Autor Zpráva
šárinka
Profil
Ahoj, chci se jen zeptat jak dobrý je hosting savana1000 jestli s ním nejsou nějaké potíže a jakou já dostupnost. Popřípadě mi poradte jaké jsou lepší podobné hostingy. Děkuji
eslan
Profil
šárinka
vyzera to celkom dobre (parametre) este pokial si student a postaci ti 1gb je dobry armin.sk
tsunami
Profil
dobre sluzby dobe baliky a dobre ceny su aj na tvojwebhosting.eu
vertigo4
Profil
doporučuji Gigaserver.cz
Inpocasi
Profil
šárinka
Na začátku týdne měli nějaký plánovaný výpadek, který se protáhl (jenom sem o tom četl).

Možná bych volil spíše c4.
sportak
Profil
mam tam 2 weby a dostupnost je v posledni dobe bidna. neprali si ani byt uvadeni na: http://mereni.kyblsoft.cz/, takze obrazek o ni si muzete udelat alespon takto: http://statistiky.monitoring-serveru.cz/muj-hosting

samozrejme, ze zalezi hlavne na tom, co o webhostingu ocekavate. moc dobrou dostupnost u savany nehledejte, ale abych jenom nekritizoval, tak administrace je na skvele urovni.

ze sve zkusenosti mohu doporucit onebit.cz, ale pokud potrebujete vice prostoru pro db, emaily tak asi skutecne jiz zminovany c4
šárinka
Profil
máte někdo zkušenosti s http://www.svethostingu.cz/ zaujala mě jejich nabídka ale nevím jestli to jen nehrajou jako to tak vve světě internetu býva
TSD
Profil
u svethostingu bydlím já a jsem spokojen. Cena dobrá, rychlost dobrá, administrace přehledná, podpora nevím, za 10 měsíců jsem ji ještě nepotřeboval.
banancz
Hosting banan.cz
Profil
www.savanan.cz vs www.banan.cz
5000 MB prostor vs 8000 MB prostor
40x email vs neomezene emailu
10x databáze vs neomezene DB
10x FTP vs neomezene Db
80 kc vs 75kc
lahalo
Profil
Hostoval jsem u bananu a nebyl jsem spokojený. Momentálně mam hosting u savany a pohoda.
tsunami
Profil
tiez som bol na banane a spokojnost nulova. vy to asi neviete pochopit pan kaluza ze pri webhostingu NEZALEZI na KVANTITE ale KVALITE. vy tieto pjmy zrejme nepzonate lebo vzdy staviate na KVANTITE a tak to potom aj vyzera.
som teraz na www.tvojwebhosting.eu a plna spokojnost.
hofycz
Profil
Dovoluji sem napsat problemy, co opravdu ma posledni msice savana. Jde jen o jedno. O nestabilni hlavni diskove pole. Kdo teto oblasti trosku roumi, ze reseni nahrady za velike diskove pole neni otazkou nekolika tydnu. Je to spise otazkou nekolika mesicu, nez se vybere spravny HW, nakonfiguruje se, otestuje se atd. Savana ma 1x tydne vypadek kolem 20 min celkem + tusim 2, ktere byli delsi. Jeden byl z duvodu opravy integrity dat, ktere jsme provedli radeji, nez by se neco poto. Nemuseli jsme, ono by to jelo i tak, ale jistota je jistota. To bylo o vikendu. Dalsi dlouho vypadek pred tydnem, nebyl vypadek, ale "pokus" o prechod na jiz nove pole (spise se slusi rici diskovou cache). Uz to neni nejake PCcko s par diskama, ale opravdova superrychla diskova cache. No problem byl v tom, ze jsme jednak spatne odhadli cas, ktery je nutny pro prekopirovani nekolika TB dat a pote jejich synchronizaci. (ono to pri bambilionech souborech nejde odhadnout presne nikdy). Noa druhy problem byl ten, ze nam neco vazlo a nezdalo s ebyt uplne stabilni pri komunikaci mezi servery a polem. Cely den jsme to resili a nevzdavali jsme to a to i pres to, ze jsme vedeli, ze tim plno lidi rozhnevame, ale i tak jsme to riskli, protoze kdo mel moznost si v nedeli vecer zkusit sve stranky z noveho pole, da mi za pravdu, ze stranky litali jako nikdy pred tim. A to jeste nebyla zapojena opravska predrazena cache, na staticky obsah stranek. No co nato rici zaverem? Je to neprijemne a chapu, ze to u hodne lidi zklamalo a treba i odesli jinam. Stava se to, ikdyz by se to nemelo dik. No vyresili jsme to nakupem 2 ks nove diskove cache. Jedna bude behat a druha je pripravena jako redundance, takze uz jsem vyresili pripadny problem, kdyz hlavni cache odejde. Do nekolika hodin se prehazi disky a jede se z druhe. Ta investice do HW je v radu nekolika set tisic a jemne presahla 1 mil Kc. Nebojim se rici, ze takovou narazovou investici maloktery stredne maly hosting teto cenove kategorie podstoupil a delame maximum proto, aby lide byli opet se Savanou spokojeni, jako tomu bylo jeste na konci minuleho roku.
Na podzim bude i nejspise nova, vylepsena administrace hostingu, ktera i v soucasne verzi je velmi oblibena a chvalena.
Potreboval jsem se em vypsat a bez emoci proste napsat jak to je a ze se za problemy s nasimi pady vsem, co u nas hostuji omlouvam. (ten posledni jednodenni, ale nebyl vypadek, ale dlouho nahlasena, ikdyz prodlouzeny servisni odstavka). Za preklepy se omlouvam.
hofycz
Profil
banancz
Trosku opravim vycet statistiky, kterou jsi mozna zamerne opomenul:
www.savanan.cz vs www.banan.cz
5000 MB prostor vs 8000 MB prostor
2x samostatne weby (domeny) vs jeden web (domena)
40x email vs neomezene emailu
10x databáze vs neomezene DB
10x FTP vs neomezene Db
80 kc vs 75kc

