Autor Zpráva
chemik
Profil
Dobrý den,
mám ve výrobě malý e-shop a řeším jeho hostování. Bohužel mám o webhostingu nulové znalosti, snažil jsem se něco vygooglovat, ale firem je tolik, že se do toho nějak zamotávám. Často čtu, že nejlepší je dobrá rada. Dovoluji si tedy Vás zde o ní poprosit.
Požadavky mám takovéto:
PHP + MySQL
Velikost min. 200 MB (celková)
Cena do 100 Kč za měsíc (e-shop nebude zlatý důl).
Denní zálohování.
Rychlé řešení problémů.
Vysoká a stabilní dostupnost (rychlé načtení i ve špičce).
Nízká četnost výpadků.
Domény mám registrovány u jiné firmy.

Letem světem jsem podle názorů uživatelů a nabídky firem zatím koukal blíže na tyto produkty:

Klenot Standard

Onebit Web-profi

Webhosting-c4 C4 Hosting

Armin Home
Zde mne akorát zarazil počet výpadků za říjen 2007 (údajně 154 výpadků, ale v jiných měsících problémy nebyly).
armin
Hosting armin.sk
Profil
chemik: Ano, 14.10.2007 (v noci v nedeli) byl veliky vypadek v dusledku updatu jedne komponenty. Dobra zprava je, ze update a tedy i pripadny vypadek (ktery bohuzel nastal) byl planovan na dobu kdy je nejnizsi navstevnosti webu, tim padem zadny klient nebyl nijak zavazne ohrozen, spatna zprava je ze diky tomuto vypadku figuruje armin.sk de fakto na ocasu v mereni.kyblsoft.cz i kdyz jak sam uvadite vypadky nejsou hlavni charakteristickou crtou.
chemik
Profil
armin: Děkuji za vysvětlení, to se může stát komukoli. Důležitější je umět problémy řešit tak, aby se neopakovaly (což jste zřejmě zvládl).
Manq
Profil
chemik
Za sebe mohu Armin.sk doporučit. Bezvadně se s ním povídá přes IM. Problémy řeší rychle, ochotně. A to v jakoukoliv denní, noční dobu.
Mastodont
Profil
Armin nikdy nespí? :-)
banancz
Hosting banan.cz
Profil
můžu vám nabídnout na otestování doménu a hosting pro váš eshop u www.banan.cz

nonstop technická podpora
8 GB
neomezeny přenost dat
garance dostupnosti

stačí napsat na kaluza@banan.cz a nebo hosting přímo objednat
jirifogl
Hosting flyweb.cz
Profil
Můžete se podívat také na www.flyweb.cz, Vašim potřebám bude vyhovovat tarif Pioneer za 75,- Kč měsíčně.

PHP si můžete vybrat z verzí 4 a 5, totéž platí u MySQL. Množství výpadků je minimální díky inteligentnímu monitorovacímu systému se schopností predikce problémových stavů, zálohy probíhají denně nad všemi daty (FTP, emailové schránky i MySQL databáze) a udržují se za několik dní zpětně.
chemik
Profil
banancz: Děkuji za nabídku.

jirifogl: Děkuji za nabídku, produkt Flyweb Pioneer nevypadá vůbec špatně. (75 Kč !, doufám, že v tom není nějaký háček :-) ).

Mám dotaz na adminy: jsem řádně přihlášen a chci editovat svůj první příspěvek, ale vždy mne to hodí na stránku se sdělením přístup odmítnut.
Manq
Profil
chemik
Sic nejsem admin, ale odpovím - příspěvek editovat nemůžeš, protože jsi ho poslal před více než 24 hodinami.
Str4wberry
Profil
Zprávu je možné upravovat nejdéle 24 hodin od jejího vložení. Můžu ji ale upravit za Tebe.
chemik
Profil
Str4wberry Chtěl jsem smáznout větu uvedenou pod Armin Home. Trochu se mi to rozleželo v hlavě, nerad bych někomu dělal negativní reklamu (i když to armin srozumitelně vysvětlil).
armin
Hosting armin.sk
Profil
chemik: No problem. Klidne to tam nech. Neni nejmensi duvod cokoliv ututlavat. Ano, problem tam tehdy nastal, hned jsem se ke tvemu prispevku vyjadril, osobne mi to vubec nevadi a povazuji to za zcela transparentni.
Morasino
Profil
chemik
Armin je super člověk... určitě bych mu důvěřoval a na jeho hosting slyším jen chválu....
Takže doporučuji...
Manq
Profil
Takže doporučuji...
Ale, ale. Jako zástupce maxhosting.sk doporučuješ konkurenční hosting? No, pěkné, pěkné :o).
Nobelicek
Hosting netzona.cz
Profil
Dobry den,

na to by Vam mel stacit trarif web+ u www.netzona.cz za 40 Kc / mesic.

