« 1 2 »
Autor Zpráva
info
Profil
Ahoj, zajímalo by mne jak ste spokojeni s rychlostí načítání stránek u savany? Teď si tam něco zkouším (6 objektů + 2dotazy na DB) a čekám i několik sekund na načtení stránky. Včera obdobný problém:(
Nox
Profil
Tak momentálně koukám, že se mi jedna stránka, hostovaná na Savaně, nechce načíst vůbec.
Na druhou stranu s načítáním stránek sem zatím výrazné problémy nyměl, ikdyž jsem to nekontroloval často.
Co se mi ovšem nelíbí vůbec je rychlost načítání webového rozhraní pro správu webu, ta je dost tristní...
Mike8748
Profil
na savane se ted migruje na novy diskovy pole, rusi se podpora pro php4,... proste hodne zmen.
takze nejaky zpomaleni se da ocekavat

PS: co to ma spolecnyho s prace a zakazky?
honzalunek
Profil
31.03.2008 Plánujeme aktivaci cache statického obsahu u nás hostovaných internetových stránek. Cache půjde samozřejmě v administraci hostingu úplně vypnout. Díky cache bude načítání statického obsahu a obrázků rychlejší, s menší odezvou. Jakmile cache budeme aktivovat, budeme všechny naše zákazníky informovat emailem.

09.04.2008 Dovolujeme si vám oznámit, že probíhají záverečné testy nového diskového pole k jeho 100% připojení na hostingová data zákazníků. Zárověň s tím bude aktivována veliká cache na zrychlení zobrazování stránek a ukončen provoz PHP 4. Veškeré tyto změny budou provedeny v noci z 30.4.2008 na 1.5.2008. Děkujeme za pochopení v případě krátkodobého výpadku.

Pak mi prisel mail:

Vazeni uzivatele,

dnes v sobotu 3.5.2008 od 23:00 jsme zahajili synchronizaci dat
na nove diskove pole. Predpokladany cas ukonceni je cca 7:00 rano,
pripadne zmeny ci prodlouzeni oznamime v novinkach na adrese http://www.savana.cz.
Z tohoto duvodu bude odpojeno FTP a veskeré pripadne zmeny souboru budou ztraceny.
Emailu a databazi se tyto zmeny nedotknou. Veskere web prezentace, ktere stale
bezi na PHP 4 budou v 0:00 hod odpojeny a aktivovany az na PHP 5 v cca 7:00.

Web prezentace, ktere funguji na PHP 5, budou vypinany postupne a presouvany
na nove diskove pole po castech.

Je mozne, ze sluzby jako webdav, statistiky, subversion a webove nastroje
nemusi byt zitra 100% funkcni, konfigurace techto sluzeb a pripadne
opravy mene zavaznych chyb, bude probihat nasledujici tyden.

Dekujeme za pochopeni.

Prikladame puvodni informacni email pro doplneni:

Dovolujeme si Vam touto cestou oznamit pripravovane zmeny, ktere planujeme.

Dne 3.5.2008 v nocnich hodinach bude ukocena podpora skriptovaciho jazyka
PHP4 a veskere dosud nepresunute stranky budou automaticky s touto zmenou
presunuty na PHP5. Timto Vas upozornujeme a zadame, abyste prechod
nepodcenili a jiz nyni si zajistili prechod na PHP 5 v administraci hostingu

v sekci DOMENY. Pozor, zmena PHP muze zapricinit az 2 hodinovou nedostupnost

prezentace, nez se zmena projevi na nasich DNS.

Tem zakaznikum, kteri maji domenu umistenou u jinych registratoru a soucasne

s tim nemaji nastaveny nase DNS, ale jen IP adresu 81.0.237.227,
bude nahrazena IP adresou 82.208.41.52, proto doporucujeme nastavit si
domenu
na CNAME vaslogin.savana.cz a tuto domenu nastavit na PHP5.

Zaroven s touto zmenou provedeme vyrazne zmeny nasich technologii, ktere
prinesou rychlejsi a stabilnejsi beh Vasich prezentaci. Tuto zmenu nam
umozni
nove diskove pole, ktere soucasne s tim spustime do ostreho provozu.
Parametry jsou oproti staremu diskovemu poli nasobne vyssi.
Dalsi zmenou bude nasazeni cache serveru, mel by zajistovat rychlejsi
pristup
ke statickemu obsahu jako jsou obrazky, css, html a podobne. Aplikacni
stroje
tim ziskaji vice vykonu pro Vase PHP aplikace.
V pripade problemu s aplikaci pujde cache vypnout pro konkretni virtualni
host.

