Autor Zpráva
maxik
Profil
Poraď te mi prosím nějáký hosting co by splňoval:

prostor 10 G
Neomezený počet ubdomén a DB
Neomezený přenost dat
Spolehliví
Co unese návštěvnost 10 000 lidí deně
Do 100 Kč/měsíc

Díky všem
banancz
Hosting banan.cz
Profil
co treba http://www.10gb.cz
maxik
Profil
Nechci mít s banánem nic společného.
armin
Hosting armin.sk
Profil
maxik: 10.000 lidi dene, 10GB prostoru a 100 Kc mesicne jsou pozadavky ktere nelze uspokojit zadnym solidnim poskytovatelem webhostingu, resp. lze splnit, ale budes totalne rozcarovany kvalitou poskytovanych sluzeb.
jirifogl
Hosting flyweb.cz
Profil
maxik

100% souhlas s Arminem, jen se chci zeptat - proč je pořád takový hlad po službách, které mají utáhnout tisíce návštěvníků denně, ale nestojí skoro nic?

Co je to za projekty, které dokážou přílákat tisíce lidí každý den, ale příjmy z jejich provozu jsou natolik nízké, že se musí řešit každá desetikoruna?

Z četnosti dotazů na hosting typu "hodně služeb, hodně výkonu, hodně možností, cena do 100,- Kč" soudím, že se jedná o nějakou novou geniální myšlenku, kterou je třeba jen nainstalovat a spustit, dál se o ni není třeba starat a náštěvníci se bez ní přesto neobejdou a jejímu provozovateli to přináší nesmrtelnou slávu.

Pak jsou tu ještě dvě varianty, ale nerad bych všechny ty tazatele urazil pochybnostmi o jejich rozumu. První je, že se jedná o úplně normální projekty, které vyžadují běžný objem dohledové práce (které při 10k lidí za den není málo), jenom jejich provozovatelé z nějakého důvodu ještě nepocítili potřebu nechat si za svoji práci zaplatit. A poslední možnost je, že tyhle dotazy kladou ti, kteří nikdy žádný rozumný webový projekt neprovozovali, ale mají velké plány a získání 10k návštěvníků denně vidí, jako Hurvínek válku.

Svůj názor, jak se věci mají, samozřejmě mám, ale zajímalo by mě (opravdu hodně), jak to vidí ti, kteří tyhle dotazy pokládají - kdoví, třeba se svět změnil a já jsem mezi posledními hostingovými dinosaury, kteří si toho ještě nevšimli :-).

Budu rád, když mi někdo odpoví na otázku, proč je tou nejvyšší mezí právě 100,- Kč? Taky mě tuze moc zajímá, jestli si tihle lidé zkusili spočítat, jaké jsou vůbec náklady na poskytnutí té služby, po které touží a jestli vůbec mají představu, co všechno je potřeba do té ceny započítávat.

Těším se na odpovědi - jistě to bude všestranně přínosná diskuse, která povede k tomu, že i ti nejkostnatější webhosteři u nás zmodernizují své nabídky.
armin
Hosting armin.sk
Profil
jirifogl: Nejvice komicke je, ze kdyz dojde mesicne platit za telefon 500 nebo 800, tak je to naprosto v poradku a beze slova kazdy uhradi fakturu. Kdyz se ale naopak ma zaplatit za hosting mesicne misto 50 korun az neuveritelnych a naprosto sokujicich 130 korun, tak je ohen na strese.
maxik: Holt levne a vysokokapacitne je treba 10gb.cz nebo banan.cz. A me by zajimalo proc nechces nic spolecneho s bananem? Nerozumim. Neomezeny trafik nabizi, cena by odpovidala, plac taky. Tak kde je problem? A navic banan.cz ma 24 hodin dene podporu (dokonce i dnes, kdy se posouval cas o hodinu dopredu) a berou telefony do 10ms ve 3 rano pokud si to dobre pamatuji z asi 80 vlaken :)
Dranel
Profil
maxik
Asi takhle...
- 10GB jen tak nenaplníš... to se ti akorát zdá
- počet subdomén a databází je všude omezen minimálně velikostí tvého diskového prostoru
- tak to je hodně hezká fráze
- to máš v plánu založit Seznam s kočičkou Mickou?
- vzhledem k tvým požadavkům to byl nepovedenej vtip

Není zač :)

0