« 1 2 »
Autor Zpráva
Sirius
Profil
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jak hodně záleží na koncovce domény. Váhám mezi .cz a .net (kvůli ceně). Zajímalo by mě jestli jsou u domén *.net nějaké problémy s indexováním do českých vyhladávačů a jestli to lidem "vadí". Osobně nemám dobrý pocit z jiných domén než .cz.. Asi je to ale hloupost..
YaD
Profil
*.mobi ;-)
EDIT: Si robím vtip
Plaváček
Profil
Sirius

Jako hrdý vlastník domény .net mohu říci, že problémy nejsou žádné s drtivou většinou českých vyhledávačů. Kromě Jyxa, tam musíš o přidání požádat, protože indexuje výhradně stránky na doméně .cz.

Osobně bych ale volil CZ doménu (já už nemohl, byla obsazena).
Sirius
Profil
No já jsem zjistil že už bohužel mám svou doménu na net zabranou ale ta cz je volná :D
Ted hostuji u ic.cz a tam ej to fakt na na nic. Web s návštěvností okolo 1000 lidí to prostě už nezvládne.. Kvůli tomu taky ztrácíme návstěvníky..
web má teď adresu http://wowfansite.clanweb.cz a přemýšlel jsem o http://wow-fansite.cz nebo http://wow-fansite.net. Jak ale říkám to druhé už je obsazeno. Moje situace je opravdu již akutní (denní výpadky webu v řádu desítek minut, až hodin jsou nemyslytelné), takže se budu muset rozhodnou velmi brzy.
Děkuji vám za vaše názory.
Oleg
Profil
Sirius

zalezi od ceho jsou ty vypadky...

prenasis vice jak 100GB dat denne ? protoze pokud mas normalne vytvoreny web co ma kazdou stranku pod 20KB tak toje v pohode, ale kdyz kazda stranka nacte 100 KB tak to je uz problem pri 1000 lidech navic nepocitaje roboty (ktere mesicne sezerou taky kolem 10GB+)

ale je pravda, ze zadny free host na vice navstevovne lidi se nehodi a proto je lepsi investovat do poradneho hostu (jen ten jeste najit)

me oblibene jsou web4ce.cz nebo jeste dobry je taky armin.sk - jinak nevim

a koncovka domeny zadnou roli nehraje - jak na ni udelat propagaci a udelas ji jmeno ti muze byt jedno zda je to cc nebo ws nebo org
Sirius
Profil
No kazda stranka ma s obrazky (jsou tam dulezite) opravdu pres 100kb.. Asi v tom bude ten problém. Já už jsem po hostingu koukal, ale snad vždy je omezen měsíčním trafficem.. Kolik bych teda asi potřeboval max. měsíční traffic?
armin
Hosting armin.sk
Profil
Sirius: Optimalizace obrazku, komprese html kodu... a hostingu je cela kupa co ma neomezenej trafik. Treba u me je nanic.cz co ma mesicne 100 - 103 tisic navstev a traffik 36-38GB mesicne a kluk to ma za 400,- na rok (bez vypadku). Nebo treba blbina.cz s denni navstevnosti 2000 - 2200 UIP a traffikem 5-6GB dene. Musel odejit od nejmenovane spolecnosti bo pri 40 a vice lidech online ten redakcak proste nesel diky skvele nastavenemu stroji.

Ale jak uz jsi mi psal na ICQ, ma nabidka je zcela nevyhovujici pro tve ucely, tak bych ti doporucil savana.cz, oni jedou na klástru.
Hofy
Hosting savana.cz
Profil
armin vsak ono ti sklapne, az bude smit techto zakosu 2000. :)))

Jinak na savane je top aplikace WWW.HOFYLAND.CZ s mesicnim trafficem cca 2 TB.
armin
Hosting armin.sk
Profil
Hofy: hofyland = java hry do mobilu? a nerikej ze to dela 2 tb i kdyby to bylo zadara ke stazeni :)
/* edit
<offtopic>
Jo aha, sakra, po 10ti minutach mi doslo ze to je nake diskusni forum. Kazdopadne je to fakt perfektne udelane co se tyce prehlednosti :D A nechapu ten tvuj trafik. Vsechny obrazky jsou linkovany externe. A jen html ti dela 2TB mesicne? No to neni opravdu nic s cim bych se chlubil... jen tak namatkove jsem prubnul jednu sekci auticka a:
Compression Ratio: 9 - Highest
*File Size Reduction: 80.22%
Downloads Speed Improvement: 406%
</offtopic>
*/