Pro tyto zmeny je nutne zkopirovat obsah Vasich prezentaci na nove diskove
pole,
coz pravdepodobne zapricini nekolik delsich vypadku behem noci z 3.5.2008
na 4.5.2008. V dopolednich hodinach by jiz melo vse bezet na nove
konfiguraci.

Tato zmena se nedotkne nastaveni FTP ani emailu a ostatni sluzby by mely
zustat bez zmen konfigurace.

Dekujeme, ze vyuzivate nase sluzby.
Za tym Savana.cz
Pavel Hofner





03.05.2008 Oznamujeme, že od soboty 3.5 23:00 hod do neděle 4.5 7:00 hod bude probíhat synchonizace dat na diskovém poli. Z tohoto důvodu bude odpojeno FTP a veškeré případné datové změny provedený budou ztraceny. Emailů a databází se tyto změny nedotknou. Veškeré web prezentace, které stále běží na PHP 4 budou v 0:00 hod odpojeny a aktivovány až na PHP 5 v cca 7:00. Web prezentace, které fungují na PHP 5, budou vypínány postupně a přesouvány na nové servery po částech. Děkujeme za pochopení.


04.05.2008 Omluvte prosím posunutí ukončení synchronizace dat z důvodu obrovského množství dat do 12:00. Děkujeme za pochopení.


Obecne hodnotim savanu jako jeden z lepsich hostingu... maji super www rozhrani.. a pan hoffner se o sve ditko docela stara..

vydrzel bych .. hlavne ze se stranka nakonec nacte .)
banancz
Hosting banan.cz
Profil
nechapu co to dělá savana za blbosti - zruší uplně php4

my na www.banan.cz taky defautně přidělujem učty s php5, ale bohužel některé stránky napsané pro php4, na php5 nefungují jak mají
Měsíček
Profil
Já to vidím jako dobrý krok, i když je pravda, že to pár lidem nejspíše bude dělat problémy.
banancz
Hosting banan.cz
Profil
já nevidím důvod, proč nemít vyhrazen jeden server pro lidi co nutně budou chtít php4, já to tam mám udělané, prostě klientu www.banan.cz si řekne, já chci php4, přesuneme na server s php4

ostatní mají php5
armin
Hosting armin.sk
Profil
banancz: Bylo by mozne prosim napsat co konkretne v php5 nejede a v php4 jede? Z vlastni zkusenosti znam obracene tvrzeni (treba nektere fce pro praci s xml funguji / jsou nasazeny az v php5, tudiz v php4 nepojede).
Mike8748
Profil
armin
spoustu takovejch tech free eshopu a RS bylo delano tak ze proste na php5 nefungujou, ne bez prepisovani kodu (byt jde treba o dve radky). viz treba zencart, starsi verze oscomerce,...

banancz
uz to vidim, jeden server a na nem tisice uzivatelu co si nechtelo prepsat stranky na php5, aby fungovali.
kdyz to vemu podle vasi idey, tak nevidim duvod proc mit i to php4, vzdyt php3 taky fungovalo normalne. a co takovy php1

>>nechapu co to dělá savana za blbosti - zruší uplně php4
jako jeden z duvodu bych videl mimo jine treba i zruseni ofic. podpory ze strany php group

a mimochodem, savana neni jedina kdo zrusil php5, tech hostingu je vice
sportak
Profil
podle me meli nechat php4 dobehnout do konce predplacenycho obdobi a pri pripadnem prodlouzeni nabidnou jedine prechod na php5.. tohle mi prijde zbytecne moc nasilny

taky me jako zakaznika mrzi, ze moje prezentace (http://www.odmaturuj.cz/), i kdyz na ni prakticky nic nemam, neni po tolika hodinach stale dostupna a pritom jela uz predtim na php5.. jeste ze mi na savane nebezi zadny eshop

"garantovana" dostupnost 99,4% je vazne na hrane, tak asi proto se nechali vyskrtnout z: http://mereni.kyblsoft.cz/, takze si statistiku muzete prohlednout alespon zde: http://statistiky.monitoring-serveru.cz/muj-hosting

doufam, ze nove diskove pole savane pomuze, ale mne uz se savanou dosla trpelivost. klienta prece predevsim zajima, jestli stranky funguji, a ne, co si tam zrovna kuti.. nerikam ze savana je spatny hosting, ale urcite se da sehnat lepsi..
bbrother
Profil
Bohužel savana má posledních 4-5 měsíců veliké problémy, pořád výpadky, pomalé načítání stránek atd. Už s nimi taky ztrácím trpělivost.

