Autor Zpráva
lagin
Profil
Ahoj, můžu se zeptat, proč zde stále kritizujete banan?
Já sám jsem docela spokojen, až na to, že někdy udělají na serveru nějakou změnu, bez jakéhokoli upozornění.
Chamurappi
Profil
Reaguji na lagina:
Mnoho nadávajících sice nemá s jeho službami osobní zkušenost, ale nesnáší spam. Radovan Kaluža užívá nechutné techniky propagace (nejen tady).
Krom toho se občas ozývají i lidé, kteří od něj zdrhli kvůli skutečným problémům s hostingem.
lagin
Profil
Je sice pravda, že propagace tohoto typu je mi docela proti srsti, ale k banánu jsem šel už před pár lety. Byl jsem spokojen, vše fungovalo. A když něco nefungovalo, rádi pomohli, dnes se na icq sotva kdy setkám s odpovědí, která by mi problém pomohla vyřešit. I když je pravda, že někdy jsou mé otázky typu toho, že bych se měl zeptat raději tady.
Ale zaráží mě, že třeba bez oznámení vypnout podporu globálních proměnných. Bez nich celý můj web nefungoval. A tehdá jsem nevěděl, že se to v nějakém souboru .htaccess dá nastavit. Dnes již vím. :)
Co se týče výpadků hostingu, tak ano, občas vypadává... a maily někdy chodí s obrovským zpožděním.

Ale pokud někdo chce osobní stránky a nějaký testovací prostor pro svoje blbiny, myslím, že banán je docela dobrá volba. Dá se tam vyzkoušet opravdu hodně věcí, pokud člověk ví jak.

Musím uznat, že pokud někdo chce pořádný hosting, pro nějakou náročnou aplikaci, není asi banán tou pravou volbou.
Joker
Profil
lagin
Ahoj, můžu se zeptat, proč zde stále kritizujete banan?
Já sám jsem docela spokojen

Třeba někdo má zkušenosti lepší a někdo zase horší. Případně s úplně stejným stavem je jeden "docela spokojen" a jiný ho považuje za naprosto nevyhovující. To je docela normální.
Osobně hostingy nekomentuju, nicméně dá se říct, že "marketingová strategie" Banánu mě spíše odrazuje. Viz třeba o čem píše Chamurappi. A to nevidím poprvé a není to jen tady.
lagin
Profil
To ano, v tom s vámi souhlasím. Ale každý by snad měl vědět jak moc kvalitní služby potřebuje a kolik je za ně ochoten platit. Kdybych třeba potřeboval rozjet nějaký velký informační systém, tak bych si asi banán určitě nevybral. Na druhou stranu pro nějaký miniwebík bych to zkusil. A prostě když nějaké začátečníky jako tehdá mě, zaujmuli cenou, tak proč ne. začátečníci většinou nic moc excelentního nepotřebují.
Bubák
Profil
Vím i o rozsáhlejším webu, hostujícím u banána, a je bez problémů. Může to souviset i s jeho poměrně nízkou návštěvností. Vysvětluji si to tím, že stránky "leží" a jednoduché scripty příliš nezatěžují server, jde o klasiku, db+php.
lagin
Profil
Mám na mysli třeba IS, který navštíví deně třeba 7000 lidí. a Online je třeba 300 uživatelů. Pověz mi, jak by to fungovalo? Kdyby třeba každý 3 spustil vyhledávání? :)
libol
Profil
lagin: na miniwebík je banán mooooc drahý. Srovnávejme srovnatelné.
Ovšem co se týká tvého prvního postu - hlavní problém je opravdu spamováni.
lagin
Profil
Ano, to také uznávám. Nelíbí se mi takovéhle "vnucování". Nelíbí se mi to stejně jako podomní prodej.
armin
Hosting armin.sk
Profil
lagin: Ale zaráží mě, že třeba bez oznámení vypnout podporu globálních proměnných. Bez nich celý můj web nefungoval. A tehdá jsem nevěděl, že se to v nějakém souboru .htaccess dá nastavit. Dnes již vím. :)

Ehm, no co dodat. Snad jen toto. Takze tva linost, ze si je umele zapnes v htaccessu misto toho, abys web poradne napsal pouze svedci o tvych vedomostech dane problematiky. A nezlob se na me, ale muzes uvest web ktery provozujes? Myslim ze na to zapomel i Champ - kdyz hanis/chlubis nakej hosting, jsi povinen uvest www kterou tam hostujes.
lagin
Profil
armin: Ja nikoho nehanim, ani nechlubim. ;) Mám tam svoje osobní stránky http://www.lagin.org/ a neboj se, v současné době jsem předělával vše z flat file do db a na přepsání proměnných do GET a POST se bude pracovat v nejbližší době. Protože již vím. :D Stejně jako mod_rewrite.
lagin
Profil
Každopádně to nic nemění na tom, že změny na serveru by se měly nějak oznamovat.
A každý jsme jednou nějak začínaly a, že kdysi jsem něco nevěděl, neznamená, že to nevím dnes.
quinux
Profil
armin
lagin
Každopádně to nic nemění na tom, že změny na serveru by se měly nějak oznamovat.
Tak to musím jednoznačně souhlasit. Tady nejde o to, že register globals vypli z bezpečnostních důvodů, ale o to, že to udělali na zaběhlém serveru aniž by to oznámili. Myslím, že není problém rozeslat třeba týden před vypnutím hromadně maily svým klientům, že z těch a těch důvodů bude vypnuta nějaká funkčnost. Jenže to všechno je jen důkaz neserióznosti daného hostingu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na lagina:
Na druhou stranu pro nějaký miniwebík bych to zkusil.
Já bych se mu vyhnul i v případě mikrowebíku, protože nechci sponzorovat jeho spamování. Když zkrachuje, přestane spamovat. Snad.

změny na serveru by se měly nějak oznamovat
Záleží na smluvních podmínkách. Pokud nedohodnutá změna nastavení serveru způsobí nefunkčnost, je myslím fér přičíst dobu nefunkčnosti webu k době nedostupnosti objednaných služeb a žádat náhradu.


