Autor Zpráva
Filips
Profil
Ahoj, nevím jestli jsem trefil správné téma, ale snad ano. K problému!

Spravuji známému web. Známý by tam rád měl galerii (nic neobvyklého). Ale má bratra v Americe, který tam provozuje nějaké servery, a tak by byl rád, kdyby ta fotogalerie čerpala prostor ze serverů v USA. Měl by to třeba zdarma atp.

Můj dotaz zní: Jak to udělat?

Napadají mě dvě možnosti.
1) Přemístit celý web včetně domény na servery v USA
2) Udělat nějakou doménu, která by byla na serveru v USA a byla by na ní ta fotogalerie.

Jde to ještě nějak udělat? Připojit nějak ten prostor k tomu stávajícímu (třeba) i když je web hostován u nás v Čechách.

Děkuji mnohokrát za odpovědi.
jirista
Profil
tak přesměrovat jen doménu (třeba subdoménu) pomocí dns na servery do USA
Filips
Profil
No to nevim jestli pujde, protože tam se subdomény tvoří tal, že si vytvoříš ložku a hned je to subdoména, ale snad se nějak domluvíme :)
Díky za typ
Alphard
Profil
chceš mít v Americe celou fotogalerii (tj. včetně PHP scriptů, nebo co tam používáš) nebo jen obrázky? z tvého dotazu mi to není jasné
Filips
Profil
Alphard
To já právě nevím. Nevím jak by se to dalo udělat. Prostě tam bude zajištěn prostor. Tak mi to bylo řečeno. Víc nevím, takže by se tam dala dát celá fotogalérka (i skripty)
jirista
Profil
php můžeš mít v ČR a zobrazovat obrázky můžeš z USA, ale nevím, jak to bude s dobou..
Filips
Profil
jirista
No právě bude tam (do budoucna) několik tisíc fotek. Takže bych to potřeboval rychlé, bude teda lepší tam napráskat i skripty? A přesměrovat to přes dns?

0