Moje stránky jsou na php5, teoreticky se jich dnešní akce neměla týkat, ale už od rána až na pár minut nefungují.

Ještě před rokem jsem savanu doporučoval známým, teď už to nedělám.
Je to bohužel asi logické, hosting je doporučován a chválen, nahrne se na něj spousta lidí a začnou problémy...
jirifogl
Hosting flyweb.cz
Profil
armin

Je to případ právě těch funkcí pro práci s XML - byly už v PHP 4 (v PHP manuálu označeno jako DOM XML functions). V PHP 5 je pak úplně nová implementace DOM (v manuálu označena jen jako DOM), která s tou z PHP 4 není kompatibilní. Takže web pro jednu verzi v té druhé nepoběží, pokud DOM využívá. Podobně je to (mám dojem - netvrdím) u XSL funkcí.

Jinak si nevzpomínám, že bych někdy řešil nějaké zásadní potíže s webem pro PHP 4, který na PHP 5 nefunguje, to ale může být i tím, že u nás si zákazník vybírá verzi PHP hned při objednávce, takže o potížích s PHP 5 nám napíšou nanejvýš takoví, kteří vybrali špatně a chtějí provést přesun (a i ti obvykle napíšou jen, že chtějí na PHP 4, aniž by nám sáhodlouze vysvětlovali, proč).
armin
Hosting armin.sk
Profil
jirifogl: O tomto DOMu s "podporou" prace s XML vim, akorat neznam nikoho kdo by do php4 doinstalovaval tuto knihovnu. A at se divam jak se divam, php5 bylo vydano 15. cervence 2004. Takze nechapu duvod proc mit v soucasne dobe php4 s nakou doinstalovanou knihovnou, nez jako prejit na php5, kde je x veci lepe resenych a uzivatel ma k dispozici x novych fci. To ze jsou nake opensource odpadky, ktere musi / muzou fungovat jen na 6-8 let stare verzi PHP... jakych kvalit muze mit takovyto produkt, kdyz za 4 roky neni schopen autor predelat svuj produkt pro novejsi platformu?
Jan Rippl
Hosting Area-51.cz
Profil
banancz

Co je to za ptákovinu? ve většině distribucí Linux je PHP5 s podporou pro starší scriptování v PHP4
a to bez nutnosti dělit tyto dvě knihovny!
bbrother
Profil
Je 20:15 a savana stále nejede...
info
Profil
jakych kvalit muze mit takovyto produkt, kdyz za 4 roky neni schopen autor predelat svuj produkt pro novejsi platformu?
proč by autor předělával projekt, když mu to klient nezaplatí?:)


Je to děs a bě, sem zvědav, zda po jejich hw upgradu bude situace lepší, nebo nikoliv. Nechce se mi čekat 15sekund na to až se mi vytvoří 6 objektů + připojí databáze.
armin
Hosting armin.sk
Profil
info: Byla tady rec o opensource... viz prispevek uzivatele Mike8748. U placene verze je toto nonsense. Si predstav ze si koupis total commander a bude ti fungovat jen na windows 98. Tak budes se sam dobrovolne ukrajovat o komfort a neprejdes na novejsi system? Ne, nebudes takovyto produkt pouzivat, budes pozadovat vraceni penez. U aplikaci zdarma je to jasne... prestanes pouzivat...
jirifogl
Hosting flyweb.cz
Profil
armin

To rozšíření v PHP 4 není defaultně? To jsem netušil, nikdy jsem se nepokoušel s tím v PHP 4 pracovat :-) Ale také to nepíšu jako argument pro zachování PHP 4, právě naopak - vážně si nevybavuji web, který by to v PHP 4 používal a taky si nevzpomínám na web, který by na PHP 5 nefungoval jenom pro nekompatibilitu obou verzí jazyka.