Takovychto narocnych klientu nebude nikdy 2000, bo vsichni uprednostni znackove a zabehnute hostingy jako banan.cz nebo pipni.cz :)) A pro me neni podstatne cislo hostovanych domen, ale vytizeni jednotlivych hw komponent :)
Václav Martinovský
Profil
Váhám mezi .cz a .net (kvůli ceně)

Tak si pockejte na 1.10., kdy pujde cena CZ dolu a bude stat jen o neco malo vic nez soucasne nadnarodni (tedy NET apod.).
Nobelicek
Hosting netzona.cz
Profil

Tak si pockejte na 1.10., kdy pujde cena CZ dolu a bude stat jen o neco malo vic nez soucasne nadnarodni (tedy NET apod.).



To neni pravda. Domena CZ bude o 10 korun levnejsi nez net. CZ bude stat 190 Kc a net(dalsi genericke) 200 Kc ;)
Oleg
Profil
CZ bude stat 190 Kc a net(dalsi genericke) 200 Kc ;)

bez DPH 19%

genericke domeny nyni lze poridit za 150 - 180,- Kc bez DPH
Mike8748
Profil
>> genericke domeny nyni lze poridit za 150 - 180,- Kc bez DPH

muzu se zeptat kde? chci pouze domenu

je totiz rozdil mezi cenou domeny, a cenou domeny dotovane hostingem. a je to casto velkej rozdil, bohuzel
libol
Profil
>>muzu se zeptat kde? chci pouze domenu

Tak třeba www.godaddy.com - domény za cca 186Kč S dph (nové transfer je o facku levnější). A to se domnívám, že se dají najít levnější. Ale díky perfektní správě bych asi neměnil
Oleg
Profil
Mike8748

samozrejme jsem se nejasne vyjadril, bez podstatne informace, ze tato cena je platna pri porizeni webhostingu. Zrovna v patek, pri zkoumani cen, jsem narazil na jeden web kde pri koupe hostingu je cena domeny 150,- (a nejsou platci DPH)

nebo zahranici - tam je to levne, ale bacha na poplatky za prevod :)

ono ve vysledku 30,- rocne nehraje roli, protoze treba na pokladne v hypermarketu nechate nejake drobne, nebo spropitne v hospode atd.... takze rozhodovat se kde usetrit tyto drobne je podle me.....

Jinak prodavat domeny za nakupni ceny jen tak bez prodeje hostingovych tarifu je blbost :)
libol
Profil
U toho godaddy.com je to BEZ hostingu. Poplatky za převod, pokud platíš kartou jsou 0Kč, takže cena je konečná (dokonce jsem připočetl i poplatek ICANN ;-) )
armin
Hosting armin.sk
Profil
180 Kc / rok (venku) verzus 226 Kc / rok (doma)... to Vam skutecne stoji za tu namahu a ztratu casu dohadovanim a hledanim spolecnosti nekde venku, ktera ma nejlevnejsi domeny?
At pocitam jak pocitam, rozdil je 46Kc, to je dene 0,126 Kc. Fakt jste na tom vsichni tak spatne ze dene cca. 13 haleru Vas polozi na lopatky? Nemluve o tom, ze platby do zahranici stoji nemale castky (a domena Vas v konecnem dusledku vyjde jeste draz nez jako kdyby jste ji kupovali doma) resp. nestoji, ale je potreba mit embosackou kreditku a to taky neni nejlevnejsi zalezitost.
Oleg
Profil
armin

