Autor Zpráva
aDAm
Profil
Tak mam jednoho klienta ktery hostuje u zmineneho hosingu a musim říct že mě jejich jednání hodně překvapilo. Po dokončení projektu a jeho schválení jsem se jal jej uploadovat na jejich prostor a ejhle narazil jsem na problém, doména nefunguje, ftp prostor ano avšak složka s obsahem www nefunguje, resp nemám k ní oprávnění.
Začal jsem tedy pátrat pro problému. Prvně sem odhadoval nezaplacenou fakturu a pozastavený hosting ale vše mají zaplaceno. Nové ftp účty vedouci přímo k potřebným složkám taky nepracovaly, tak mi zbyla poslední možnost a možna prvni kterou jsem měl zkusit, kontaktování podpory zmíněného ovoce.
Dle slov technika byl provoz na této doméně pozastaven z důvodu přetížení serveru kde je prostor umístěn. Když jsem chtěl vysvětlení tohoto stavu bylo mi pouze sděleno, že se objevilo několik domén které se postaraly o zahlcení serveru a proto byly tyto domény pozastaveny. Na té konkrétní doméně jede pouze internetový obchod ZenCart. Průměrná návštěvnost je kolem 100lidí denně takže mi je poněkud divné že by tato aplikace vyvolala zahlcení jejich serveru.
Dále mě technik informoval, že nové odblokování proběhne každou lichou hodinu, tudíž pokud dobře počítám jestli doménu zablokovali lehce po 17te hodine tak tento obchod nejel skoro 2hodiny, což je pro firmu používající pouze internetový obchod bych řek že hodně nevýhodné.
Další zarážející je, že o této situaci vůbec neinformují majitele/zákazníka tudíž kdybych jej o tomto neinformoval, nevěděli by o tom.
A ještě jedna věc. Ve chvíly kdy byla doména blokována, tak se vůbec neobtěžovali vytvořit nějakou informační hlášku, že je dočasně pozastaven provoz nebo něco v tomto smyslu....

tak to jen pokud by si někdo chtěl pořídit ovocný hosting...nedoporučuju a jejich tvrzení neomezený traffic je přinejmenším zcestné.
Railbot
Profil
Co třeba konkrétní doménová jména a web? Společnost? Takovou historku bych si z prstu taky vycucal. Pokud takto hážeš hnůj, je potřeba být hodně konkrétní a obhájit to. Pak to bude v pořádku.
Ice
Profil
aDAm
njn zas jeden nespokojený klient co chtěl šetřit na kvalitním webhostingu. Leč mají úspěšný marketing http://www.czechweb.cz/providers/ 3000 domen pod správou je dost hodně na banan....
aDAm
Profil
Railbot
konkrétní web najdeš na adrese http://www.medplus.cz
aDAm
Profil
Ice
tak ono to je mozna diky jejich nabidce, nabidnou hodne za malo penez ale ve vysledku nad tím zakaznik zapláče
Ice
Profil
aDAm
to jo, ale kdyz uz si necham u nekoho delat web, kor Eshop tak snad mam jiz nejaké povedomi o firmach. Tudiz by jsi to mel majiteli pekne z ostra vysvetlit. Co je banan zac.
Bubák
Profil
Hosting jde měnit skoro stejně snadno, jako ponožky:
http://latrine.dgx.cz/jak-vybrat-spravny-web-hosting
banancz
Hosting banan.cz
Profil
trafic mame skutečně neomezený

avšak pokud někdo přetíž databázy tisící dotazy, je na chvíli pozastaven a problem se s ním řeší, řekne se mu kde problém byl atd, pokud však někdo používá opensource eshop, ty program za který nezaplatil ani korunu, tak se poté není čemu divit, že takový to eshopu je zcela neoptimalizován a může dělat paseku

k blokace se spouští jen v případě že daný web již ohrožuje a omezeuje ostatní klienty, není možné si nechat z našich serverů dělat spam server, nebo zde dělat benchmark testy
jirista
Profil
banán je halt pekýlko... přešel bych
Tomtomas
Profil
pokud však někdo používá opensource eshop, ty program za který nezaplatil ani korunu, tak se poté není čemu divit, že takový to eshopu je zcela neoptimalizován a může dělat paseku

