Autor Zpráva
nikita
Profil
Mám tento problém, děkuji předem za všechny názory. Vlastním doménu www.svetucesu.com . Zjistila jsem, že si nedávno zaregistroval známý doménový spekulant Pavel Šimon doménu www.svetucesu.cz a dokonce to přesměroval na moje stránky! Možná to nemusí nic znamenat, nicméně mě to trošku znepokojuje. Nemáte někdo s něčím podobným zkušenost? Velice děkuji.
thingwath
Profil
Hm, spekulanty střílet, z toho nekouká nic dobrého. Možná chce získat přístupy přes tu jeho doménu a pak ti ji ,,výhodně`` nabídne k odkoupení.
Kráťa
Profil
Nějak si sedím na vedení a nedochází mi, co tím vyspekuluje...
thingwath
Profil
No, když ti půlka lidí chodí přes jeho doménu a redirect a on se náhle rozhodne, že tu doménu buďto odprodá konkurenci nebo za odpovídající peníz tobě...

Jak říkám, spekulanty by měli střílet.
nikita
Profil
A můžu se nějak bránit? Neexistuje nějaké pravidlo či instituce, na kterou bych se mohla obrátit a zabránit tak redirectu na moje stránky? A jak je to s vyhledavači, pokud doména je přesměrována na jinou doménu, doufám, že to poznají a odkazy na moje stránky budou registrovat opravdu jen z mé domeny. Pokud ano, tak by pak neměl získat příliš přístupů přes jeho doménu...?
*Čvachta*
Profil *
Určitě ne, existuje jen slusnost a domluva --- a tu on nema ---- asi ;-)
DoubleThink
Profil *
No jelikož se jedná o přesměrování pomocí META tagu, tak bych v tom neviděl moc velký problém - PageRank by se neměl nijak přenášet.
Jak řekl thingwath, asi bude doménu posléze nabízet konkurenci.


Osobně bych doporučoval kontrolovat referery a těm ze svetucesu.cz jednoduše ukazovat "403 Forbbiden"
E_T
Profil
Osobně bych doporučoval kontrolovat referery a těm ze svetucesu.cz jednoduše ukazovat "403 Forbbiden"
určitě - a pro jistotu optimalizovat optimalizovat a optimalizovat pro vyhledávače
E_T
Profil
je tak odvolávám co jsem odvolal:) - projel jsem pro zajímavost KW účesy - a skoro všude dost vysoko v první desítce - platí doboručení DoubleThinka

btw - asi mi to dneska nějak nebere - ale tak dobrý pozice i když na indexu nevidim h1 ? - smekam
Yuhů
Profil
> No jelikož se jedná o přesměrování pomocí META tagu, tak bych v tom neviděl moc velký problém
> - PageRank by se neměl nijak přenášet.

Naopak, Doublethinku, tohoto bych se docela bál. Google obsahuje podle mého názoru chybu ve zpracování meta tagu. Dříve meta tag bral v některých případech jako obrácený redirect. Někteří doménoví spekulanti se opravdu začali objevovat v Googlu namísto svých obětí. Nevím, jestli to už opravili.

Navíc při přesměrování meta tagem se sice nepřenáší PageRank, což ale neznamená, že to nevadí. Naopak. Pokud někdo omylem odkáže na cz, tak se budou počítat body pro cz.

Pavel Šimon asi velice dobře ví, co dělá. Doufejme, že Google tu chybu opravil nebo opraví.

Rozhodně doporučuju zapnout to blokování podle referreru. Zaregistrovat ochrannou známku. Případně se s tím hajz|íkem zkusit domluvit (brrr, úplně mě svědí prsty, jak to píšu, ale je to tak). Nahlásit to na Seznamu, na Googlu a na Jyxo jako cybersquatting (plus přidat informace).
nikita
Profil
Moc díky za rady. Bohužel se mi nedaří v ASP.NET detekovat ho jako referrera, nemůže se za něco skrývat?
Jeho zdrojový kód, kterým se přesměrovává na moje stránky je:
<META HTTP-EQUIV="Refresh" CONTENT="0; URL=http://www.svetucesu.com">

ASP.NET fce Request.ServerVariables["HTTP_REFERER"] jsou v tomto případě null, takže nejsem schopna rozpoznat, když přijdou lidé z www.svetucesu.cz (potažmo http://www2.webpark.cz/pristup75/smart/) a zobrazit "403 Forbbiden". Ani Toplist, který mi loguje, odkud lidé přišli na moje stránky, ho nedetekuje. Dá se to přeci jen nějak zjistit? Velice děkuji.
Yuhů
Profil
tak jsem to teď vyzkoušel a vypadá to blbě: při meta refresh se referrer nepředává. Alespoň ne v Exploreru a ve Firefoxu.

V Opeře se mi zdá, že se místo referreru předává stránka, která byla v referreru na stránce s metou (tedy druhá v historii).
Medhius
hosting.blueboard.cz
Profil
Já bych také doporučoval zaregistrovat známku svetucesu a pak by neměl být problém se bránit až začně něco podnikat.
Paťas
Profil *
Vcera sem se dozvedel ze si ten simon zaregistroval www.musicblog.cz a presmeroval to na moji adresu www.musicblog.danielka.net . Nechapu s jakym zamerem to udelal, doufam ze v tom nebude zadna certovina...
Plaváček
Profil
Tedy to jsou věci. Moc sice nechápu, jaký z toho má zatím pan Simon užitek, nicméně v tomhle případě je každá rada drahá, protože technickým správcem domény je tentýž filuta. Možná zkusit obrátit se na registrátora domény (v tomto případě forpsi.com), který jediný by snad mohl zabránit tomuto jednoznačnému parazitismu.
Paťas
Profil *
Jako dobrej pocit z toho nemam, rozhodne tu domenu nikde psat nebudu aby si na to nekdo nezvykl. On na to totiž může nalákat lidi a pak to zruší a dá si tam něco svýho... Nejhorší že proti tomu nemůžu nic dělat. Ale jesli si myslí že si tu doménu vod něj pak za nějaký velký prachy koupim, tak má smůlu... Už sem mu psal, zatim neodepsal
Paťas
Profil *
Ale vybírá si weby s vysokou návštěvností, tak to asi nedělá jen tak ze srandy ze nema co delat s prachama
Anonymní
Profil *
S tím refererem by to bylo nejlepší, škoda, že to vždy nefunguje. Jediné co mě napadá je mnohokrát na stránkách opakovat celou adresu aby si ji co nejvíce návštěvníků a hlavně vyhledavačů zapamatovalo. Není to úplné řešení, ale aspoň to může nekalé úmysly zkomplikovat.
Paťas
Profil *
uz mi to si to prelinkoval na t-zone.cz :)
Timy
Profil
OT:

Paťas
já bych to přesměroval jinam :-)
Paťas
Profil *
ja taky :D ale tak co muzu delat, aspon ze uz z tim nelinkuje musicblog
loyza
Profil *
To hlidani refereru je imho blbost. Prijde clovek zada www.svetucesu.cz presmeruje ho to na svetucesu.com a tam zjisti, ze ta stranka nefunguje, protoze mu to hazi chybu. Co asi udela az uvidi, ze je na svetucesu.com a stranka hazi chybu?
*Čvachta*
Profil *
Co testovat referer a pokud bude www.svetucesu.cz, tak zobrazit stránku o tom, aby návštěvník přistupoval z svetucesu.com? Jinak, jakým způsobem je přesměrováno?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0