:))) asi tak nejak
libol
Profil
Tedy pánoví, krásná demagogie - smekám.
1) Vy si ty domény kupujete někde v obchodě? Já je kupuji přes net - sedím furt na jednom místě a je mi jedno odkud to kupuji (venku x doma)
2) Rozdíl je 46 korun u KAŽDÉ domény - ALE pokud si teď koupím (v akci) dvě .NET tak je úspora 252Kč, info jsou každou chvíli prakticky zdarma (resp 25Kč) - takže úspora na jedné 200Kč
3) Nevím co bys chtěl dohadovat, hledat - objednávám (tak rychle jak píši)a vyhledávání je otázka ?dvou? sekund
4) Poplatky - lež jako věž - ano poplatky do zahraničí jsou drahé - není ale problém ZDARMA zaplatit kartou, kterou můžeš mít taky ZDARMA - takže všeho všudy 0Kč
5) Protože si ten exáč nespustím tak nevím jakou máte armine administraci, ale doufám, že za ten příplatek dostane každý aspoň taky - totální kontrolu DNS- MX, Cname, A - všechno v administraci, autorizační kód taky automaticky, ZDARMA k doméně webhosting a mail hosting ......, nebo připlácím víc, než jen 13 haleru?

Já tady nic neprodávám (odkazy na mé super služby chybí), takže se můžu jen usmívat nad lovením dušiček. Ale zase to pánové s tím banánováním nepřehánějte.
Oleg
Profil
proste takto:

je zbytecne vyhledavat levnejsi domeny o 20-40 Kc
kdyz chcete domenu v akci - tak vetsinou se v CR/SR dava domena zdarma pri porizeni hostingu.

nebo hosting muze rocne na jednom uzivateli prodelat 300 a proste mu pri rocni platbe tu domenu davat zdarma (samozrejme jen genericke, narodni a ne exoticke :D)
Hofy
Hosting savana.cz
Profil
Ten, kdo voli hosting dle ceny domeny je lama nejvetsi.
libol
Profil
Ta doména není nikdy zdarma - je prostě jen v ceně hostingu.
A já jaksi spojování domény a hostingu nerad z principu. Když je hosting naprd tak jednoduše objednám jinde, připravím, přesměruju doménu a jsem happy. Pokud jste si výborný hostin vybrali napoprvé - gratuluji a jen tak dál. Pokud narazíte na blbce hostéra (a svěříte mu doménu) tak můžete mít s odchodem problém.
Jinak nevím nakolik si v CZ můžu sám (u hostéru) upravovat DNS (vím, že třeba forpsi to (dostatečně) umí). Protože se například může někde hodit hosting a jinde (google aps) mail.
Ale jinak samozřejmě nikomu nebráním utrácet jeho peníze jak chce. Mimochodem já jsem godaddy nevolil primárně kvůli ceně, ale kvůli ovládání, možnosti privacy registrace atd., cena je příznivý bonus.
BTW: já třeba potřebuji nastavit (a někdy přestavit) A záznam na mou IP - forpsi to umí, godaddy to umí, ale třeba jedinou doménu, kterou mám u hostingu - tam musím vždy žádat support - udělají to rychle a ochotně, ale nikdy ne tak rychle, jako já sám.
armin
Hosting armin.sk
Profil
libol: nechapu jak souvisi cena domeny s mou administraci... a pokud se ti nelibi exe, tak je k dispozici aj flash.

Poprosil bych te ale uvest priklad na ty kreditky. Ktera banka ti da zdarma kreditku a pri platbe s ni do zahranici neplatis zadny poplatek? Nechce se mi verit ze by banky v mramorovych budovach uctovali 0,- Kc poplatek za platbu do zahranici. Z ceho by si pak davali odmeny a platili trapne reklamy v TV? :)

// edit
Hehe, ty jako myslis ze za 226 Kc za .com je u me zdarma hosting? :)))) A ty mas za 180Kc nebo za 40Kc u .info taky zdarma hosting? Placas pate pres devate. Ujasni si prosim pojmy
libol
Profil
Kreditka: tak například ÚPLNĚ ZDARMA - CitiBank, Volksbank (ta jen letos, ale kdoví co bude příští rok), RB - ta je placená, ale protože ji už mám, takže vícenáklady 0 - nechce se mi hledat dál

Hosting: já jsem reagoval na Olega a jeho, že u hostingu dostane doménu zdarma - nedostane, dostane ji V CENĚ hostingu

Jinak nevím proč bych myslel, že za 226 je u tebe zdarma hosting? Kde jsi to vzal? JÁ jsem celou dobu mluvil pouze o cenách domén. Hosting tady začal plést někdo jiný. Pokud mysíš ti narážku na administraci, tak jsem mluvil o administraci DOMÉNY.