Celkově bych nebyl vůči PHP 4 tak radikální, když to někdo chce, ať to má, třeba i jen pro dobrý pocit, ale ať se pak nediví, že spousta věcí už není samozřejmost. Na Flywebu necháme PHP 4 prostě vymizet a zrušíme ho nejspíš, až už se nevyplatí provozovat kvůli tomu ani nějaký slabší stroj, ale myslím, že ani to zrušení podpory neznamená tak moc velké komplikace.
bbrother
Profil
Je 21:20 a savana stále nejede...
Mike8748
Profil
bbrother
to sem jako kazdou hodinu budes hlasit jestli savana jede nebo ne? nemas nic lepsiho na praci?
bbrother
Profil
Mike8748: proč se ptáš, nemáš nic lepšího na práci?
Měsíček
Profil
bbrother :))
armin
Hosting armin.sk
Profil
jirifogl: jj, prave, ta knihovna umoznujisi jaks taks pracovat s XML strukturou v php4 neni standardne, musi se doinstalovat - viz prvni vetu na php.net:
This » PECL extension is not bundled with PHP.

Ja taky prave nikoho neznam kdo by to doinstalovaval / dokompilovaval. A proto mi neni jasna debata o nekompatibilite php4 vzhledem k php5. Obracene to ano, to neni nutne rozvadet (kdyz se treba podivame jen na podporu prace s xml v php5). Cili suma sumarum - nerozumim, proc provozovat oddelene/spolu php4 a php5. Bud jedno nebo druhe. Ja taky jsem mel php4, kdyz vysla petka, tak po par tydnech jsem taky upgradnul a php4 vyhodil. Nikdy se nikdo nestezoval ze neco nejede, ani nikdo nechtel / nepozadoval php4. Ale jelikoz je banan.cz nejvetsi opensource hosting (a jak vsichni vime opensource predevsim v oblasti webu je pekne podradny a iracionalne napsany), tak se nedivim ze kolega se tu ohani ze php4 a php5 paralelne provozovat je nutne...
sportak
Profil
Mike8748: jestlize planovany vypadek mel skoncit v 07:00, tak to, ze savana jeste v tuhle hodinu nebezi jak ma, povazuju za velmi neprofesionalni pristup.. jenom doufam, ze svym zakaznikum nabidne i nejakou formu kompenzace, neb v uplynulych mesicich jsme uz byli schovivavi az az
jirifogl
Hosting flyweb.cz
Profil
armin

No já zase vycházel z tohoto: Note: This extension has been moved to the » PECL repository and is no longer bundled with PHP as of PHP 5.0.0. , takže mám za to, že v PHP 4 to je normálně přibalené a zmínka o PECL se týká až PHP 5. Ale můžu se plést, PHP 4 je pro moji práci už dávná minulost :-)

Ten souběžný provoz - my třeba PHP 4 necháváme, protože nemá cenu zbytečně vrtat do něčeho, co funguje, máme na PHP 4 pořád ne úplně zanedbatelný počet klientů, ale i my si jednoho dne řekneme, že starosti s tím spojené nestojí za samostatný server. Pokud se k tomu někdo jiný rozhodl dřív a někdo v tom vidí velký smysl pořád - každý k tomu má své důvody a musí se rozhodnout sám, protože každému to i nadělá jiné starosti.

A někteří kolegové se pak můžou třeba stavět na hlavu. Protože je řeč o kolegovi, který by se asi na tu hlavu i postavil, kdyby věděl, že to bude znamenat pár odkazů z dobře hodnocených webů na jeho hosting, tak asi nemá cenu dál rozmazávat, proč by tento kolega rád předvedl, jak to všichni dělají špatně :-)
honzalunek
Profil
uz se to rozhejbalo
sportak
Profil
no.. :)
Service Temporarily Unavailable

The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later.
Franta 25
Profil
To: armin
(a jak vsichni vime opensource predevsim v oblasti webu je pekne podradny a iracionalne napsany)

Já to nevím, ale díky za Váš názor. Ještě že nenabízíte Opensource hosting....

Savana.cz má problémy, ale je pravda že svého času to byl velmi kvalitní webhosting.
Pokud nedojde ke zlepšení dostupnosti ani po této velké změně, už by to bylo na pováženou.

Snad bude vše O.k.
banancz
Hosting banan.cz
Profil
máme dostatek serverů s php4 i s php5, ono není problém přikoupit nový server, když už je na něm dost učtu
jirifogl
Hosting flyweb.cz
Profil
banancz

A někdo tu snad tvrdil, že nemáte? :-)
« 1 2 »

0