V kontextu s větou "Nabízíme webhosting optimalizovaný pro provoz opensource projektů. Všechny opensource projekty jsou popsané a odzkoušené našimi programátory." na opensourcehosting.cz (kontakt) to působí značně rozpačitě, ne-li komicky/naprosto tragicky. Tzn. když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají nebo jak si to může vykládat zákazník? Ano, máme, ale ne abyste to používal? Něco jako slavné "Můj dědeček si zařídil hospodu u silnice na Písek. Ale chodili mu tam lidi!" :-(
Mastodont
Profil
Tomtomas
To ani nemá význam komentovat, prostě hostování na Banánu je bunjee jumping bez lana.
jablon
Profil
jo presne tak - banan je parodie na hosting XD
armin
Hosting armin.sk
Profil
banancz: neproklamujes snad v kazdem svem prispevku ze jste nejkvalitnejsi webhosting ktery podporuje nejvetsi mnozstvi opensource projektu? A pokud se nepletu, tak na domene x.y je provozovan opensource eshop. Muzes prosim me, a urcite x dalsim uzivatelum vysvetlit, kde nastal problem, ze tak profesionalni spolecnost, s tak sirokym repertoarem podpory open source systemu neni schopna uhostovat obycejny eshop? Treba me osobne by to docela zajimalo.
jablon
Profil
armin: vydel jsi nekdy jejich servery? nejsou to zadne super stroje urceny k 24 hodinovemu provozu, ale pccka odnekud z bazaru na kterym bezej x web tak neni divu ze mu to kazdou chvili spadne.
armin
Hosting armin.sk
Profil
jablon: me je to docela jedno, zda funguji na 486DX5 66MHz se 16MB ram nebo serveru za 800.000,- od IBM. Podstatna je kvalita sluzeb. A proto se i ptam pokud mozno primo od zdroje, jak je to s kvalitou jejich sluzeb? To je opravdu tak problematicke uhostovat 1 opensource eshop? Nebo jaksi absolutne nerozumim te logice - nejvetsi opensource hosting a pritom nezvaldnete ani shop s 367 produkty? Jako cekam rozumne vysvetleni ze dotycny tam neco neodborne upravil co melo za nasledek nepripustne vytizeni serveru. Ja mam taky zkusenost se sluzbami bananu (migrace klientu), ktere zde nebudu rozvadet, spis by me zajimal tento konkretni pripad o co vlastne slo...
jablon
Profil
tak ono neni problemm rozchodit jeden opensourcovej projekt na jednom serveru, problem je v tom, ze server na kterym to bezi jednoduse neni stavenej na to aby tam bezelo tech projektu nekolik
armin
Hosting armin.sk
Profil
jablon: v zadnem pripade se nechci banana zastavat, ale zencart o ktery tady jde je priserne navrzen. Tato "prisernost" se dost markatne projevuje i me doma na localhostu, ale az pri 62.000 produktech, kuk treba sem.
Treba v administraci kdyz si kliknu na vypis kategorii, tak to na quadcore trva 20 vterin. Ano, vypis 8mi hlavnich kategorii. Celkove je jich kolem 275. Vyhledavani v user casti jak by dal - opet na 17 vterin. Opet podotykam a zduraznuji, ze se jedna o 62.000 produktu v zencartu, u par set polozek, jako zde v uvedenem vypinanem webu (tech 367 nebo kolik) se nemuze vytizeni nijak projevit. Proto by me docela zajimalo vyjadreni primo od bananu, z jakeho duvodu byl odstaven tento web. Pojem extremni zatez je tak vysoce specificky pojem, ze si pod nim muzu predstavit i zbijecku vratajici do asfaltu z pohledu na to kolik vydrzi ten asfalt.
Mastodont
Profil
armin
http://www.opensourcehosting.cz/cz/show/113*zencart

Zencart tam výslovně uvádějí jako podporovaný, takže Kaluža si může svoje slinty strčit někam.
armin
Hosting armin.sk
Profil
Mastodont: Oni jsou ty opensource vesmes k nicemu. To, ze je nekde "podporuji" a lze je hostovat, to bych prirovnal asi k tomu, ze mam autobus a dam si inzerat ze jsem schopen prepravovat deti do 10 let, teenageri, pracujici lid a dokonce (a ted pozor, sokujici informace) i duchodce! Proste az se cloveku rozum zastavi nad takovou blbosti. Je snad samozrejme ze do autobusu vleze kdokoliv, nezalezi na veku.
Ale to jsem dost odbocil od temy. Ty opensource web projekty jsou opravdu nepouzitelne - nehorazne navrzena databaze, spatne indexy, pomale jadro,... viz muj predesly prispevek, hlavne scrshot. To ze se nekdo vydal touto cestou (preferovat hosting opensource projektu), je to jeho osobni vec. Me jen zajima, co se stalo, kdyz 360 polozkovy zencart mel extremni naroky.
jablon
Profil
no holt se ten banan k tomu asi nevijadri

— také si myslím, zamykám —
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0