BTW: jinak mmochodem - v ceně toho .INFO (27Kč/rok) byl i hosting - nějaký s reklamou, ale nestudoval jsem jej jak říkam hosting mám jinde - momentálně u tří hostérů, ale domény si spravuji z jednoho místa (teda s hist. důvodů ještě ze dvou)

BTW2: administraci tvoje administrace:máš pěknou, o tom žádná, i ta DNS se mi zdá dostatečná, ale o autorizační kód při převodu "své" domény musím žádat tebe? Pokud chci Privacy registraci umožníš mit to? To není nic proti tobě - to je u nás obecně platné (a prý mám za to připlácet?), že takové věci hostéři neposkytují, proč by měli naní to jejich základní činost, ale u specializované firmy je mám.

A rýpnutí: Jen furt nevím, když ti policajti zhabajů servríky ;-), tak co s tím nadělám?
armin
Hosting armin.sk
Profil
libol: 5) Protože si ten exáč nespustím tak nevím jakou máte armine administraci, ale doufám, že za ten příplatek dostane každý aspoň taky - totální kontrolu DNS- MX, Cname, A - všechno v administraci, autorizační kód taky automaticky, ZDARMA k doméně webhosting a mail hosting ......, nebo připlácím víc, než jen 13 haleru?

na zaklade toho jsem ja zacal psat o me administraci... bo ja mam .exe jako demo administrace, ja psal o 13ti halerich / mesic.

Privacy registrace - co to je? Pokud vim, kazda domena musi mit majitele+registratora. Majitel s ni muze nakladat jak uzna za vhodne (zmena osob. info, zmena dns serveru), ovsem vsechny sve pozadavky musi smerovat na sveho registratora, nemuze tyto veci provadet sam. Jinak me je fuk zda si koupis domenu u me nebo jinde, zda si vedes dns zaznamy u me nebo jinde, zda pouzivas mailserver u me nebo jinde. Proste tak jak strikne nenarizuji tady mas 10mb na mail, tady mas x mb na db a tady x mb na ftp, tak stejne tak ani nenarizuji co kde jak si v dnskach ponastavujes.

A rypnuti - neni to rypnuti, je to zcela normalni dotaz. Nejspis narazis na patalie nejmenovane sk spolecnosti. Ja uz se k tomu dostatecne vyjadril i v jednom threadu (Zasláno: 2.7.2007 21:04:50) tady v casti hosting. Ja nejsem konfliktni typ, doposud jsem odmitl hostivat 9 warez for, protoze to mam vo VOP. Taky ve VOP mam uvedeno, ze v pripade ze se "neco semele" (obrazne receno) jsem povinen vydokladovat z logu kdy, jak, odkud se soubor ke me dostal. Takze v pripade kontaktovani me, organy cinnych v trestnem rizeni jim vydokladuji vse a ja jsem zobliga. Neboj, nejsem ***** (dopln za hvezdicky jakekoliv slovo) jako nekdo, kdo hostuje vsechno co mu prijde pod ruku jen aby mel prachy a pak delat ze sebe chudacka ze mi pobrali stroje a jak je to nefer...
libol
Profil
Jo tam já psal, že nejde o ušetření 13 haléřů, ale že navíc dostanu konfortní administraci (u godaddy). Ta tvoje vypadá taky fajn, ale přece jen nenabízí vše. pro jednu doménu bych to neřešil

