Autor Zpráva
Swarog
Profil *
Nikdy sem si neregistroval doménu a teď musím. Mám stránky uložené na adrese mlboleslav.cz/zvon, a chci si zaregistrovat doménu .cz. Nechci ale žádný hosting. Chci, aby návštěvník pouze napsal adresu.cz a byl automaticky přesměrován na mlboleslav.cz/zvon. Je to možné?Nechci totiž platit za žádný hosting, pouze za doménu a to pokud možné co nejméně (jsme nezisková organizace). Přemýšlel sem např o hostingu pipni.cz,který je zadarmo a tam bych umístil stránku s přesměrováním. Co na to říkáte? Jsem začátečník, tak doufám, že mi pomůžete.
Díky
Hanz
Profil
Swarog
Seznam registrátorů domén je na www.nic.cz
Zaregistruješ si doménu, zaplatíš a potom nastavíš DSN na tu tvou adresu (možná to bude chtít i něco nastavit na serveru).
Swarog
Profil *
Díky za odpověď. Sem trošku lama, tak by mě zajímalo,jak nastavím (potom) tu DNS...
Hanz
Profil
Swarog
Dělá se to přez webové rozhraní. Zadáš tam adresu a IP adresu serveru. Napřsi zaregistuješ:
mojedomena.cz

A do DNS záznamu zadáš že pokud uživatel zadá:
mojedomena.cz
Tak ho to přesměruje na nějakou IP adresu serveru
A pokud zadá:
www.mojedomena.cz
Tak ho to zase třeba pošle na jinou IP, ale to je to nejhorší co můžeš udělat. No prostě takovýmto stylem se to tam zadává.
Swarog
Profil *
Hmm, na registraci u ha-vel to vidim docela prehledne.
Musim zadat DNS servery. Jméno (to treba zvon.cz) a pak IP (Glue) - a to bohužel nevím, jak zjistím..., potom třeba www.zvon.cz a zase jeji IP...
Chápu to správně? Jak mám zjistit ip adresu té stránky?Za vaše odpovědi moc děkuju.
Swarog
Profil *
ee splet sem se to jméno má být v mém případě mlboleslav.cz/zvon a www.mlboleslav.cz/zvon?
Kajman
Profil *
Musíš se domluvit se správcem mlboleslav.cz, aby ti na tom serveru nakonfiguroval koupenou domenu.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0