Autor Zpráva
Rae
Profil
Jaké máte kdo zkušenosti s ebola.cz? Zdá se mi že tam bude někde nějaké "ale". Tolik místa za tu cenu je mi podivné. Děkuji
jirifogl
Hosting flyweb.cz
Profil
Pokud si představím takový průměrný webový projekt a jeho požadavky, a srovnám to se tím, co si lze přečíst při letmém pročtení Vámi odkazovaného webu, dojdu k následujícímu:

Všiml jsem si především přísného limitu na velikost databáze ("až" 2% z celkového přiděleného postoru). Protože velmi významná část dnešních webů má svá data v databázi (zvláště pokud se jedná o weby založené na Drupalu, Joomle nebo jiném redakčním systému, z nichž některé jsou na ebola.cz inzerovány), je to jistě parametr, který je třeba brát v úvahu. Podobně působí limit pro emaily.

Dále stojí za povšimnutí, že uvedené ceny platí pouze při platbě na jeden rok, při kratším platebním období jsou o 25%, nebo dokonce o 50% vyšší, přičemž "Nabízené premiové služby jsou součástí vybraných webhostingových programů při úhradách na 1 rok." Co přesně jsou ony prémiové služby si nejsem zcela jistý (v podstatě nevidím službu, která by jinde nebyla samozřejostí, byť ji třeba některé hostingy tolik nezdůrazňují).

S jistou dávkou obezřetnosti bych přistupoval k větám "Pro plátce DPH jsou bez DPH a pro neplátce včetně DPH. Prozatím nejsme plátci DPH." Svědčí přinejmenším o nedobré orientaci v daňové problematice, což se může ukázat jako důležité v okamžiku, kdy daňový doklad chcete správně zaúčtovat.
petrmat
Profil
Mně třeba i věta "špičkový výkon serverů, max. 20 uživatelů na server" u programu za 199 Kč / měs. připadá jako snad skoro lživá. Zaplatit z toho server, housing a kvalitně lidi ... no nevím.

Když se občas dívám na některé dotazy tady ohledně hostingů s xxxx GB za 15 Kč měsíčně (všechny samozřejmě maximálně seriózní s tou nejlepší podporou, nejlepšími službami a nejvýkonnějšími servery) a na současnou nabídku, tak se ptám, kolik ještě zoufalců začne na našem malém nikoliv nafukovacím trhu poskytovat "hosting" :)
Joker
Profil
Rae
Tolik místa za tu cenu je mi podivné.
Proč? Nabídnout spoustu diskového prostoru za směšné částky vcelku není problém- cena disků je nějakých 5-6Kč/GB a už při záruce 3 roky to dává náklady na diskový prostor nějakých 0,17Kč na gigabajt měsíčně.

S tím "ale" je to velice prosté, podívejte se na ostatní parametry (velikost e-mailu, databáze), které jsou snad všude vzhledem k ceně dost mizerné.

Řekl bych, že tohle se bude hodit pro spíše statické weby (málo se využívá databáze), kde ale chcete mít obrovská množství dat.
Dalibor
Profil
Dobrý den,

dovolte mi, abych se vyjádřil k nabídce webhostingu Ebola.cz

Omezení na databáze a emaily
Ano skutečně omezení na databáze a emaily je takové jaké je uvedeno v nabídkách. Většina menších projektů a to i ty které využívají aplikace typu Drupal, Joomla a podobně si bez problémů vystačí z takto velkými databázemi. Tím zajístíme i menších klientům možnost jejich využití za příznivou cenu. Pokud se takový projekt rozroste, kdykoliv může přejít na vyšší program. Tento limit není tzv. hard, Vaše prezentace se tedy nezastaví při jeho překročení, ale je to signál pro další dohodu s námi.

Platby
Při rozhodování jestli webhostingové služby poskytovat jako plátci nebo neplátci, byla zvolena varianta, která je výhodnější pro naše potenciální klienty a to znamená Poskytovatel není plátce DPH. Ona věta "Pro plátce DPH jsou bez DPH a pro neplátce včetně DPH. Prozatím nejsme plátci DPH." je snaha o jednoduché objasnění situace kdy neplátce DPH zaplatí skutečně pouze inzerovanou cenu a stejně tak plátce. Ten sice nezaplatí DPH, ale ani si ho nebude moci odečíst.

