Autor Zpráva
Aikon
Profil
Chtěl bych se zeptat,

měl sem hosting u pipni.cz, teď jsem přešel na flyweb.cz, ale zaboha nevím jak přenastavit dns

dns servery mám:

ns.flyweb.cz
ns2.flyweb.cz

ale kam je vložím a jak to nevím,

nevím jestli do mx záznamů, nebo do a záznamů, poradí mí někdo poslal bych mu i screen administrace


jsem lama
Pavliq
Profil
Jsi lama, o vše včetně DNS se ti postará hosting...

čau
Aikon
Profil
no já jsem právě zaškrt že si to zařídím já tak jim mám asi napsat.
Ale jako já už vím kam to mám vložit ale tam je hafo forml a nevim do jakyho
Morasino
Profil
Aikon
Kontaktuj technickou podporu flyweb.cz
jirifogl
Hosting flyweb.cz
Profil
Aikon

Dobrý den, napište nám na hotline, samozřejmě Vám s konfigurací pomůžeme.
Pavliq
Profil
Pro příště víš, že si to máš nechat zařídit :) Něco jako když dáš auto do opravy a oni ti řeknou že tam je něco špatně a ty jo v pohodě, tak mi to zase zadělejte a já se s tím doma budu piplat :)


čáu
libol
Profil
Zklidnil bych hormon Pavliqu.
Na tom, že si DNS může spravovat sám neni nic špatného - pokud častěji měním např. A záznam nemusím s tím pořád otravovat webhostéra, který s tím má houby. DNS u většiny svých domén si spravuji sám, i když auto nechávám v servisu.
To, že Aikon, který o tom asi nic neví to má nechat na hostingu je jasné, ale šmahem strkat domény pod hosting je docela volovina.
armin
Hosting armin.sk
Profil
libol: kazdy rozumny webhosting ma mit spravu dns zaznamu v administraci. Je pak na konkretnim clovekovi, zda pokud se rozhodne pro hosting A, zda bude pouzivat name servery a tudiz si i vest DNS zaznamy u hostingu A nebo u hostingu B. Pokud vsak nekdo nevi co to je a k cemu to slouzi, je vhodne si nechat vest DNS zaznamy u hostingove spolecnosti primo a neresit je. Navic skoro co hosting, to jine DNS zaznamy, takze vest si je jinde nemusi byt zrovna nejlepsi.
libol
Profil
armin: a četl jsi co jsem psal? Nebo jsem nepochopil souhlas? Řekl jsem, že není nic špatného na spravování si DNS záznamů - o tom, kde jsou jsem nic neříkal. Taky jsem souhlasil s tím, že když je lama má to nechat na webhostéra.
Takže spolu vlastně souhlasíme, jen jsi cítil potřebu mne poučit, že každý rozumný webhosting má správu dns záznamů v administraci?
BTW: věta Navic skoro co hosting, to jine DNS zaznamy,.... je fakt dobrá :-) .
armin
Hosting armin.sk
Profil
libol: pokud častěji měním např. A záznam nemusím s tím pořád otravovat webhostéra, který s tím má houby
Ja to pochopil tak, ze DNS ti spravuje rucne webhosting, ty do toho nemuzes zasahovat. A plne souhlasim - kdyz nekdo vi o co se jedna, je uplne jedno kde si vede dns zaznamy. Pokud vsak nemam ani sajnu o co jde, nastavim si name servery daneho hostingu a pokud v administraci je moznost jejich spravy, tak se tomu vyhybam obloukem...
jirifogl
Hosting flyweb.cz
Profil
Šlo tu o naše služby, takže bych se k tomu měl asi vyjádřit, aby nedošlo k nějakým omylům.

Především se v tomhle konkrétním případě nejedná o to, kde budou DNS záznamy vedeny - Aikon chce, aby byly na nameserverech Flywebu. Jediný problém je ve volbě "konfiguraci doménového jména si zajistím sám", kterou vybral při objednávce. Tato volba je určena pro zákazníky se specifickými požadavky, ale pokud ji někdo vybere omylem, nic se neděje, stačí nám napsat.

Pokud jde o naši administraci, správu DNS záznamů samozřejmě obsahuje. Pro zákazníky, kteří vědí, co dělají, je k dispozici i detailní konfigurace A, CNAME a MX záznamů, takže si je můžete měnit libovolně často podle vlastní chuti.

0