« 1 2
Autor Zpráva
djlj
Hosting subreg.cz
Profil
armin
Takhle obecně to nelze psát. Nemůžeš vědět, jak složitý se tam provádí skript nebo výpočet. Navíc tvůj příklad, že 900 000 nových záznamů průběžně v 10 minutách je lepších, než jednou za 10 minut 8 000 nových záznam, je poněkud zvláštní.

A pokud mam spravne navrzenej projekt, spravne se dotazuji na spravne navrzenou a naindexovanou relacni databazi, tak je vyhodnejsi jit online.
Nemusí platit vždy. Je to dost relativní. Já s tím například ze svých zkušeností nesouhlasím vůbec.
armin
Hosting armin.sk
Profil
djlj: tady se resi vraceni penez ohledne flyer.cz, ja se zeptal na duvod pouziti kronu a napsal jsem svuj nazor. Nechci se v tomto vlakne bavit a rozebirat vhodnost pouziti kronu. Ja vychazim z vlastnich zkusenosti.
Navic jsem psal "To zda se budu pokouset zpracovavat rekneme 100x za vterinu 15 novych zaznamu, nebo jednou za 10 minut 8.000 zaznamu je fuk." a nevim odkud mas "Navíc tvůj příklad, že 900 000 nových záznamů průběžně v 10 minutách je lepších, než jednou za 10 minut 8 000 nových záznam, je poněkud zvláštní.".
djlj
Hosting subreg.cz
Profil
armin
A proč mi odpovídáš, když se nechceš bavit? :)

Kde jsem vzal 900 000? 100 × 15 (vteřina) × 60 (minuta) × 10 (deset minut).
armin
Hosting armin.sk
Profil
djlj: nepochopil jsi vubec nic. Tak jeste jednou a naposled a co mozna nejpodrobneji:
To zda se budu pokouset zpracovavat rekneme 100x za vterinu 15 novych zaznamu

mysleno ze je 100 uzivatelu na dane hre, a v prubehu 1 vteriny vsichni kliknou, s tim ze vsech 100 kliku se dotaze skript na sql databazi, a z techto 100x dotazu se bude muset zpracovat pouze 15 zaznamu.

1. klikne - neni potreba nic zpracovat
2. klikne - ejhle, mam tu 1 zaznam, zpracuji ho
3. klikne - neni potreba nic zpracovat
...
99. klikne - neni potreba nic zpracovat
100. klikne - ejhle, mam tu 1 zaznam (patnacty v dane vterine), zpracuji ho

A ja zastavam nazor, ze toto je online, nehlede na rozlozeni zateze - ze nemusim kazdych 10 minut zpracovavat x tisic zaznamu, ale zatez si rovnomerne rozlozim v case.
kraja
Hosting kraja.cz a station.cz
Profil
> neomezeny hosting jsem zavrhla, protoze nepodporuje cron...

myslim, ze kazdy hosting na pozadani cron udela, nevidim v tom problem...
« 1 2

0