Autor Zpráva
RadekS
Profil
Zdravím,

chtěl bych poprosit o radu - vlastním doménu např. kocourkov.cz u které můžu měnit dns záznamy. Chci ale tuto doménu přesměrovat na obecní stránky, ke kterým nemám administrátorský přístup a jsou umístěny např. na kocourkov.dediny.cz.

Lze můj problém nějakým jednoduchým způsobem vyřešit? Na netu jsem našel nějaké informace o záznamech DNS (A, CNAME), ale nevím přesně co bych měl zadat a případně kde zjistit potřebné IP adresy.

Děkuji za Vaše rady a názory. Radek.
Gekon
Profil
http://www.jakpsatweb.cz/presmerovani.html
RadekS
Profil
Děkuji za rychlou reakci

- nicméně na té stránce se rozebírají situace, kdy mám k té své doméně 2. řádu nějaký hosting abych tam umístil tu stránku, která by to přesměrovávala. V mém případě mám pouze doménu bez hostingu - omlouvám se, asi jsem to měl zdůraznit.
Pak tam byla varianta v úpravě apache, ale doména je provozována mým registrátorem, který mi dovolí jen úpravy DNS záznamů, přes jeho webové rozhraní.
Mike8748
Profil
pak mas smulu, pouze pomoci DNS to neudelas
RadekS
Profil
Ok - takže mi nezbývá než k té mojí doméně zřídit nějakej hosting a použít ty přesměrovací fígle, které jsou popsané na výše uvedeném odkazu.

Děkuji - stále mě hryzala myšlenka, že by to snad mohlo jít :-)
libol
Profil
Není třeba. Vy si snad ze mně děláte chlapi srandu, je to v co druhém postu. Pokud to neumožňuje tvůj registrátor (forpsi to třeba umožňoval, už ne), tak to každopádně umožňuje kvapem.cz - doménu u nich si můžeš přesměrovat kde chceš.
Nicméně neděláš to editaci DNS záznamů - je to nutné?
RadekS
Profil
Není třeba. Vy si snad ze mně děláte chlapi srandu, je to v co druhém postu. Pokud to neumožňuje tvůj registrátor (forpsi to třeba umožňoval, už ne), tak to každopádně umožňuje kvapem.cz - doménu u nich si můžeš přesměrovat kde chceš.
Nicméně neděláš to editaci DNS záznamů - je to nutné?


Není to nutné dělat přes DNS záznamy, jen jsem požádal o radu jak bych to mohl provést a čekal jsem co mi poradí ostatní. Mám doménu bez hostingu (momentálně u bana..) a chci aby se po jejím zadání zobrazily stránky uvedené úplně někde jinde, k čemu nemám přístup a tvar adresy je například: kocourkov.region.cz. Chci to vyřešit zhruba na rok max., ale to je úplně jedno. Toť vše.
libol
Profil
Tak jak říkam - kvapem.cz to umožňuje v "základní" nabídce, co na to banán nevím. Nicméně převod domény od jednoho registrátora (kerý to neumožňuje) k jinému (který to umožní) není problém
RadekS
Profil
Děkuji za rady - čistě náhodou nevíte jakým způsobem to na kvapem.cz řeší. Myslím tím jestli používají některý způsob přesměrování, který je popisován výše nebo nějakým nastavením na jejich serverech atd.?
libol
Profil
Tak to opravdu nevím. Já jsem jen hledal - a našel ;-)
Jen na doplnění:
Původně směrovali jen www.example.com a example.com. Ale stačilo napsat a už automaticky přesměrovávají všechny subdomény. Tj. ve vašem případě COKOLI.kocoukov.cz půjde na kocourkov.dediny.cz
RadekS
Profil
Děkuji - pořeším to s nimi. Pěkný den :-)

0