Autor Zpráva
filo
Profil
doména tk bez reklamního banneru
Str4wberry
Profil
Ptám se fila:
„doména tk bez reklamního banneru“
„Co tím chtěl básník říct?“
filo
Profil
Zdravím,
dozvěděl jsem se o doméně .tk, která je sice zdarma, ale na přesměrovaných stránkách "otravuje" reklamní banner.
V Banner settings je možnost No banner, ve které se píše: " If you want to disable your banner please use 123-Ticket. With 123-Ticket you pay a small fee by phone or, in some countries, by SMS, to Dot TK to remove the banner advertisement on your website. "
Pod tím je nějaký flash či co, kde se česky píše, že odstranění bude stát méně než 140Kč a je tam uvedené telefonní číslo 0906xxxxx (s taxou 70Kč/min).
Předpokládám, že to funguje tak, že tam zavolám a hovor bude trvat do dvou minut, během kterých mi nějaká plechová huba řekne přístupový kód na odblokování banneru.
Jediné, co nevím a nikde jsem to nevyčetl je, jestli ta platba 140Kč je jednorázová částka nebo roční. V případě jednorázové bych o tom i pouvažoval, roční naopak vzhledem k padajícím cenám .cz domény podle mě nemá význam.
Máte někdo nějaké bližší info ?
filo
Profil
to Str4wberry: chybička se vloudila ;)
DJ Miky
Profil
Podle mě to bude roční odblokování, jelikož třeba na Forpsi jde .tk doména normálně koupit (610 Kč / rok bez DPH).
filo
Profil
to DJ Miky: No já si to myslím taky, ale zaráží mě, že to tam nikde nepíšou
filo
Profil
Tak jsem nakonec vyštrachal mail na jejich support (payments@dot.tk) a odpověď mě mile překvapila:
Dear Jakub,

The banner will be removed for as long as you are the registrant of
the domain.

Thank you for choosing Dot TK!

With Kind Regards,

Dot TK Support
http://www.dot.tk
Renaming The Internet


Jedinou podmínkou tedy zůstává 25 přístupů na doménu za tři měsíce, což hravě splním ;)
filo
Profil
Tak jo, banner mám fuč, plechovka mluvila česky a stálo mě to ne 140, ale 180Kč, hovor trval 2m10s. Možná to šlo ukrojit o nějaké 2-3 sekundy, ale rozhodně ne 10. Takže pro případné zájemce, plechovka říká 8místný kód, po poslední číslici okamžitě zavěste. ;)
Po odbannerování na mě vyskočila hláška, že pokud budu mít na webu víc jak 1000 přístupů za měsíc, banner mi znovu vyleze.
Ještě mám na ně nějaké dotazy, pokud mi odpovědí (poprvé to zvládli do cca 20minut), tak se tady s nimi podělím.
armin
Hosting armin.sk
Profil
filo: jen tak zcela nahodou, vis v jakych cenovych relacich se pohybuji ceny .com .net .org .cz domen? Vis ze 180Kc + 2 toceny piva v centru mesta a mas .cz domenu a nikdo te nebuzeruje a neomezuje bannerama a poctem pristupu atd atd. Inu, kdo chce tam, pomozme mu tam ;)
filo
Profil
to armin: A není tak náhodu těch 180Kč + dvě točené piva cena za rok ? Počet přístupů mě netrápí, 25 jich udělám spolehlivě a 1000 ani náhodou.
Joker
Profil
filo
pokud budu mít na webu víc jak 1000 přístupů za měsíc, banner mi znovu vyleze
1000 za měsíc je něco přes 30 za den. To není zrovna moc. Hlavně ještě jestli jsou to unikátní návštěvy anebo zobrazení stránky.
armin
Hosting armin.sk
Profil
Joker: mas recht 1000/30 = 33,3333~
Takze as long as you're registrant of the domain = zavadejici informace. Vem si priklad ze v lednu tam budes mit 1001 pristupu, zavolas zase a 140,- v tahu. Pak v kvetnu zase budes mit 1040 pristupu, budes volat zase a 140,- v tahu. A uz vubec nemluvim o lukrativite .tk domeny. Jako jak chces, dle me to neni nejlepsi volba. Jako pokud jsi clovek bez prijmu, to je opravdu taky problem jit dve odpoledne vykladat do teska do regalu zbozi a vydelat si litr a neresit takoveto dalo by se rict podradne veci?
filo
Profil
to armin: Mi je prostě proti srsti platit roční paušál, proto jsem šel do téhle jednorázové varianty. Pokud se to osvědčí, zůstanu u ní, pokud ne, tak o zkušenost navíc. Lukrativnost domény vůbec neřeším, to je pro mě naprosto marginální záležitost. Sám jsem zvědav, jak to bude s těmi 1000 přístupy za měsíc, ale myslím si, že vzhledem k obsahu webu zůstanu hluboko pod laťkou. Pokud ne, tak (moje) smůla, dalších 180 rozhodně platit nebudu.
tane
Profil
Teda nevím, jestli to pořád platí, ale není to tak dlouho, co platilo, že když máš FREE .tk, tak kdokoliv může přijít a regnout si ji (s roční platbou) a tobě ji seberou, tak abys nakonec nesplakal nad výdělkem. Podle toho jsou dvě stovky ročně za .com/net/org pakatel.
filo
Profil
to tane: Vzhledem k názvu domény to opravdu nehrozí ;) Cca 200 opravdu nejsou závratná částka, ber to tak, že tohle jsou moje první "hrátky" s doménama a možnost mít za jednorázových 180,- Kč doménu "na furt" mi připadala lákavá. Čas ukáže, jestli to byl dobrý tah nebo ne. Pokud ne, střílet se z toho rozhodně nebudu ;)

0