Timto se cena a pohled na kazdy z programu hodne meni.
A na savane nemame radi neomezene veci. Chranime tim systemove prostredky a potazmo i vlastni uzivatele.
PetrK
Profil
sportak:mam tam 2 weby a dostupnost je v posledni dobe bidna. neprali si ani byt uvadeni na: http://mereni.kyblsoft.cz/, takze obrazek o ni si muzete udelat alespon takto: http://statistiky.monitoring-serveru.cz/muj-hosting

Dostupnost Savany se již měří na obou výše uvedených adresách ale ta měření bych bral s rezervou, čistě jenom jako taková informativní. Savana je dle těchto měření někde na 181místě zatímco jiný webhostér u který je minimálně 4x dražší a u kterého jsem kdysi měl web 3roky bez jediného výpadku je uveden někde na 260 místě.

Na obou webech http://mereni.kyblsoft.cz/ i http://statistiky.monitoring-serveru.cz/muj-hosting je uveden jako poslední výpadek Savany 16.6.2008 a od té doby je uvedena dostupnost vlastně 100%. Bohužel to ale zdaleka není pravda a musím konstatovat že od 16.6. do dnešního dne jsem zaznamenal vcelku dost různých výpadků. Dnes dokonce nefunguje jak web tak nefunguje ani FTP a tento výpadek již nepočítám na minuty ale bohužel na hodiny. Nejde ani samotný web savana.cz , občas naskočí a pak zase nejde. To asi tolik k těm měřením dostupnosti....

Jsem docela rozladěný protože od května kdy se u Savany přecházelo na nové diskové pole mám nějakou smůlu na výpadky které začínají být dost nepříjemné. Jsem trpělivý a rozhodně nepatřím k lidem kteří by hned volali nebo psali na technickou podporu a podobně, vím že bych stejně problém neurychlil a zbytečně bych zdržoval techniky od práce. Dokážu pochopit že problémy mohou vzniknout ale poslední dobou mě připadá že už jsou ty problémy docela dost často což mě začíná skutečně vadit. No ale věřím že se to snad časem opět zlepší protože při představě že bych zase stěhoval weby jinam mě pojímá hrůza... Do května jsem byl se Savanou naprosto spokojen tak věřím že tomu snad bude i v budoucnu a současné problémy se podaří úspěšně vyřešit.

V každém případě je tedy docela těžké doporučovat nějaký konkrétní webhosting, záleží jaké má kdo požadavky. Já jsem například Savanu doporučil i několika svým známým protože jsem byl spokojen ale v posledních dvou měsících se situace nepříjemně změnila a momentálně v této chvíli bych s doporučením váhal.
Je to možná taky o penězích, s minulým webhostérem jsem byl co se týká dostupnosti velmi spokojen ale nevyhovovala mě administrace (sám jsem si nemohl nic udělat ale o každou databázi a pod. bylo nutno žádat, nepřehledná správa e-mailových schránek která nebyla v češtině..) a hlavně když jsem pak potřeboval větší prostor tak mě byl nabídnut program za 345Kč s DPH/měsíčně což jsem odmítl akceptovat. Po mnoha zkoumáních a úvahách jsem přešel k Savaně která mě v programu Savana1000 nabídla za rozumnou cenu vše co potřebuji a maximálně mě také vyhovuje velmi přívětivá a srozumitelná administrace. Bohužel, poslední dobou jsem zase pro změnu rozladěn z výpadků ale za ty peníze bych už toho chtěl asi moc....
Savanaweb
Profil
PetrK
Dovoluji si ohradit, ale savana nema od 16.7 namereny vypadek, prtooze zadny nemela. Nevim, proc vam nefunguje web ci jen obcas nebehne, ale vidim problem nekde u vas na predrazenych DNS.
Kdyby Savana mela vypadek, jak pisete, tak by jej obe zminovane sluzby urcite namerily, to mame vyzkousene bezpecne, ze kdyz neco stelujem a shodime pole, ze nam meri vypadky jeden za druhym.

