Autor Zpráva
buchvi
Profil
Neznáte někdo nějaký hosting nebo lépe službu, která by poskytovala funkci pro hromadné rozesílání e-mailů - každý člen skupiny by si zaregistroval pod hlavičkou dané skupiny svůj e-mail a kdyby chtěl někdo z té skupiny poslat všem ostatním nějaké oznámení, poslal by ho jen na tu jednu danou adresu a ta zpráva by se automaticky rozeslala všem ostatním ve skupině?

EDIT: Ha, už jsem přišel na to jak se tomu správně říká: mailová konference :o)
jirifogl
Hosting flyweb.cz
Profil
Napadá mě více způsobů, jak toho dosáhnout.

Konkrétně u nás na Flywebu bych to pravděpodobně řešil přes emailové aliasy, tzn. v administraci si nastavíte pravidla typu "Každý příchozí email s adresátem nazev-konference@vasedomena.cz přeposlat na adresu ucastnik@neco.cz".

Podobné pravidlo vytvoříte pro každého účastníka a konferenci, a rozeslání se provede přímo na mailserveru hned po přijetí mailu.

Kdybyste potřeboval nějaká složitější pravidla, volil bych namísto aliasů procmail, který náš mailserver má také.
armin
Hosting armin.sk
Profil
Celkem vhodne by bylo myslim i pouziti IMAP pristupu resp. POP3 s tim ze vsichni "odberatele" by si museli nastavit ponechavat zpravy na serveru po stazeni.
souki
Profil
jirifogl
špatný přístup
armin
vedle jak ta jedle

buchvi
třeba takhle http://pandora.idnes.cz/
armin
Hosting armin.sk
Profil
souki: nerekl bych ze ty 2 prispevky jsou spatne. Kdybych ja nebo Jiri vedel o pandore, tak by jsme nejspis asi taky doporucili to same, ty, ty souki jeden :)
Jinak nelepi to na spodek kazdeho mejlu nejakou reklamu nebo tak? Nikde jsem info o tom nenasel.
souki
Profil
armin
těžko říct... byl to první odkaz co mi google našel :o)
jirifogl
Hosting flyweb.cz
Profil
souki

Hlavně, že Vy jste chytrý jak rádio a víte všechno nejlíp, akorát jsem Vás tu dlouho neviděl přispívat, tak jsem se odvážil sám i s rizikem toho, že to nebude to Jediné-Správné-Řešení(TM) ;-)

Já ten dotaz pochopil tak, že tazatel chce sestavit vlastní řešení, nad kterým si vládne, nebo alespoň mít v adrese konference za zavináčem svoji doménu, což, jak se tak letmo dívám, na Pandoře nejde. Prostě, že chce takovou svoji malou Pandoru, když to tak řeknu.

Ale samozřejmě - pokud toto nejsou požadavky a jde čistě o tu komunikaci, tak hotová služba na toto zaměřená bude lepší.
souki
Profil
jirifogl
A opravdu je řešení přes aliasy k emailům správné? Opravdu to na sebe neváže obrovské množství problémů, když to používají lidé, kteří jsou "cizí"?
armin
Hosting armin.sk
Profil
souki: No... pokud vim, tak kdyz mas hosting, a nastavis si treba pro (klidne i neexistujici) schranku treba:
hokej@neco.cz aliasy na tonda@seznam.cz, jan@seznam.cz, majkl@centrum.cz, tak kdyz posles mejla na hokej@neco.cz, tak se mail preposle na vsechny zadane adresy (t.j. 2x seznam.cz, 1x centrum.cz). Cili takovymto stylem (pokud mluvime o sportu) lze jednoduse udelat aliasy pro mejly jako hokej@neco.cz, tenis@neco.cz, atletika@neco.cz.

Dalsi moznost je nedelat aliasy, ale ze dana emailova schranka bude sdilena, a vsichni (pokud se jedna o pop3) musi mit striktne nastaveno "ponechavat zpravy na serveru". Tedy reknu priklad - schranku hokej@neco.cz bude "stahovat" klidne i 40 lidi, pokud vsichni budou mit nastaveno co jsem popsal, tak kazdy si kdykoliv potaha pouze nove mejly (s tim ze vsechny mejly jsou porad ve schrance).

No a posledni moznost - pristup pres IMAP - kdy taky zustavaji vsechny zpravy na mailserveru a neni nutne nic dodatecne stelovat a obavat se at nekdo omylem nestahne vse a ostatnim "ukradne" mejly ;)

Nevim co je na tom "vedle jak ta jedle", ja vychazel z podobne domenky jako pan kolega - zrizeni takoveto sluzby na nejakem hostingu. Nic vic, nic min. Akorat u te pandoriny skrinky se obavam zda to na paticku nelepi kde jake reklamy od bank na super mega vyhodnou hypoteku :)
souki
Profil
armin
pop3 i imap spoléhají na to, že se mezi diskutujícímí nebude vyskytovat blbec
stejně tak aliasy - co se stane, když dva uživatelé budou mít nastavenou automatickou odpověď?

já vím, že jak to píšete to jde řešit, ale jen v případě, že to je pro menší okruh lidí, kteří se znají :)
buchvi
Profil
Díky všem za odpovědi, diskutovat můžete dále, nicméně já už své řešení našel - www.skaut.org. Neměl jsem na mysli vlastní řešení, opravdu jsem chtěl nějakou free službu, kam bych jenom naťukal adresy... jenže strýček Google mi poradit nechtěl, možná jsem se jenom špatně ptal.
Hooonza
Profil
buchvi
Google Groups...

0