« 1 2 »
Autor Zpráva
Sakrament
Profil
Nárůst počtu .cz domén webhosterů mezi od 1.1.2007 do 16.9.2007

01 - P.E.S. consulting ( www.forpsi.cz ) - 9698 domén
02 - ACTIVE 24, s.r.o. ( www.active24.cz ) - 7758 domén
03 - IGNUM, s.r.o. ( www.ignum.cz ) - 5717 domén
04 - Zoner software, s.r.o. ( www.czechia.com ) - 1847 domén
05 - Web4U, s.r.o. ( www.web4you.cz ) - 1329 domén
06 - THINline interactive s.r.o. ( www.cesky-hosting.cz ) - 1266 domén
07 - ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. ( www.webhosting-c4.cz & www.cesky-webhosting.cz ) - 1074 domén
08 - Gigant GROUP s.r.o. ( www.mujhost.cz & www.novyhosting.cz ) - 944 domén
09 - PIPNI s.r.o. ( www.pipni.cz ) - 940 domén
10 - Pavel Höfner ( www.savana.cz ) - 798 domén
armin
Hosting armin.sk
Profil
Top 10 podle mereni.kyblsoft.cz:
01 144. Forpsi.com (placený) 99,913%
02 236. Active24.cz 99,796%
03 111. Ignum.cz 99,941%
04 264. Czechia.com 99,749%
05 237. Server4You.cz 99,794%
06 110. Cesky-Hosting.cz 99,941%
07 54. Webhosting-C4.cz 99,972%
08 179. MujHost.cz 99,873%
09 340. Pipni.cz (placený) 99,586%
10 263. Savana.cz 99,754%


Takze dle poctu vypadku je na tom nejlip asi Webhosting-c4 :)

P.S.1: Toto ma pouze informativni charakter, ne kazda spolecnost je merena stejne dlouho.
P.S.2: Zadne zvire nebylo utraceno pri vyhotoveni tohoto prispevku.
tajny spion
Profil
armin
Chtel bych se zeptat, jestli to s tim poctem vypadku u c4 myslis vazne...? Mam v planu totiz hostovat u c4, ale posledni dobou me vikla n1ce, tak bych rad vedel, na cem sem.
armin
Hosting armin.sk
Profil
tajny spion: precti si to PS1 co jsem psal... a ty vypadky nejsou 100%! Sam to vim dle sebe... muzou poslouzit pouze jako voditko - ze treba host co je na vocasu po 2 mesicich, tak nejspis nebude tak kvalitni jako ten, co je v prvni stovce po roce... jinak si dobre prostuduj poplatky, abys nebyl znechucenej - treba vytazeni zalohy za 500,- provoz mysql za 20,- na mesic atd... takze nejlevnejsi domena a hosting nemusi vzdy znamenat ze je to nejlevnejsi...
Sakrament
Profil
To n1ce.cz bude asi nejaka nadnarodni spolecnost, kdyz maji dva obchodni reditele (viz kontakty).

Lukáš Buřt
(obchodní ředitel)
tel.: +420 606 939 000
email:oukeys@seznam.cz

Martin Hipsch
(obchodní ředitel)
tel.: +420 731 833 694
email:hipi@seznam.cz


Maily maji na Seznamu?

Ja myslim, že n1ce.cz je dobrá volba. :-)
quinux
Profil
Sakrament
To n1ce.cz bude asi nejaka nadnarodni spolecnost, kdyz maji dva obchodni reditele (viz kontakty).
Spíše dva spolumajitelé co si nedokázali příliš rozdělit pozice :-D


Maily maji na Seznamu
Tak to mě pobavilo :-D

"Naše společnost vznikla v roce 2007"
Jít tam je riziko, ale nechci je tím schazovat.
Keilew
Profil
Minimálně s půlkou těch hostingů mám nedobré zkušenosti. Vesměs předražené nic, podpora tragická, nevědí ani, co mají a nemají, zákazník je pro ně rohožka. Specielně active24 bych hnal svinským krokem. Jak narazím na spekulaci s doménama, čouhá s železnou pravidelností někde v pozadí ta banda:(
armin
Hosting armin.sk
Profil
quinux: Hofy ma taky mail na seznamu... posledne jsme to s Manq-em tezce rozdejchavali :)))

Keilew: Rozumna slova :)
quinux
Profil
Keilew
Tak z jmenovaných jsem byl na forpsi a pipni (oba free), takže logicky nic moc, český hosting, kde mě zklamala podpora a savana - zkoušel jsem demo účet (s tím jsem byl spokojen), ale nepřešel jsem k nim.

