Autor Zpráva
peki
Profil
Zdravim.
Chcem sa opytat.
Dajme tomu ze mam vo firme A , ktora ponuka hosting ucet (napr. je tam hostovana moja webdesignerska prezentacia).
A zaroven firma A dovoluje viac domen na hosting.
Firma B, ktora pecie trdelniky si chce spravit webovu prezentaciu, tak ma kontaktuje.
Mozem ulozit ich prezentaciu na moj hosting, pridat adresu www.pecenietrdelnikov.com na moj hosting a pytat si za to peniaze ?
Je to legalne ?
djlj
Hosting subreg.cz
Profil
Tak se zeptej u toho hostingu. Je ale naprosto běžné, že má klient hostingu například nějaký „multi“ tarif pro víc domén, a sám pak přeprodává hosting svým klientům.
peki
Profil
ok dakujem, akurat Vasa odpoved vystihla presne moju otazku,...
Pytal som sa vo websupporte, vraj je to "defaultne" (=bez dohodnutia - co sa mi fakt nechce furt dohadovat) zakazane...
Nevedeli by ste poradit neaky cz/sk hosting (najlepsie sk ale aj cz nevadi ak ma dobru konektivitu do six-u) ktory to ma povolene "nativne" ? (nemusim sa nikoho nic pytat a prosit o dovolenie... ? )
souki
Profil
peki
což si pořídit managed server?
peki
Profil
souki
Dobry napad, ale na 3 - 4 stranky ktorym staci html :/ ??
djlj
Hosting subreg.cz
Profil
peki
Můžu doporučit nás — G-Hosting.cz. U nás hostuje plno takových lidí (ať již na vlastním serveru, virtual serveru, nebo normálním sdíleném hostingu) a vůbec nám to nevadí :).

A pro ostatní a především moderátory dodávám, že pro G-Hosting.cz pracuji, tudíž je tato zpráva reklamním sdělením :).
Medhius
hosting.blueboard.cz
Profil
Protizákonné to není, ale nemyslím si, že by s tím webohosting souhlasil. Vemte si to tak, že když máte na hostingu nějaký tarif, tak jeho cena je stanovena tak, aby se pokryly náklady na provoz + nějaký ten zisk. Čili když začnete na jeden zaplacený hosting umisťovat vícero webů, okrádáte tak webhosting. Je nutné myslet na to, že ta cena tarifu většinou není vycucaná z prstu, ale odpovídá průměrnému používání toho tarifu.

Jinak já bych doporučoval firmě B naúčtovat cenu hostingu + vaši práci navíc, kterou máte se zařizováním apod. Při dnešních cenách přibližně 500 Kč s DPH na rok za hosting bez PHP a MySQL to myslím nebude pro firmu B problém a firma A s tím problém také mít nebude.
djlj
Hosting subreg.cz
Profil
V souvislosti s Medhiovým příspěvkem ještě dodávám, že mám u nás na mysli multihosting tarify. U normálních to možné je za + 20 Kč za jednu doménu k měsíční ceně hostingu.
jirifogl
Hosting flyweb.cz
Profil
Zkuste se podívat k nám: http://www.flyweb.cz . Více domén na jednom tarifu umožňují tarify Apollo a Voyager a zřízení funguje automaticky, tzn. navolíte si to v průběhu objednávky.

Záleží, jak přesně takovou funkci chcete využívat, ale mohly by Vás zajímat i doménové aliasy (více domén se stejným obsahem) - opět s automatickým zřízením. Tahle funkce je i u tarifu Pioneer.

Doplňuji, že pro Flyweb.cz pracuji.
libol
Profil
U http://www.gigaserver.cz jsem měl víc domén na jednom účtu. V průběhu roku jsem dokonce "přidával a odebíral" a bez problému. Fakt je, že vše bylo nekomerční, ALE při zřizování se mne na to nikdo neptal a pochybuji, že by to zakazovali.

Doplňuji, že nepracuji pro žádného hostéra ;-)
Nuclearman
Profil
nabizi to podle me po domluve temer kazdy normalnejsi hoster..

vice domen jsem mel jak u flyweb.cz .. (ale u vyssich tarifu) nebo u gigahosting.cz

0