Autor Zpráva
Rionela
Profil
Dobrý den, mám velké problémy se svým hostingem. V první řade nechci, aby vypadalo, že ho chci pomlouvat, ale já už opravdu nevím co dál. Mám forum, web, blog a pár dalších věcí na dvém webu, denní náštěvnost okolo 1500. Problém tkví ve foru - phpbb3. Prý je to moc velká zátěž na server (databázi), neustále mi pozastavují celou domenu, že prý zpomaluju ostatní weby na serveru, atd atd a že hlavní problém je v tom že používám forum phpbb a už mi doporučovali, abych z tohoto typu fora přešla. Nepříde mi ale, že by někde jinde měli problém s forem phpbb. Přitom na foru neni víc jak 1000 lidí denně. Každopádně, tyto "stavy" trvají už nějaký ten měsíc, moje uživatelky jsou už nešťastné z neustálých výpadků a já naštvaná. Když sem se hostingu zeptala, jestli by pomohlo si připlatit, odpověď zněla že ne, že na všechny zákazníky hledí stejně. Mám tarif, který mě stojí 75,- měsíčně.
Jedná se o hosting gigaserver.cz
Prosím, nemáte nějaký typ na jiný hosting, který by ZVLÁDL moje nároky? Raději si připlatim, než abych týdně dostávala na icq zprávy "proč mi nejde forum".
Děkuji.
tane
Profil
Tak si s gigaserverem domluv speciální tarif, mě vykopli už z tolika serverů kvůli zátěži a na GS jsem už přes rok, zátěž pořád narůstá a ještě mě nikdy nevypnuli. Tím chci říct, že za málo peněz asi jinej hosting, kterej tě snese, neseženeš a ty dražší už jsou drahý jak dedikovaný servery.
banancz
Hosting banan.cz
Profil
napiste mi na kaluza@banan.cz , muzeme domluvit managed server nebo vip hosting za reklamu
jablon
Profil
tak s bananem by jsi to tak vyhrala, je to ten samej smejd. skus onebit.cz je to dobrej a profesionalni webhosting za rozumnou cenu
Chamurappi
Profil
Reaguji na jablon:
A ty pracuješ pro který hosting? Tvé agresivní anonymní výkřiky občas mažu a teď přemýšlím nad tím, proč bych měl zrovna tenhle ponechat. Dej mi důvod.
jablon
Profil
ne nepatrim k zadnymu hostingu, jenom jse zde doporucil jeden,k tery je dost dobry za dobrou cenu a odsoudil jsem jeden, ktery je nanic
P.S. zajimavy, ze nemazes spamy od kaluzi to ti asi nevadi, ale kdyz tu nekdo rekne sve skusenosti a svuj nazor na neco a je to trosku agresivni tak to smaznes. kde je svoboda slova?
Str4wberry
Profil
Ptám se jablona:
A mohl bys ten svůj názor podložit nějakými fakty/zkušenostmi se zmíněným hostingem?
tane
Profil
jablon
No, ty jsi tu ale odsoudil dva servery. Nechci nikomu vnucovat, že GS je dobrej, ale srovnávat GS s banánem? To už pak fakt vypadá, jako že pracuješ pro onebit.
Chamurappi
Profil
Reaguji na jablon:
nepatrim k zadnymu hostingu
Dolož. Oč jsi důvěryhodnější než Kaluža? Užíváš podobné prostředky jako on.

jenom jsem zde doporucil jeden [...] a odsoudil jsem jeden
Což jsi ovšem nepodložil ničím konkrétním. Nečetls pravidla?

zajimavy, ze nemazes spamy od kaluzi to ti asi nevadi
Dokud jsou podepsané, tak mi nevadí. Přesto je občas mažu.

kde je svoboda slova?
To fakt netuším. Pod postel ses díval?
jablon
Profil
pro Chamurappi
Dolož. Oč jsi důvěryhodnější než Kaluža? Užíváš podobné prostředky jako on
no asi tak, ze jsem v minulosti na tomto foru v minulosti doporucoval i jine hostingi - takze nejsem zadnej poskytovatel

