Autor Zpráva
lekarnadoma
Profil
Rád bych se podělil o vlastní zkušenost s hostingem na www.hosting-zdarma.cz (HZ).

Před pár lety jsme koupili jednu doménu a později dalších několik, vše fungovalo jak má, max. spokojenost. Pak začaly problémy s e-maily a to byl jen začátek.

Aby nevypadalo, že tu prudí někdo z jejich konkurence, uvádím jednu naši doménu: www.lekarna-doma.cz

HZ změnil webmail a ten nám nefungoval:
- někdy emaily nebylo možné odeslat
- zmizely nám veškeré kontakty
- ve veškeré zatříděné poště (stovky mailů) se změnil datum na 16.3.2007 (složité vyhledávání)
- při psaní e-mailů se maily odesílaly samy po 2 minutách, takže než jsem dopsal, odeslalo se to i 5x
- odeslaný mail přišel adresátovi i nám (odesilateli)
- máme přeměrování na mobil (vodafone), takže nám ve firmě pořád pípal mobil. HZ pořád sliboval, že to opraví, trvalo to tuším 3 týdny.
- je toho více, ale to stačí myslím....

Mělo to i pozitivní stránku, donutili nás přestat používat webmail a máme teď všichni ThunderBird. Nicméně služba měla fungovat na 100%, poctivě jsme zaplatili. Bohužel v posledních dnech má HZ neustálé výpadky a pošta nám často NEfunguje ani přes TB.

Několik týdnů nebylo možné měnit hesla pro web nebo MySQL, museli jsme jim posílat požadavky mailem :), což bylo na nic, pokud pro nás dělali externisti a my nechtěli odkrýt jednotné heslo.

Pokud měli diskusi na HZ, tak se dalo psát tam, ale bylo tam asi tolik stížností, že to zrušili. Dokonce zrušili i telefon z kontaktů. Nicméně odpovědi Adminů na diskusi byly naprosto neprofesionální (co se týče komunikace s klientem).

Dnes 25.1.2008 14:20 už nefungují ani weby na některých našich doménách. Naštěstí jsme už změnili DNS u některých a postupně odcházíme někde jinde.


Pokud to někdo myslí vážně s web. prezentací měl by přestat hledat tu nejlevněší variantu. My se už poučili, tehdy jsme vůbec nevěděli jak moc je důležitý hosting.


David Moravec

.....................................................................
Přikládám dnešní mail od admina:
Dobry den,

ano jedna se o vypadek u nas, problem by mel byt jiz vyresen a domeny se opet postupne zprovoznuji nicmene jedna se vetsi mnozstvi domen zpracovani spusteni muze jeste chvili trvat. Za zpusobene potize se omlouvame.

S pozdravem
Zákaznická podpora
Hosting zdarma s.r.o.
lekarnadoma
Profil
25.1.2008 15:52 doména www.nosto.cz nám stále nefunguje (už je to 1 hod a 30 minut), na nefunkčnost e-mailů se Hosting-zdarma vymlouvá, že je to naším nastavením DNS, ale u této domény jsme DNS neměnili.

David Moravec
xHire
Profil
Také mám negativní zkušenosti. Ale kapánek starší, protože jsem prchl zhruba před rokem, kdy mi prostě došla trpělivost. Problémy byly zejména se subdoménami a DNS - mohl jsem si tam přidat co chtěl, ale pak to najednou přestalo fungovat - ať jsem tam přidal jaký chtěl záznam, tak se prostě neprojevil. Tak jsem si nastavil na doméně svá DNS, která ("kupodivu" ;c)) fungovala, takže jsem si problém sám musel vyřešit. Načež mi zakrátko od nich přišel e-mail, že jsem porušil jejich podmínky (změna name serverů), takže je mám buď vrátit zpátky nebo mi do určitého data hosting zruší (tuším, že to byl měsíc nebo dva), takže jsem prostě šel o dům dál.

Problémy jim dělalo i měření trafficu - ta doména přenesla za dva roky nějakých 150-200 MB (dle jejich awstats), ale oni tu doménu prostě odstřihli a dali si tam své info o odstřižení (tedy v podstatě by se dalo říci reklamu :-D) - limit byl 1,5 GB na týden (možno o 250 MB méně, ale na tom nesejde), takže si udělejte obrázek sami... ;c) Šlo o běžnou firemní prezentaci - něco málo textu, pár obrázků.

To, jak dlouho jim tam trvá udělat někde nějakou změnu, je vskutku příšerné... Jsem rád, že už to mám za sebou. :c)
djlj
Hosting subreg.cz
Profil
Problémy byly zejména se subdoménami a DNS - mohl jsem si tam přidat co chtěl, ale pak to najednou přestalo fungovat - ať jsem tam přidal jaký chtěl záznam, tak se prostě neprojevil
Pokud sis hrál v nastavení DNS a lidově řečeno jsi ho pos*al, není se čemu divit, že to nefungovalo.
xHire
Profil
djlj
Se základním nastavením jsem pochopitelně nic nedělal - když už se hrabu v záznamech, tak o nich musím něco vědět (což jsem věděl). Pouze jsem přidával další (A), protože jsem měl doma veřejnou IP adresu a potřeboval jsem to propojit. Jenže ono ne že by to nefungovalo, ale fungovalo to jenom na půl. Od nějakého momentu fungovalo vše staré, ale už nic nového. Těžko jsem přidáním nového záznamu pro novou subdoménu mohl něco pokazit. Přeci jenom tak nějak vím, o čem to DNS je..

Chybu pak nakonec přiznali (tedy ne u mě, že jsem přidával nové záznamy), ale jestli jsem se dozvěděl i příčinu, to nevím (dost možná, že ne, ale je to už nějaký ten pátek..).

0