Autor Zpráva
Yreg
Profil
Zdravím, potreboval by som istú časť jednej stránky postaviť na wiki engine (konkrétne mediaWiki), problém je, že hosting nepodporuje SQL. Nepozná náhodou niekto nejaky free SQL hosting? Neexistuje také niečo? Potrebujem hostovať len databázy, nie súbory. Skúšal som to cez ic.cz ale mediaWiki sa nevie pripojiť na tú databázu (pravdepodobne sú blokované pokusy o pripojenie na SQL od inokiaľ ako z ic.cz)

Ak by mi vedel niekto poradiť, ďakujem :)
armin
Hosting armin.sk
Profil
99,9% webhostingov standardne neposkytuje pristup do sql mimo ich server, u free to bude asi 100%. Takze aby si zbytocne nehladal, resp. hladaj freehosting s php+sql a umiestni subory+db na 1 freehosting. Ine vychodisko nie je.
Yreg
Profil
hm, tak ďakujem aspoň za túto informáciu. v tom prípade, vedel by mi niekto poradiť free hosting (je jedno či český, ruský alebo medzinárodný) kde je PHP, SQL, FTP, aspoň 300, najlepšie okolo 500mb miesta, subdoména s krátkym názvom (napr xm.com, nie chytrak.cz) bez reklám, alebo s malými textovými? Predpokladám, že asi chcem moc, dosť dlho som hladal, ale vždy keď to spĺňalo ostatné veci (napr 110mb.com) nebolo tam SQL (a stále dosť zlá adresa, zle sa píše) Momentálne mám ic a 110mb a školu ale ani jedno mi plne nevyhovuje. Platený hosting nechcem, to si už radšej poskladám vlastný server.
shaggy
Profil
Platený hosting nechcem, to si už radšej poskladám vlastný server
porovnávaš neporovnateľné.
Ak ti stačí na tvoje účely platený hosting, tak sa ti vlastný server absolútne neoplatí (a keďže ti stačí freehost typu ic.cz, tak je jasné, že server nepotrebuješ).
Nebuď až taký držgroš a zaplať si hosting, do tých 1500Sk ročne aj s doménou sa určite vojdeš ;-)
Ja tak mám 2 stránky a ako študent to bez problémov zvládam.
Yreg
Profil
Prečo sa mi neoplatí? Príjde mi to ako lacnejšie a obohacujúcejšie riešenie.
banancz
Hosting banan.cz
Profil
kdybys to chtel zdarma nainstalovat na nas hosting tak my to podporujeme viz http://www.opensourcehosting.cz/cz/show/122*mediawiki

kaluza@banan.cz
shaggy
Profil
Yreg
ak si myslíš, že vlastný server je lacnejšie riešenie, tak si naozaj nechaj poradiť od ľudí, čo s tým trošku robia. Vlastný server pre projekt, ktorému stačí aj freehosting je naozaj zbytočnosť. A platená doména + hosting ťa bude stáť naozaj pár korún.

P.S. ak ti ide naozaj o kvalitu, tak sa vyhni banánovníku, zo slovenských ti môžem odporučiť napr. websupport (dostaneš presne to čo chceš a potrebuješ, vlastná skúsenosť).
syky01
Profil
zkusil bych: http://www.freemysql.net/

0