Prémiové služby
Pro klienty programů Ebola Basic + a Advanced nabízíme skutečně zdarma instalace požadovaných aplikací. Oproti jiným společnostem, ale současně i programátorskou podporu k používaným aplikacím. Známe situaci u jiných webhostingových společností kdy odpovědi podpory jsou strohé typu "Na serveru je vše v pořádku, problém hledejte ve Vaši aplikaci". Omezení této služby na klienty, kteří mají zaplacen celý rok, je naše ochrana před nepoctivci, kteří by chtěli například zneužít podpory při převodu PHP4 na PHP5.

Přeji hezký den

za Ebola.cz Dalibor Kouřil
jirifogl
Hosting flyweb.cz
Profil
Joker
cena disků je nějakých 5-6Kč/GB a už při záruce 3 roky to dává náklady na diskový prostor nějakých 0,17Kč na gigabajt měsíčně.

To je sice hezký výpočet a ještě hezčí výsledek, ale cena hostingu není tvořena jen pořizovacími náklady na nabízený diskový prostor. Když si to spočítáte pořádně, zjistíte, že tato položka je téměř zanedbatelná vedle nákladů na konektivitu, energii, správu systému a dohled, technickou podporu, informační systém (ať už vlastní vývoj nebo licence na hotovou aplikaci), provoz infrastruktury, připojení k Internetu v kanceláři, telefony.

Nepodléhejte tomu omylu, že když je dnes diskový prostor jedním z nejdůležitějších parametrů hotingového tarifu, je cena dána především cenou toho diskového místa.

Na druhou stranu s Vámi musím ze stejného důvodu souhlasit v tom, že pokud má jakýkoli hosting extrémně nízké ceny, tak ta "ale" se dají hledat kdekoli, jen ne v objemu nabízeného diskového prostoru.


Dalibor
Ona věta, kterou jsem zmínil, může být snahou o cokoli, ale opravdu není ničím jiným, než projevem toho, že o DPH víte jen velmi málo, a navíc předpokládáte, že hostingoví klienti jsou na tom stejně špatně. Určitě není jednoduchým vysvětlením situace. Vše podstatné je totiž řečeno větou "Nejsme plátci DPH", které většina lidí rozumí. Že máte potřebu to hned na tomto místě zkomplikovat, že pro někoho je Vaše cena s daní a pro jiného bez daně, je toho důkazem.

On je to totiž nesmysl, nebo možná i popis nezákonného postupu. Jako neplátce nesmíte DPH vůbec účtovat (vizte zákon o DPH); z Vaší věty, nad kterou se tu bavíme, ale vyplývá, že plátcům DPH účtujete I x 1,19, kde I je inzerovaná cena hostingu, zatímco neplátcům účtujete I x 1,19 / 1,19, tedy méně. Že je v praxi to nesmysl a že to tak nejspíš neděláte, je jasné, z toho byste nic neměl, ale že nechápete pojem "neplátce DPH", to je tím ilustrováno jasně. Nebo možná máte své klienty za nedouky - ať si každý přebere sám, co je horší. Pokud máte podobné mezery i v jiných oblastech, tak tedy potěš koště.
Dalibor
Profil
Cena za hosting Ebola.cz
To "ale" se skrývá za příznivými cenami webhostingu u nás. To je to co pravděpodobně může být na obtíž naší konkurenci. Všechny podmínky jsou jasně definovány za našich stránkách a to včetně konečné ceny.
Příklad: Ebola Basic, stojí 667,- Kč včetně cz domény ročně, to je konečná cena pro všechny naše klienty

Daňové doklady
Námi vystavované daňové doklady odpovídají platné české legislativě

za Ebola.cz Dalibor Kouřil
mat
Profil
Daňové doklady
Námi vystavované daňové doklady odpovídají platné české legislativě


Vámi vystavované daňové doklady odpovídají asi všemu možnému, ale platné české legislativě rozhodně ne - jako neplátce DPH nesmíte nic jako daňové doklady vystavovat... Berňák by z vás měl (a asi při případné kontrole bude) radost...
Joker
Profil
jirifogl
To je sice hezký výpočet a ještě hezčí výsledek, ale cena hostingu není tvořena jen pořizovacími náklady na nabízený diskový prostor. Když si to spočítáte pořádně, zjistíte, že tato položka je téměř zanedbatelná vedle nákladů na konektivitu, (...)
Ano, když si pozorně přečtete můj příspěvek, tak právě tohle byla pointa ;-)
jirifogl
Hosting flyweb.cz
Profil
Joker