armin
Tak toho jsem si nevšim. No tak to je docela hustý. Né, že by se jim kvůli tomu nedalo věřit, ale moc dobře to nevypadá. Na druhou stranu, pokud se náhodou stane, že vypadne vlastní mailový server, tak je pořád k zastižení resp. může komunikovat s klienty (na což ale nemá čas neboť řeší výpadek serveru ;)
armin
Hosting armin.sk
Profil
quinux: Hofy to ma na 404ce... ohromne ostylovane, fakt vazne to vypada hezky, a link na nejak savana@seznam.cz...
A to se zastizenim... nevim, vsak jsou telefony, instantni messengery, atd. Ale vsak to je kazdeho osobni vec, jen teda to nedava trosku smysl - jako treba ze by majitel prodejny Ford jezdil do prace na Dacii - protoze kdyby mu nahodou shorel objekt, tak aby mel kam s tim svym vozitkem zajit do servisu :)
quinux
Profil
armin
Hofy to ma na 404ce... ohromne ostylovane, fakt vazne to vypada hezky,
Jo to se mi taky líbí ;)

A to se zastizenim...
Já dal nakonec smajlíka, nečekal jsme, že to vezmeš až tak vážně ;)
hofy3
Hosting savana.cz
Profil
armin sice nevim o cem je uplne rec, ale kde jste prisli nato, ze mam email na seznamu? Rad se nato podivam.
hofy3
Hosting savana.cz
Profil
Co se tyka te dostupnosti, tak vubec nic neznamena. Jsou hostingy, ktere maji merene stranky na samostatnem serveru, kde nic jineho nebezi a pak logicky hlasi vysokou dostupnost. A co DB? A co emaily. Jste lamy panove..desny....
hofy3
Hosting savana.cz
Profil
Zkusil jsme i googlit, savana@seznam.cz a naslo mi to jen s.savana@seznam.cz a od nekoho, kdo pise na serveru o fitness. Fak tmi to reknete, at to muzu pripadn eopravit, nebo kde to je uvedeno. :)
quinux
Profil
hofy3
Jste lamy panove..desny....
Možná by jsi měl mluvit konkrétněji než v množném čísle. Škodí to pak především tobě ;)
armin
Hosting armin.sk
Profil
hofy3: Ja se musim omluvit, neni to mejl savana@ ale takhle nejak:
ARMIN, 1. 9. 2007 13:02 :
rofl :))))))))))))))))))))))))
Nastala vnitřní chyba a server nebyl schopen dokončit Váš požadavek. Buď je server přetížen, nebo došlo k chybě v CGI skriptu.
Pokud si myslíte, že toto je chyba serveru, kontaktujte prosím webmastera.
ARMIN, 1. 9. 2007 13:02 :
alertsef@seznam.cz
Sakrament
Profil
Co se tyka te dostupnosti, tak vubec nic neznamena. Jsou hostingy, ktere maji merene stranky na samostatnem serveru, kde nic jineho nebezi a pak logicky hlasi vysokou dostupnost. A co DB? A co emaily. Jste lamy panove..desny....


No tak to mereni alespon napovida, jaka je dostupnost merene domeny (podle Hofyho domovske stranky hostingu). 99.756 % u Savany tedy nic moc v porovnani s ostatnimi.

By me zajimalo, jestli se tem spolecnostem vyplati provozovat jeden server pouze pro domovske stranky spolecnosti.

Navic si myslim, ze vetsina z merenych hostingu (479) jsou moulove, kteri maji pouze jeden server.
hofy3
Hosting savana.cz
Profil
Aha tak to je klasicka chybova hlaska, ktera je generovana savanou, pokud zakanzik nema vlastni 404. My mu k tomu pak dogenerovavame email odkaz dle udaju, co ma nastaveno jako email kontakt na SVEHO webmastera.

napr http://www.prison-break.cz/dsf

A tak stale dokola. Uz jsem se lekl, ze tvurci noveho systemu webu na neco zapomeli a nechali tam treba testovaci emaily atd. :)
hofy3
Hosting savana.cz
Profil
armin a ta cxhyba CGI ci pretizeni jsou caste chyby zakosu, co si pokazi htaccess a pak je server fuckuje.