Savana ma tento mesic dostupnost 99,993%. Za nekolika hodinovy vypadek by nas lide ukamenovali.
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
PetrK

Mereni na kyblsoftu berte s rezervou, mame u nas ozkousene ze nam meri vypadky kdyz je nemame a nemeri vyapdky kdyz je mame. Podle me je ta sluzba tak trochu nestabilni a je spis ke skode vsech kteri na ni jsou mereni. Vcera nam napriklad kybl meril vypadek cca 3 hodiny ikdyz uz byl problem davno odstranen. Tak asi tolik k mereni kyblsoftu.
PetrK
Profil
Savanaweb
PetrK
Dovoluji si ohradit, ale savana nema od 16.7 namereny vypadek, prtooze zadny nemela. Nevim, proc vam nefunguje web ci jen obcas nebehne, ale vidim problem nekde u vas na predrazenych DNS.
Kdyby Savana mela vypadek, jak pisete, tak by jej obe zminovane sluzby urcite namerily, to mame vyzkousene bezpecne, ze kdyz neco stelujem a shodime pole, ze nam meri vypadky jeden za druhym.


Zdravím savanaweb. Omlouvám se za mystyfikaci, zde http://statistiky.monitoring-serveru.cz/savana je uvedeno že poslední výpadek byl 16.6. a na kyblsoftu je uvedeno datum 16.7. což jsem přehlédl. Prostě jsem nesouhlasil s tím že by nebyl žádný výpadek od 16.6. protože výpadky jsem zaznamenal, i když pouze skutečně krátkodobé.

Ctěl bych se ale zeptat jak mám rozumět pojmu "předražené DNS"? Něco takového slyším poprvé tak proto se ptám, jelikož skutečně nejsem profík. Pravda je že domény mám u registrátora Forpsi a webhosting na Savaně ale to s tím snad nijak nesouvisí, DNS u domén mám nastavené dobře. A kromě toho, když mě nejde žádný můj web tak vždycky zkouším také www.savana.cz a ten zpravidla v danou chvíli nejde také.

Jinak omlouvám se pokud byl můj příspěvek trochu "naštvaný" nebo jak bych to nazval ale tu sobotu 26.7.08 kdy jsem jej psal jsem byl skutečně dost rozladěný. Ccca kolem 18:30hod. jsem sedl k PC a potřeboval jsem na svých webech něco dělat, bohužel to nešlo. A nešlo mě tentokráte ani FTP což se mě stalo u savany poprvé. Zkoušel jsem to průběžně po chvilkách asi půl hodiny, pak FTP i weby na chvilku naskočili ale pouze krátkodobě a nefungovalo mě to ještě ani přibližně kolem 22 hodiny, nevím úplně přesně. A proto jsem psal že to počítám na hodiny.
Zda byla chyba někde u mě skutečně nevím ale co vím jistě je, že v různých intervalech nefungoval po celou dobu ani váš web www.savana.cz. A když naskočil tak jsem se zkoušel přihlásit a nešlo to jelikož daná stránka "nebyla nalezena...". Vyzkoušel jsem i weby které u vás hostují a jsou měřeny Kyblsoftem ( http://www.microgames.cz/ a [url=http://www.prison-break.cz/] ) a ty mě také nenaběhly. Takže nějakou chybu na mé straně například z důvodu "předražených DNS" vylučuji (i když nevím co ten pojem znamená). Jiné weby mě šly, včetně dvou mých které hostuji ještě jinde. Od soboty v noci kdy to naběhlo mě funguje opět vše naprosto normálně takže kde mohla být v sobotu chyba když tvrdíte že výpadek u vás nebyl, to skutečně netuším.
No v každém případě nic ve zlém a přeji vám i sobě aby se savaně problémy začaly do budoucna vyhýbat obloukem :-)

0