Reaguji na armínu:
A nezlob se na me, ale muzes uvest web ktery provozujes?
Má ho v profilu.

Myslim ze na to zapomel i Champ
Šampión — to mám být jako já? Když tu klikneš na mé jméno, tak se ti samo vloží do formuláře.
armin
Hosting armin.sk
Profil
quinux: misto rozesilani hromady mejlu vesmes na gmail.com a seznam.cz a riskovat umisteni na blacklist sveho mejlserveru je kupa jinych, mene bolestnich a lepsich reseni - treba RSS kanal, lokalni PM v ramci administrace, atd atd... Pak kdo vi ze ma jiste mezery v programovani, tak si rss bude cist atd atd...
armin
Hosting armin.sk
Profil
Chamurappi: o tom klikani vim, ale me se libi zkratka Champ :) Estli vadi tak rekni, budu pouzivat celou prezdivku
lagin
Profil
armin: Nejde jenom o lidi, kteří mají jisté mezery v programování. Jistě i ty nějaké máš. ;) A nenarodil si se s tím, že si uměl všechno. ;)
quinux
Profil
armin
misto rozesilani hromady mejlu vesmes na gmail.com a seznam.cz a riskovat umisteni na blacklist sveho mejlserveru je kupa jinych, mene bolestnich a lepsich reseni - treba RSS kanal, lokalni PM v ramci administrace, atd atd... Pak kdo vi ze ma jiste mezery v programovani, tak si rss bude cist atd atd...
To je trochu problém. RSS od hostingu? Asi bych si ho do čtečky nedal. Lokalni PM v ramci administrace? Osobně do administrace lezu jednou za půl roku. Mail je nejlepší cesta, protože tím zasáhneš téměř všechny své zákazníky. A na spam list, no nevím, ale myslím, že to je minimální riziko.
armin
Hosting armin.sk
Profil
Je to kazdeho vec nazoru, treba me by to obtezovalo - porad mazat "novinky a zmeny na hostingu" kdybych byl klient. Proc? Protoze pisu tak, ze me kody pojedou na jakemkoliv hostingu, a kdyz zapnou safe_mode, vypnou globalni promenne, udelaji downgrade na php4x, nebo cokoliv krom toho ze by vypli na hostingu php, porad mi me veci pobezi. Proc? Protoze nemam cas to ladit kdyz si klient umisti me dilo jinam, nebo kdyz nekde na hostingu neco povypinaji. Z tohoto duvodu by bylo pro me zbytecne, abych byl informovan emailem ze doslo k vypnuti globalnich promennych nebo neceho jineho...
jirifogl
Hosting flyweb.cz
Profil
armin

a kdyz zapnou safe_mode, vypnou globalni promenne, udelaji downgrade na php4x, nebo cokoliv

Ale co si budeme povídat, pokud je hosting solidní, tak žádnou z těchto věcí na zaběhnutém serveru neudělá vůbec.
quinux
Profil
armin
Ty mi nerozumíš. Neříkám, že má hosting rozesílat každou kravinu, kterou udělá. Jen má upozornit na to, že provedl změnu konfigurace, u které se dá předpokládat, že by mohla ovlivnit chod zákaznických webů. Takové změny se imho provádejí max. párkrát do roka.
armin
Hosting armin.sk
Profil
quinux: mna ja, moh, mel, bylo by dobre kdyby informoval... :) Pokud me pamet neklame, na pipni kdysi strasne davno udelali to same cehoz dusledek bylo docela slusne zaplneni fora s vlakny typu "proc mi nejede web????" :)
banancz
Hosting banan.cz
Profil
ano snazime se byt lepsi a pomoc klientum

kdo ma zajem si otestovat sluzby www.banan.cz at mi napise na kaluza@banan.cz poskytnu testovaci domenu + hosting
Railbot
Profil
banancz
Psát to tady postodvacáté opravdu nemusíš. Oni ti napíšou, neboj.
Jan Rippl
Hosting Area-51.cz
Profil
banancz
ano snazime se byt lepsi a pomoc klientum
Prave o tom se vcera presvedcil jeden z Vasich byvalych klientu, dnes mych klientu :-D
banancz
Hosting banan.cz
Profil
2 : Jan Rippl

A o co přesně a o jakou doménu se jednalo, takových řečí, stalo se to či ono, bez jakéhokoliv podkladu už tu bylo hodně :-)
Jan Rippl
Hosting Area-51.cz
Profil
banancz
No to já přesně nevím co se stalo. To ví ten Váš bývalý klient. Já jen vím, že nyní má zájem hostovat u mne, a od Vás odchází.
banancz
Hosting banan.cz
Profil
aha, a santa klaus má letos žloutenku, nebudou dárky = zhruba stejně důvěryhodná informační hodnota jako od Jan Rippla
Jan Rippl
Hosting Area-51.cz
Profil
aha, a santa klaus má letos žloutenku, nebudou dárky = zhruba stejně důvěryhodná informační hodnota jako od Jan Rippla
Ale mě je jedno zda mě věříte nebo ne, rozhodující pro mě je to, že se ten dotyčný rozhodl hostovat své stránky u mě. To zda tomu věříte či nikoliv, na tom nic nezmění. Kromě toho řekl jsem že o tom teprve uvažuje. Třeba je ten dotyčný natolik náročným, že ani já nebudu schopen naplnit jeho představy kdo ví?

0