Autor Zpráva
Martin Malík
Profil
Lze redistribuovat hosting například na Hostmonsteru?

Udělám třeba web nějaké malinkaté firmičce či jednotlivci, a předpokládejme, že běžný hosting by pro něj vyšel přliš draze. V rámci absolutní minimalizace nákladů napadlo, že bych si koupil hosting na Hostmonsteru a klient jen doménu a mně by platil jen část z ceny hostingu. Když budu předpokládat, že klientů, kteří se budou o hostng dělit, bude víc, vyjde pro ně konečná cena nepoměrně nižší. Šlo by to takhle udělat, nebo to HM zakazuje, nebo je nějakej jinej problém? díky
DJ Miky
Profil
Nejlíp si přečti podmínky, případně zeptej přímo podpory HM.
Martin Malík
Profil
DJ Miky
Obecně by problém být neměl? Předpokládáme-li, že to na HM zakázané není?
quinux
Profil
Martin Malík
Technicky to asi zakázané nebude, ale otázkou je jak to bude právně. Myslím, že hostmonster nabízí nějaký affiliate program určený právě na tohle, ale nevím jestli tomu tak opravdu je.

Každopádně mi to přijde zbytečný, protože dnes u nás lze sehnat dostačující hosting za pár korun (tuším, že to začíná někde na deseti korunách za měsíc).
Joker
Profil
Martin Malík
Technicky to problém nebude, některé hostingy samy nabízejí možnost mít pod jedním účtem více databází, více FTP přístupů, více domén... samotný obsah webu a komu tam umožní přístup je řekl bych věc toho, kdo si ten hosting koupil.

Jde jen o to, jestli to není problém "legálně", tzn. jestli to nemají zakázané. Pro jistotu bych se zeptal na daném hostingu.

edit: quinux byl rychlejší

0