Jojo, ja to nemyslel nějak jako protiargument proti Vám, ale jako rozvedení myšlenky ve směru k původnímu tazateli, ale uznavám, že to asi vyznělo přesně naopak ;-)



Dalibor

Skutečně nevím, kdo tu kde mluvil o Vaší konkurenci, které byste byli na obtíž. Řeč je celou dobu o tom, kudy mohou vést cesty k tak nízkým cenám, jako máte Vy, a neřekl bych, že se tu rozvinula nějaká konspirační teorie. Vlastně nikdo neřekl nic, co byste neřekl Vy sám, tak nebuďte tak paranoidní ;-)

Nicméně - pokud jste narážel na mně (jakožto zatím jediného dalšího hostera v této diskusi), pak Vás mohu ujistit, že Vaše ceny mi na obtíž nijak nejsou - především Vás ani nepovažuji za konkurenci, protože evidentně poskytujete služby úplně jiné kategorie.

Tak jako tak jsem pouze odpovídal tazateli na otázku a upozornil jsem jej na ty informace z Vaší prezentace, které dle mého názoru mají přímou souvislost s Vašimi cenami (omezený prostor na DB a maily, to, že jste na trhu velice krátce) a tedy jsou při rozhodování o objednání Vašich služeb důležité, u ničeho ale ani nenaznačuji, jestli to tak je dobře nebo špatně - Vy musíte vědět, kolik můžete čeho nabídnout za jakou cenu, a je na klientech, aby si udělali obrázek o kvalitě služeb s danými parametry.

Pokud v čemkoli, co jsem napsal, vidíte nějaký útok na Vás, pak to může být leda Vaším špatným svědomím, protože já opravdu nemám potřebu se vyjadřovat k Vaší konkrétní nabídce - to by bylo skutečně dost pod úroveň.

A co se týče Vašich účetních dokladů - nikde jsem netvrdil, že doklady v rozporu se zákony vystavujete, už proto, že jsem nikdy žádný neviděl. Napsal jsem jen tolik, že o DPH zjevně nevíte skoro nic, protože byste nemohl na webu mít naprosto běžnou a samozřejmou věc popsanou tak nesmyslně. Pokusil jsem se Vám vysvětlit, že to Vaše "jednoduché vysvětlení situace" ve skutečnosti znamená něco úplně jiného (a protizákonného), než co si zřejmě myslíte, ale jestli trváte na tom, že Vaše daňové doklady jsou v pořádku, můžeme tuto debatu klidně uzavřít - mně to jako důkaz, že o tom nic nevíte, a dokonce ani vědět nechcete, bohatě stačí ;-)
Sakrament
Profil
mat

....v platné české legislativě rozhodně ne - jako neplátce DPH nesmíte nic jako daňové doklady vystavovat...

A co neplátci jako vystavují? Pochopitelně, že daňové doklady. Daňové doklady se vystavují primárně kvůli dani z příjmu právnických nebo fyzických osob. DPH je zde irelevantní. Neplátce má vystavovat daňové doklady, kde je napsáno, že není plátce DPH.

Jak by se asi podle tvé teorie daňový doklad u neplátců jmenoval? Nedaňový? Nebo účtenka?
jirifogl
Hosting flyweb.cz
Profil
Sakrament

Jmenuje se normálně Faktura, ne Faktura - daňový doklad. Pojem daňový doklad je definován zákonem o DPH, který vystavování daňových dokladů neplátcům DPH výslovně zakazuje pod trestem udělení pokuty.

Může se to zdát naprosto postavené na hlavu, ale jako začínající podnikatel se můžete leda tak chvíli vztekat a pak se musíte přizpůsobit, a pak už Vám to ani nepřijde divné. My jsme tímhle taky museli projít, a povím Vám, vyčíst v zákonech, jak tedy vlastně fakturovat, když jsme byli neplátci, to byl fakt náročný úkol. Podstatné je, že nic z toho nezajímá kontrolora finančního úřadu ;-)
mat
Profil
Sakrament

dohadovat se s tebou nebudu, zaměstnání "povaleč" v tvém profilu naznačuje dost... ale kdybys náhodou chtěl vědět, co je a kdo smí vystavovat daňový doklad, zkus (pochopitelně) třeba tenhle odkaz:

http://www.wmarket.cz/dane/dph/5_danovydoklad.htm

hlavně se podívej na odstavec 6:

(6) Osoba, která není plátcem (DPH), s výjimkou osoby podle odstavce 3 a osoby dodávající nový dopravní prostředek podle §19 , nesmí vystavit doklad, který má náležitosti daňového dokladu. Vystaví-li jej, uloží se jí pokuta podle zvláštního právního předpisu.

pro moderátory: omlouvám se za odbočení od diskuze, ale pokud někdo plácá s odpuštěním kraviny, je třeba uvést věci na správnou míru - ještě jednou tedy: neplátce DPH si může vystavovat účtenky, faktury apod., prostě účetní doklady, plátce DPH může vystavovat totéž, jen to musí ještě splňovat náležitosti daňového dokladu (tj. cenu bez dph a s dph, datum zdanitelného plnění atd.).
jirikmik
Profil
Ještě pár poznámek :)

Slušná konkurence budí respekt a vytváří zdravý konkurenční boj. Zdravý! Bohužel to, co předvádí mistři z ebola.cz a jiní dobrodruzi jenom učí klienty, že webhosting není služba patřičné hodnoty, že je snad hodna jenom práce studentů, kteří se potřebují nějak zabavit, o nějaké profesionalitě a udržitelnosti ani nemluvím. Začínající na našem přehostingovaném trhu se mylně a hloupě domnívají, že nejnižší cena jim přinese velkou výhodu. Může se tak stát v krátkodobém horizontu, nikoliv v dlouhodobém (vždycky přece může být nějaký zoufalec - s nameservery hlavní hostingové domény u Forpsi, ehm - ještě levnější). Zkuste se zamyslet nad tím, jak dlouho Vás bude bavit říkat "já mám hosting" a jak dlouho budete potřebovat, aby ta služba optimálně uživila sebe a Vás. Zkrátka to jak si klienty vyhováte a vychováme, takoví budou. Nenavádím k odírání, ale uvidíte, že pokud kvůli ceně přijdou, tak zase kvůli ceně odejdou :)

A na závěr - doporučuji třeba tento odkaz:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Ebola

S ohledem na to, co v tomto článku je, považuji pojmenování Vaší "služby" za nevkusné - velmi mírně řečeno. Pro mě jako klienta by to značilo jediné - absence jakýchkoli zábran na Vaší straně, v negativním slova smyslu. Jakkoli si seriózní konkurence vážím a považuji ji za inspirativní, před Vámi musím všechny případné návštěvníky této diskuze varovat.
armin
Hosting armin.sk
Profil
jirikmik: Naprosto souhlasim... tuto teorii ohledne "lakavych" nabidek ala 20GB prostoru za par penez mesicne + 5 domen v cene, je velice kratkozraka strategie. Lidi se nechaji nachytat, ale pak po roce, dvou odejdou. Je to proste beh na kratkou trat, bez perspektivy. Ale lidi se nechaji porad a porad nachytat. Snad za par let si uz kazdy uvedomi, ze misto 50 Kc mesicne za 20GB se vice oplati koupit za 80 Kc 1GB prostoru (hlavne kdyz clovek vyuzije max. 500MB prostoru) a mit web porad dostupny, mejly chodi na cas, nic nevypadava, a proste vse jede. Ale to lidi pochopi az se seredne spali u "lepsich nabidek" :)
Sakrament
Profil
jirifogl & mat


Tak teď jste mě pánové dostali. Běžně dostávám od neplátců DPH "daňové doklady" - moje argumentace byla opřená čistě o tuto zkušenost a logiku věci. Daňové doklady prověřím, za mystifikaci se omlouvám.


jirikmik
Pod toto bych se podepsal. Naprosto souhlasím. Když to přeženu a zjednoduším, tak čím dražší hosting, tím větší dispozice k dobrému zázemí a stabilitě (nemyslím výpadky), možnost větších investic do infrastruktury, držení záložního HW, apod.

O tomhle si desetikorunové hostingy mohou tak leda zdát. Časem se jim to vymkne a zjistí, že žádné společnosti (které na to mají - díky svým vyšším cenám) je nechtějí koupit / převzít.
Rae
Profil
Děkuji Vám všem. Rozhodl jsem se že u Ebola.cz si hosting neobjednám. Více vědět nepotřebuji. Diskuze se začíná měnit v OT. Proto zavírám a ještě jednou děkuji.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0