Sakrament Savana ma obecne spatnou dostupnost, protoze jedme na clusteru a kdyz delame upgrade kernelu atd. tak cluster odpojujem atd. Pak opravdu 20 minut v noci savana nejede. Mit zvlastni server jen pro domenu www.savana.cz tak si zakaznik chrochta, protoze by nam to jelo na 100%. Napr mail server, kde jadro nema ted smysl upgradovat nam jede 180 dni bez restarti ci vypadku a 180 jen proto, protoze je 180 novy. :) Tedy uz stary.

Nejlepsi meritko je opravodva praxe na danem hostingu, protoze byt dostupny neznamena jeste byt pouzitelny. (pomalost, vypadky DB atd)
hofy3
Hosting savana.cz
Profil
Jinak ta 404 umi i napsat ze odkaz je nejspise stary na odkazujici strance a dat tam link na ni
armin
Hosting armin.sk
Profil
hofy3: 100% dostupnost bys nemel... ja mel s uptime 246 dnu asi 7 vypadku na mereni.kyblsoft.cz, pritom vse bylo v naprostem poradku... ale dalo by se rikat o vysoke dostupnosti...
Sakrament
Profil
Hofy

A neni ten cluster trochu i nevyhoda?

1) Mas PHP4 a PHP5 vlastne spolecne na "jednom" serveru. PHP4 je daleko deravejsi, Neni nebezpecny mit vsechny zakazniky na "jednom" stroji z hlediska bezpecnosti? Za chvili skonci podpora PHP4. To te takhle donuti PHP4 proste zariznout, protoze z hlediska bezpecnosti je tento kombinovany provoz neprijatelny. Co na to zakaznici? Kdybys mel vice serveru, muzes PHP4 nechat jet jeste treba jeden rok navic.

2) Pokud dojde napr. k nejake softwarove chybe, odrazi se to na vsech zakaznicich, ne? To mi prijde lepsi, kdyz je riziko rozdelene.



Provozovatele N1ce.cz uz zmenili kontakty. Ale od kdy ma fyzicka osoba jednatele spolecnosi?
oukeys
Profil
Sakrament:

Jsem rád že jsi tak všímavej. :D


**Ale od kdy ma fyzicka osoba jednatele spolecnosi? Ode dneška, www.n1ce.cz zde je důkaz :D
armin
Hosting armin.sk
Profil
Sakrament: Ja spis nevidim duvod v dual php podpore. Je snad jasne ze nektere objekty z php5 nepojedou na php4, ovsem vse z php4 pojede na php5. Proto nechapu proc nabizet php4+php5 kdyz bohate staci jen a pouze php5.
hofy3
Hosting savana.cz
Profil
Sakrament nejak si nepochopil co je to cluster. Jsou dva clustery. PHP4 a PHP5. Na PHP4 serverech nebezi PHP5 a obracene take ne. Vyhoda clusteru je ta, ze se zatz rovnomerne rozdeluje mezi mene zatizene servery a take se nahrazuji, kdyz nejaky spadne. Ano, ma to i sve nevyhody, nic neni idealni, ale z pohledu spravy serveru a hlidani volnych kapacit a vyuzivani 100% vyokonu serveru je to nejlepsi reseni.


armin jtake bych s tebou souhlasil, ale neni tomu tak. Fakt.
hofy3
Hosting savana.cz
Profil
Sakrament nemam rad lidi, co se ohani funkcemi, ze je jedne OBCHODNI REDITEL, druhy TECHNICKY REDITEL a jsou ve firme jen oni dva. Zni to legracne.

U nas je to rozdelene takto:

JA : OBCHODNI OTROK
KOLEGA: TECHNICKY OTROK

Ono to neni o reditelovani ani nahodou, jen kmitame jak sudansti otroci...ale ze bych pri tom rediteloval....jen sedivim :)
hofy3
Hosting savana.cz
Profil
Aha nojooo ono je panu jednateli 19 rokuuuu..a jsme doma...detiiiiiii :)
oukeys
Profil
hofy3

Teď se bavíme o kom? :D
Sakrament
Profil
Oukeys

Rekl bych, ze ma Hofy na mysli vaseho technickyho reditele, kterymu bylo pred 16 dny 19 let.

Ale mne je to burt. Aspon se clovek pobavi.



BTW, ono je tady vice spolecnosti, ktere maji legracni kontakty. Treba station.cz/kontakt/ . Tam se docela nechaly vyfotit skoro dve cele familie, aby bylo dostatek kontaktu. :-)
oukeys
Profil
Tak mě je také 19. Někdo v 19 začně podnikat a někdo v 19 ještě neměl rozum a hrál si s vojačkama.
« 1 2 »

0