Autor Zpráva
Kolibáč
Profil
Řeším takový docela zásadní problém:
* na současném hostingu není SMTP
* webová aplikace by měla odesílat uživatelům informační e-maily
* finance nejsou nazbyt

Nevíte, prosím, o nějakém SMTP serveru, který by šlo zdarma použít pro dané účely?
Tomáš Hanus
Profil
Kolibáč
Tak to těžko. IMHO.
hofy3
Hosting savana.cz
Profil
Dnes se SMTP uz pomalu zaviraji i platicim klientum. Zdarma SMTP...dobry humor :)
armin
Hosting armin.sk
Profil
SMTP zdarma - proc ne. Mej doma nonstop pustenej pc (verejna IP by bodla), zakup si a nainstaluj SMTP server a nevidim nejmensi problem v provozu...
Dero
Profil
armin: Tak to jsem zvědavej, kolik takhle odeslaných e-mailů opravdu skončí v inboxu adresáta. Můj tip je třetina, maximálně polovina.

Antispamy samozřejmě takový stroj považují za potenciální open-relay hrozbu.
jirifogl
Hosting flyweb.cz
Profil
Tak to jsem zvědavej, kolik takhle odeslaných e-mailů opravdu skončí v inboxu adresáta

Zhruba v takovýchto parametrech bych hledal rozdíl mezi free a placenou službou. Jestliže chce někdo nižší cenu, musí se spokojit s horšími vlastnostmi.
Joker
Profil
Kolibáč
A nešlo by si zřídit účet na freewebu a informační maily posílat přes něj? Tj. se pod daným účtem přihlásit na SMTP toho freewebu a odeslat mail?
armin
Hosting armin.sk
Profil
Dero: Proc myslis? Jakou hlavicku si poskladam, takovou mam. Je jedno kde a jaky mailserver email odesle.
Dero
Profil
Dero: Proc myslis? Jakou hlavicku si poskladam, takovou mam. Je jedno kde a jaky mailserver email odesle.

Skutečně? A jak u domácího SMTP zajistíš existenci reverzního DNS záznamu?

Musel bys zároveň na daném subnetu provozovat a spravovat i vlastní DNS server, což je u majoritních ISP extrémně obtížné, pokud ne nemožné dohodnout. Můžeš se sice vydávat za koho jen chceš, ale přes antispam založený na výše zmiňované metodě stejně neprojdeš - v současné době mluvíme o vysokém procentu ztrátovosti, a to číslo do budoucna ještě poroste.
armin
Hosting armin.sk
Profil
Dero: aha, no nevim jak jinde u jinych ISP, ale doma mam reverzni dnsko ke sve IPce udelane, telekom mi ho nastavil dle me pozadavky.
Morasino
Profil
Kolibáč
over.cz mě smpt server,ale hosting se rozpad:-)
Dero
Profil
armin: Dobře. Ale i tak je to drbání levou rukou za pravým uchem - vyplatí se, pokud vlastní SMTP využiješ na více projektech.
Kolibáč
Profil
Hmm, tak díky -- nepotěšili jste mě.
Ale asi se tam bude měnit hosting.

armin
Za co bych platil?

Joker
Na kterém?

Jak je to s tou integrací služeb od Google, nemají oni SMTP?
Dero
Profil
Jak je to s tou integrací služeb od Google, nemají oni SMTP?

Ano, v nastavení si můžeš navolit další adresy, pro které můžeš využívat SMTP Googlu. Funguje to bezchybně.
xHire
Profil
Jak už tu někdo zmínil - použít SMTP u freemailu, kde máš e-mail (doporučuji se předem informovat, jestli nějak neomezují počet odesílaných e-mailů za jednotku času). Neuvedl jsi, v čem máš web psaný, takže pro následující řešení budu předpokládat, že v PHP (s podporou minoritních jazyků se na webhostinzích s uvedenými parametry těžko setkáme ;c)). Existuje totiž knihovna PHP Mailer. Když se teďka dívám na její homepage, tak vidím, že se její vývoj dal opět (po mnoha letech) do pohybu, přidala se i podpora PHP 5. Toto řešení odesílání e-mailů jsem v PHP používal prakticky vždy (a to nejen při posílání e-mailů v HTML nebo s přílohou, na což je také expert). Z vlastní zkušenosti mohu jenom doporučit. :c)
armin
Hosting armin.sk
Profil
Dero: Dobře. Ale i tak je to drbání levou rukou za pravým uchem - vyplatí se, pokud vlastní SMTP využiješ na více projektech.
Jako jasna vec, kdyz ma tady kluk potrebu poslat ja nevim 20 mejlu mesicne, tak je to tezce mimo. Ja taky nepouzivam doma vlastni smtp, nemam duvod, spis jsem to zde nastinil ze i to je mozne...

Kolibáč: Za co bych platil?
Pokud vim, 95% SMTP serveru pod windows platformu jsou komercni softwary. Ano, existuji i projekty zdarma / freeware / gnu / gpl, akorat co jsem kdysi davno zkousel, tak je to pro "jednoduche site". Neumi pracovat za routrem.
Kolibáč
Profil
armin
Cože? Co je to "windows platforma"? To jsem už neviděl hodně dlouho. Už asi tušíš, kam kráčím.
Starám se o Debian a XUbuntu, doma mám Zenwalk a openSuSE.
A máš něco proti GNU? Na čem asi jede většina hostingů?
armin
Hosting armin.sk
Profil
Kolibáč: Co se ti na windowsech nelibi? Treba ja si je kupuji, protoze doma mam jednoznacne windows. Mit na domacim pc linux jakekoliv distro, nevim nevim, produktivita prace by sla rapidne dolu. Kdyz jsi takovej linuxackej guru, co tedy resis? Nainstaluj si mailserver doma a funguj raz dva. Jen to uz si pak muzes provozovat doma vse - www,ftp,sql...
Kolibáč
Profil
armin
Nepochopil jsi ironii.
Nelíbí se mi spousta věcí -- licenční politikou počínaje a vazbou GUI na jádro OS konče.
No, třeba máti pracuje se svým XUbuntu o něco výkonněji než dříve s MS Windows. Já jsem výrazně efektivnější také pod něčím POSIX-compatible. Ale pokud děláš v CADu, nebo jsi účetní, je pravděpodobné, že programy pro MS Windows budou na vyšší úrovni.
Za guru se zatím nepovažuji, nicméně aspoň jsem 81% nerd.
Doma těžko provozovat -- máme nestabilní připojení a navíc jedu výhradně na laptopu.
Už je to krapet mimo téma.

0