Autor Zpráva
Cody
Profil
Ahoj,
mám zvláštní dotaz, kamarádka mě požádala o pomoc, že neví proč se jí na webu hostovaném na výše zmíněném hostingu zobrazuje reklama. Projel jsem zdrojový kód webu a nenašel jsem nic, co by to mělo spouštět. Krom čístého html tam jsou jen java scripty, které by měly být ok (preload images, statistiky).

Můžete se prosím na ten web/zdroják podívat a potvrdit mi, že se z kódu stranky nějaké okno nespouští? Podle mě teda ne, ale chci to mít potvrzené.

Je možné, že tohle mají webhosteři nastavené v Apachi a porušují tím podmnínky?

Odkaz http://www.eastwick.cz

Děkuju moc za pomoc.
djlj
Hosting subreg.cz
Profil
Pouští se ti tam tohle. Podle mě to okno otvírá to počítadlo návštěvnosti. Mají tam takovou dost zvláštní část javascriptu…

Je možné, že tohle mají webhosteři nastavené v Apachi a porušují tím podmnínky?
To by bylo vidět ve zdrojáku.
Cody
Profil
Ty jo asi budeš mít pravdu, to jejich počítadlo jsme zakázal a ono se to neprojevuje... teda to nechápu ... každopádně díky...

To by bylo vidět ve zdrojáku.
Já apachi nerozumím, tak jsem nevěděl jestli to právě nejde nějak nastavit tak, aby to ve zdrojáku vidět nebylo...
Joker
Profil
Podle mě to okno otvírá to počítadlo návštěvnosti. Mají tam takovou dost zvláštní část javascriptu…
Skutečně to dělá to počítadlo návštěvnosti.

Jen pro zajímavost, je to udělané celkem rafinovaně... ten kód na stránce je jednak dost "znečitelněný", ale ani pak na pohled nedělá nic zajímavého, akorát zjišťuje vlastnosti prohlížeče... ovšem pomocí document.write připojí další dva skripty z m1.webstats.motigo.com. Navíc ta adresa je parametrizovaná, takže při dalším načtení se může vložit jiný skript.
Jeden z těch skriptů připojuje další skript ze stránek eas.apm.emediate.eu...
...mrknutím na opera:cache jsem z eas.apm.emediate.eu našel pár javascriptů a jeden HTML dokument, přičemž ten HTML je přesměrování na zmíněnou reklamu.
A jsme doma.
Cody
Profil
Díky moc, jsou to bastardi, jdu to smazat.
TCH
Profil
O jaké počítadlo se vlastně jednalo? Protože dřív jsem viděl popup reklamu z toho ilead.itrack.it docela často...
djlj
Hosting subreg.cz
Profil
TCH
Bylo to webstats.motigo.com.
armin
Hosting armin.sk
Profil
djlj: nenabizis neco v tomto smeru i ty? Pri pohledu na tvuj profil vidim:
WWW stránky http://vsevjednom.cz
djlj
Hosting subreg.cz
Profil
nenabizis neco v tomto smeru i ty?
Jo, nabízím. Ale bez pop-up oken ;). Je snad někde problém?
armin
Hosting armin.sk
Profil
djlj: proc by mel byt nekde problem? Ja myslel ze by nebylo od veci pro Cody-ho hnat pocitadlo pres tebe, a alespon doufam ze je to jen pocitadlo, nic vic, nic min...
djlj
Hosting subreg.cz
Profil
armin
Ajo tak, já nepochopil, proč se mě na to ptáš. No to mě nenapadlo si tu hned dělat reklamu :). Tak příště.
armin
Hosting armin.sk
Profil
djlj: vsak to pocitadlo je zdarma ne? A jako reklamu to vubec nepovazuji. Treba me se libi to obrazkove pocitadlo ala toplist.cz co mas. Jinak pak znam jeste zcela transparentni counter.cnw.cz - hodne hezke statistiky a pocitadlo.

0