Privacy registrace - nevím jak česky - u domény (ve veřejných WHOIS) nejsem zapsan já, ale nějaká společnost - je to kvůli SPAMU - a to i poštovnímu, sice mne to udivuje, ale z US dostávám super nabídky i běžnou poštou, proto i poštovní adresu dávám nerad - u WHOIS je.
Já vím, že všechny změny dělám přes registrátora, ale otázka je jestli automatizovaně, nebo přes člověka (který, když od něj odcházím nemusí mít zrovna čas).
Já vím, že tebe je fuk, kde koupím doménu (ale ne každý k tomu přistupuje takto). Jak jsem se zmínil jinde, hosting, který mne nutí brát doménu u něj, automaticky vyřazuji.
Rypnutí - nechtěl jsem jen ať to vztáhneš na sebe, protože to s tebou nemělo nic společného. Ale ano myslím na tu slovenskou společnost. Ale jde mi spíš o to, že dobrá - ne policajti, ale obrovský požár zničí celou serverovnu - máš jiný server fyzicky jinde? Nebo aspoň zálohy. Lepší to mají, ale tady se bavíme o korunových položkách - já prostě vemu hosting jinde, nahraji zálohy, přesměřuji DNS a jsem happy.
Oleg
Profil
libol: tam samozrejme ze jsem to myslel ze domena je v cene hostignu omg. ale kdyz by nebyla tak se navisi cena hostingu o cenu domeny ne ?

nevim co na me reagovat taklhe zbytecne

a vim jak a co se uctuje. sam hosting testuji... a vim jak a co funguje u ostatnich. tak rikam jak to je. pri porizeni hostingu domena je zdarma (zdarma pro koncoveho zakaznika v jeho ocich) doopravdy hosting na tom prodelava pac kazda akce neco stoji.

// edit

a jak psal hofy. nevim proc kupovat hosting s domenou o 30,- levnejsi nez jinde.
a vubec, kvuli takovym se neda vydelavat, protoze zvykaji na levne ceny a hledaji dokud nenajdou nejlevnejsi. misto toho aby 5GB stalo 150,- tak nejde je to skoro zdarma
libol
Profil
Já to chápu, taky kupuji třetí tatranku zdarma ;-)
Ale tady to začalo uživatelem Mike8748, který chtěl JEN doménu a tvrdil/myslel si/divile se, že ji za těch 150-180 bez hostingu nedostane. A já říkal, že dostane BEZ HOSTINGU. A ještě s něčím navíc.
Já mám jednu INFO nasměrovanou na fyzický server - stále mne 27Kč, mi je úplně jedno, že bych ji k 10GB hostingu, se stoprocentní dostupností a cenou 15Kč/měsíc dostal zdarma (a hosting ji chudák musel dotovat) - protože já bych v reálu přeplatil 150Kč

//edit (na tvůj edit) ;-)
Umíš číst - já jsem několikrát říkal, že se jedná jen o doménu né hosting (ten hosting je tam jako přívažek taky ale co já s tím). O hostingu vázaném na doménu mluviš ty: <cite>kdyz chcete domenu v akci - tak vetsinou se v CR/SR dava domena zdarma pri porizeni hostingu.</cite>
Já mluvím o tom, že za 190Kč s DPH se dá pořídit nadnárodní doména bez jiných závazků a nákladů.
Když se kvůli takovým nedá vydělávat, tak dělej něco jiného. BTW platím VÍC než 150Kč za MÍŇ než 5GB - a nevadí mi to jde mi o kvalitu. Ale za svůj sobní deníček bych 150Kč měsíčně nedal
Oleg
Profil
ok
armin
Hosting armin.sk
Profil
libol: proc by v serverovne horelo sakra? :) Kdyz tam nepraskne boeing 747 tak nemyslim ze by tam melo horet. Pokud vim, podlaha i strop jsou z nehorlaveho matrose, je tam koplet hasicskej rozvod ve strope - vis takove ty sprchy jako kdyby, nevim jak se tomu rika :) No a pak nevim, kovova skrin by taky nemela horet. Myslils ze kdyz si domu pro vlastni ucely poridim 550W zdroj za 2,5 Kc, tak ze do serveru dam 3 roky jety 200W zdroj ze druhe ruky ktery mele z posledniho? :)
« 1 2 »

0