S pozdravem

Antonin Capousek

Netzona.cz
chemik
Profil
Nobelicek: Děkuji za nabídku, 400 MB web se vším vč. administrace za 40 Kč, to je skoro zadarmo 8-).

Tak vidím, že s těmi radami to nebude tak horké, asi své kandidáty nasypu do klobouku a někoho vylosuju :-).

Položím zde konkrétní dotaz:
Některé weby se pomalu načítají, třebas u blogu to asi nebude příliš vadit, ale u e-shopu by odezva měla být rychlá. Kdyby zákazník musel na načtení každé stránky čekat např. 4 sekundy obávám se, že by mu při prohlídce katalogu zboží rychle stoupla hladina adrenalinu. Chci se tedy zeptat, zda-li se nemůže stát to, že na stejném serveru pojede web s vysokými nároky, který bude zpomalovat ostatní. A pokud se tak stane je u těchto levných hostingů nějaká šance, že se tím na moji žádost bude někdo zabývat a přemístí můj e-shop na jiný server?
armin
Hosting armin.sk
Profil
chemik: Zalezi od toho, jaky konkretni e-shop provozujes. Urcite si precti toto vlakno:
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=6&topic=64 014

Tam se prave resila "efektivita", ja tam dokonce sam vydokladoval a odduvodnil sve vlastni zkusenosti ohledne ZenCartu. Staci si precist muj prvni prispevek v tom vlakne (ten s tim obrazkem) a hned budes mit alespon doufam ve veci jasno - pokud mas iracionalni eshop, tak i na cistem serveru, ktery nic nedela, to pobezi spatne. Naopak, pokud mas sofistikovane reseni se spravnou relacni databazi, shop pobezi velice promptne i na prumerne vytizenem serveru.
chemik
Profil
armin: Zatím nemám nic, výroba je zadána firmě, která mi na své krabicové řešení naroubuje grafiku, kterou jsem si vyrobil. Je to zavedená firma s mnoha lety zkušeností, takže doufám, že to mají vymakané. Díky, vlákno si určitě přečtu.

Vlákno jsem si přečetl. Takže pokud mě provozovatel šoupne na server ke třem čtyřem Zencartům, může dojít ke znatelnému zpomalení i dobře udělaného webu?
jirifogl
Hosting flyweb.cz
Profil
chemik
75 Kč !, doufám, že v tom není nějaký háček :-)

Asi cokoli, co Vám na tohle odpovím, bude znít jako typické marketingové povídání, takže se bohužel musíte přesvědčit sám.

Tarif Pioneer ale vznikl úpravou našeho dřívějšího tarifu Ideal na základě toho, jakým způsobem byl tento tarif typicky využíván, takže parametry včetně ceny vycházejí z reality.

----
Editace Mistrem: Oprava adresáta reakce.
Dranel
Profil
chemik
Určitě doporučuji C4 Webhosting. Pán, který sedí stále u internetu na icq a říká si podpora má plné právo si tak říkat. Hned mi se vším radí a pomáhá a to mi stačilo k tomu, abych si o tomto hostingu udělal dobrý názor. Z mé strany byl problém s FTP klientem - okamžité řešení. Z mé strany byl problém s mod_rewrite - okamžité řešení. To mi na testovací doméně, kterou mi přidělili, stačilo a okamžitě jsem u nich koupil hosting + doménu. Zatím jsem se vším nad míru spokojen.
chemik
Profil
Dranel: Dík, že jsi se podělil o své zkušenosti.

Trochu jsem brouzdal a tak si na svoji otázku odpovím sám. Ano, možné to bohužel je, hosting je tak trochu o štěstí. Důležité je nešlápnout vedle a vybrat seriozní firmu s lidmi, kteří jsou ochotni pomoci, a že tu pomoc budu občas potřebovat ja velmi pravděpodobné. Vše je o lidech a hosting není výjimkou.

Armin, Flyweb, Klenot, Onebit, Webhosting-c4

Nadále se budu zajímat jen o tuto pětici, neboť podle mně dostupných informací to jsou seriozní firmy s erudovanými a ochotnými lidmi.
Určitě se najde vícero podobně kvalitních společností, ale není v mých silách zkoumat všechny.
Pokud by snad ještě někdo měl k těmto společnostem nějaké zajímavé info (stačí link), budu rád, když se o ně podělí.
warman
Profil
ja doporucuji c4.cz

Nevím jestli jsou dobry ale tedka pod ne prachazime z gigahosting.cz a snazi se resit problemy. Volali me tak 6x kvuli nějakým blbostem-třeba aby me upozornili na mail ze mi napsali apod,... Zdaj se mi zatím poměrně v pohodě

Uvidíme jací budou za pul roku, jestli stejne obetavy :)

0