Což jsi ovšem nepodložil ničím konkrétním. Nečetls pravidla?
sorry pravidla jsem si neprecetl, ale nejsem jedinej co tu odsuzuje dany hosting

pro Str4wberry
A mohl bys ten svůj názor podložit nějakými fakty/zkušenostmi se zmíněným hostingem?
staci se podivat na soom.cz, drive (dejme tomu pred pul rokem) hostoval na onom hostingu a musel kvuli castym vypadkum mysql serveru prejit na jinyho hosting protoze to nebylo unosne
armin
Hosting armin.sk
Profil
No vidim ze se tema ubira opet klasicky zcela spatnym smerem. Co se tyce bananu, tak vypinani domen a vystavovani sve vlastni domeny je treba tedka (a dost casto byva) zde:
http://dexter.filmografie.cz/

Nevim, nechapu a ani me to nezajima co je ukolem spolecnosti banan. Na jednu stranu proklamuji ze jsou nejvetsi opensource hosting, na dalsi stranu vypinaji weby protoze opensource projekty jsou jak i sam pan Kaluza tvrdi vesmes spatne navrzene a vytezuji moc jakykoliv server - cituji:
pokud však někdo používá opensource eshop, ty program za který nezaplatil ani korunu, tak se poté není čemu divit, že takový to eshopu je zcela neoptimalizován a může dělat paseku

Takze co? K cemu mi je 100gb mista za 10,- rocne kdyz mi web jede v noci kdyz je nulova navstevnost a ve spicce mi jede homepage bananu? Neni to jen sproste vytahani penez z lidi? Protoze plati za neco, co nelze pouzivat.
djlj
Hosting subreg.cz
Profil
http://dexter.filmografie.cz/
Mě to přesměruje na banán…
Manq
Profil
djlj
Však ano.


o se tyce bananu, tak vypinani domen a vystavovani sve vlastni domeny je treba tedka (a dost casto byva) zde:
jirifogl
Hosting flyweb.cz
Profil
armin

Zbytečné se rozčilovat, takových rozporů by se našlo víc. Pokud bych měl zůstat u opensource projektů, za které někdo nezaplatil ani korunu, pak z vyjádření pana Kaluži bych nutně musel dojít k závěru o jeho vlastních službách - servery mu běží na Linuxu, konkrétně na Debianu (alespoň podle jeho webu), plně nekomerční distribuci, za kterou těžko zaplatil byť i tu korunu...

Co z toho plyne, ať si každý dovodí sám, a ať se pak také každý sám rohodne, jestli si koupí služby od někoho, kdo nejhlubší základ svého vlastního řešení považuje za neoptimalizovaný a za něco, co může dělat paseku.
djlj
Hosting subreg.cz
Profil
Manq
Aha, já to chápal tak, že na tý stránce o tom něco píšou :).
armin
Hosting armin.sk
Profil
jirifogl: ja se nerozciluji, v konecnem dusledku si pili vetev pod sebou pan Kaluza sam... akorat me udivuje ze po tolika letech existence jeste vubec existuje neco takoveho.
jirifogl
Hosting flyweb.cz
Profil
akorat me udivuje ze po tolika letech existence jeste vubec existuje neco takoveho.

Tak to nejste sám. Osobně si to vysvětluji tím, že český i slovenský Internet stále rostou a nemalá část nových projektů je pro jejich autory vůbec první zkušeností s provozem veřejného webu, takže se ani není čemu divit, že jich tolik naletí na prázdné sliby nesolidních firem.
jirifogl
Hosting flyweb.cz
Profil
Úplně v té debatě zanikl původní dotaz.

Rionela

Prosím, nemáte nějaký typ na jiný hosting, který by ZVLÁDL moje nároky?

Neznám podrobně phpBB 3 - tato verze je zatím ve fázi vydávání release candidates - podle toho, co jsem o něm zatím zjistil, by nároky měly být srovnatelné se starší řadou. Je pravda, že starší phpBB není navržené úplně optimálně a dovede dělat potíže, ale určitě ne při návštěvnosti < 1000 lidí denně.

Zkuste se podívat k nám, na http://www.flyweb.cz, tarif Pioneer nebo Apollo by Vašim potřebám měly vyhovovat.

0