli ne jakou by jste mi doporučili?
díky
armin
Hosting armin.sk
vsehochut.com ?
drVaz
to je dobrý ! to mě nenapadlo,asi použiji tohle,ale pro jistotu ještě počkám na názory ostatních
tiso
A čo požičať si názov pesničky: All Good Things - ale bohužiaľ už je zadaná
Timy
a proč .com a ne .cz? (jestli to teda má být český web)
drVaz
protože je .cz o něco dražší a já chci web spustit jen pro test jestli se uchytí pak by se přechod na .cz stala potencionální možností,jinak ne
drVaz
tiso: chtěl bych něco českého ne anglického
armin
Hosting armin.sk
drVaz: pokud pockas na konec zari nebo tak nejak, tak .cz domena pujde o nejakou tu stovku dolu... takze pak nebude mezi nadnarodnimi verzus .cz tak markantni financni rozdil :)
drVaz
no asi zůstanu prozatím u .com,mimochodem sem někde četl že .com má takovou schopnost,že když zadáš adresu bez www. i bez .com tak to stejně najde onu stránku
Hofy
Hosting savana.cz
drVaz si mesic pockeja pak CZ domena bude stat take kolem 200 bez DPH
souki
drVaz
To není COM doménou.
armin
Hosting armin.sk
drVaz: neni to schopnost domeny, ale prohlizece... napis treba v IE do adresy: ahoj a pak zmackni ctrl+enter, nabehne ti ahoj.com :)

Hofy: Konkretne 190 CZK bez dane, od 1.10.2007: http://www.nic.cz/_doc/433/cenik_NIC_20071001.pdf
drVaz
teď jsem koukal na web4ce a tam stojí .cz 219 kč to je dobrý ne?
armin
Hosting armin.sk
drVaz: to je dobra cena, akorat se pak podivej na "doplnkove sluzby" ktere jsou (alespon doufam) vsude zcela zdarma... abys nepredelal ;)
drVaz
http://www.web4ce.cz/cz/webhosting/komplet.html
doména .cz v ceně - rozhodl jsem se asi pro tohle co tomu říkáte?
Timy
Jo aha, chceš provozovat internetovou televizi a tisíc dalších věcí, ale nemáš na .cz doménu. Hodně štěstí v podnikání :-)

armin
"neni to schopnost domeny, ale prohlizece..."
Není to spíš vlastnost serveru?
drVaz
já neřekl že na to nemám .. ale že mi to proteď přijde zbytečné
Hofy
Hosting savana.cz
drVaz menit domenu z abehu je to nejhorsi, co te muze potkat. Kdyz chci neco delat, delam to poradne uz od zacatku.
souki
Timy
armin
Pro upřesnění - když FF nenajde doménu, tak použije první výsledek z googlu. U IE je to většinou Live Search, ale jde to změnit na google.
Doplňění www nebo verze bez www jde nastavit na serveru, ale z prohlížeče na první pohled nepoznáte, jestli to udělal server, nebo to proběhlo přes google
Timy
souki
Firefox tedy nepoužívám, ale nepostupuje taky tak, že když zadám domena.cz a to zahlásí chybu, zkusí ještě www.domena.cz a až pak případné hledání?
Bubák
Doplňování je schopnost prohlížeče, každý prohlížeč se chová trochu jinak. U některých jde i nastavit, třeba jaké koncovky prohlížeč zkouší a v jakém pořadí.
drVaz
tak sem objednal vsehosite.cz sic jsem chtel vsehochut ale ta je už zadaná
www_lolec_cz
teď jsem koukal na web4ce a tam stojí .cz 219 kč to je dobrý ne?
Uvedené ceny jsou bez DPH... tuhle sprostou větu fakt miluju! to by měli zakázat!
souki
www_lolec_cz
Na internetu je hodně lidí, pro které je tato informace důležitá
www_lolec_cz
Na internetu je hodně lidí, pro které je tato informace důležitá

Ano, jistě, chápu proč... Jenže by to mělo být nějakým způsobem regulovatelné... Nebo, když už někdo uvádí ceny BEZ DPH, tak by u toho měl povinně uvádět i ceny S DPH... A proč vlastně? Jednoduché počty: Mrkni na příspěvek od drVaz (21.8.2007 12:06:28), píše teď jsem koukal na web4ce a tam stojí .cz 219 kč to je dobrý ne?. Představ si to jako normální komerční nabídku. Pak příjdu já a nahodím cenu NAPŘ. 230 Kč. Mám to o 30 Kč měsíčně levnější (píšu konečnou cenu vč. DPH), jenže ti, co si přečtou jeho nabídku, tak půjdou za ním. A než si stačí všimnout, že to bylo bez DPH a že by ji k tomu museli připočítat, tak už kolikrát ani neví, jak se jmenovala ta druhá (levnější) nabídka, atd. atd... Stejný případ je i např. u cestovek s tzv. palivovými příplatky, letištními taxami, povinnými pojistkami, apod. Prostě tě nalákají na nižší cenu, i když ve skutečnosti musí (téměř) každý zaplatit cenu vyšší. Tomuhle se říká KLAMAVÁ REKLAMA a je to podvod na zákazníka! Tímto bych chtěl toto OT uzavřít.
armin
Hosting armin.sk
www_lolec_cz: Co ti brani v tom kontaktovat vladni koalici (nektereho jejich clena) a predestrit jim tento problem a aby nasledne navrhli novelu zakona o DPH - t.j. aby prodejce byl povinen uvadet 2 ceny (s i bez DPH)? Taky nechapu co ti brani v tom byt taky platcem DPH a tudiz uvadet ceny bez DPH jako "ostatni"?

O klamave reklame a nekorektnim podnikani by se dalo mluvit kdyby nebylo u cen napsano zda jsou s / bez resp. bylo by napsano ze jsou s dani, ale v objednavce by to bylo bez dane.

0