« 1 2 »
Autor Zpráva
grilled_chicken
Profil
Dobry den.
Chcel by som sa opytat na nieco ohladom virtual servra (dalej len vs)
VS funguje tak, ze na nekom fyzickom zeleze bezi neaky os (zrejme *nix) a neaky "virtualization soft"
Ten tam vytvori 10 VS, pricom kazdy sa tvari ako jedna masina...
Mojou otazkou je, ze ked na servri bezi napr 10 VS a ja si v putty natukam ip mojho VS na ktorom mam ssh pristup tak ako to nasmeruje putty na moju cast VS ? Ked si vytvorim program ktory bude nasluchat na porte 1234, a pripojim sa na IPmojhoservra:1234 , co to urobi (nezabudajme ze IP ma dalsich 10 ludi, ktorym tiez moze bezat neaka aplikacia na porte 1234)
A este, mozem na VS hostovat viacero domen ?
Zaroven vas prosim okrem poradenia aj o neake ponuky na vs, rozhodujuca je v mojom pripade cena.O vykon az tak nejde :)
Davex
Profil
Každý VS má svojí IP adresu, takže se vždy připojuješ na svůj VS. Na fyzickém serveru běží několik oddělených operačních systémů, které jen sdílejí společný HW a jsou na sobě nezávislé.
grilled_chicken
Profil
to som napisal aj ja :-)
ja len nechapem ako je tam vyriesene to sietovanie ze jedna masina ma neak 10 IP
// edit a hlavne nech je dobra konektivita do SR
Davex
Profil
ja len nechapem ako je tam vyriesene to sietovanie
Může to být řešeno přes bridge, VLAN, NAT, a nebo může mít každý virtuální stroj přiřazenu vlastní síťovou kartu. Z pohledu VS je to plně transparentní.
grilled_chicken
Profil
je to teda to iste ako by som mal vlastny server ?
Hlavne co sa tyka:
- ci na tom mozem rozfachat hocico ako keby som mal ten linux na domacom pc
- teda mam ip, ak zadam do browsera a mam tam nakonfigurovany apache zobrazi sa mi stranka
- da sa tam spustit DNS server (napr. pro obhospodarovanie viacerych domen ...)?

aha a este samozrejme primam ponuky :-)
nightfish
Profil
je to teda to iste ako by som mal vlastny server ?
z hlediska využití ano...

- ci na tom mozem rozfachat hocico ako keby som mal ten linux na domacom pc
- teda mam ip, ak zadam do browsera a mam tam nakonfigurovany apache zobrazi sa mi stranka
- da sa tam spustit DNS server (napr. pro obhospodarovanie viacerych domen ...)?

ano, ano, ano

aha a este samozrejme primam ponuky
k sňatku? :-)
armin
Hosting armin.sk
Profil
grilled_chicken: je to teda to iste ako by som mal vlastny server ?
Garantujem ti ze nie, ak sa jedna o vykon a stabilitu. Nepoznam cloveka, ktory by bol spokojny s virtualom. Poznam x ludi a jeden na to nadava viac nez druhy. Suma sumarum - kazdemu vadi rychlost. Zober si ze mas stroj so 4GB RAM, hodia tam 10 ludi, takze sa dostanes na vypoctovy vykon odpovedajuci dobe pred 10timi rokmi. Bude tam nejaky quadik 2,4GHz? Tak to budes mat tiez vykon odpovedajuci roku 1998.
Mozno sa ti postasti, a dostanes sa na stroj kde bude "len" 6 ludi a mozno to pojde jaks taks. Ale z dlhodobeho pohladu (staci 1 rok) je to neperspektivna volba.
grilled_chicken
Profil
co hovorite na nemecke hosing centra (s pingom tak 25-35ms co je podla mna slusne) a vs za neake 5EUR / mesiac ?
hodim aj link:
http://www.server4you.com/us/dedicated_features/datacenter.html
respektive server4you.de, to je nemecke
grilled_chicken
Profil
armin
Garantujem ti ze nie, ak sa jedna o vykon a stabilitu.
Vies, financie su obmedzene, takze na dedikovany/vlastny server asi nepojde... navyse nepotrebujem 4 jadrovy CPU na 100-200 UIP + hrajkanie sa
armin
Hosting armin.sk
Profil
grilled_chicken: vsak ja ti ani nic neponukam ani neprehovaram. Len aby si nebol nemilo prekvapeny. A na 100-200 UIP denne chces VS? Nemyslis ze by to utiahol aj podpriemerny hosting? Alebo rad by si okostoval zakazane ovocie a pohral sa s terminalom a pod? :)
Pokial ti ide o to, "osvojit" si nejake to spravovanie a pod, tak je to idealna volba, ale mat tam nejake weby... to urcite nie.
grilled_chicken
Profil
armin
zakazane ovocie ;)
eslan
Profil
armin
Alebo rad by si okostoval zakazane ovocie a pohral sa s terminalom a pod? :)

to by som aj ja rad okostoval, ale ked mi to nadate tak nic sa neda robit :)
tsunami
Profil
grilled_chicken: ponuku VPS som tam nenasiel
grilled_chicken
Profil
tsunami
grilled_chicken: ponuku VPS som tam nenasiel
Sorry , je tu
https://www.server4you.de/de/vserver/index.php
armin
Hosting armin.sk
Profil
eslan: ja nedavam nikomu shell ucet, nie je to nutne. A virtual servery neponukam, pretoze je to k nicomu. Vsak nikomu nebrani v tom si hodit doma na PC do virtualu nejake ubuntu, debian, gentoo alebo este dost zaujimave distro je PCLinuxOS. A ked je nutne siloumocou mat virtual server, tak zadarmo to ma napriklad pipni.cz - takze je mozne sa pohrat aj zadarmo ;)
grilled_chicken
Profil
armin
pipni.cz - takze je mozne sa pohrat aj zadarmo ;)
kvalita ?
tsunami
Profil
pipni free VPS je taka kvalita ze ani spustit nejde
grilled_chicken
Profil
tsunami
pipni free VPS je taka kvalita ze ani spustit nejde
:-D

armin
ja nechcem mat doma zapnute stale neake zelezo ... aby mi furt hucalo ...s konektivitou 1/10 :-D


Ale teraz seriozne. Potreboval by som neaky virtual server. Cena: najlepsie do tych 400-600Sk (cim mene tym lepe)
Poziadavky:
* zopar GB disk space (staci aj 5, kludne)
* aby to utiahlo dajme tomu 3 stranky kazda tak max 200UIP
* aby to vydrzalo moje "kostovanie zakazaneho ovocia s prikazovym radkem" (quoted by armin) - v celku nic moc
* naj by bolo keby bol mother server na slovensku
armin
Hosting armin.sk
Profil
grilled_chicken: Skus pozret sem - http://mereni.kyblsoft.cz/slovenske - asi najkomplexnejsi zoznam hostingov a poklikaj si na jednotlive spolocnosti a popozeraj. Kvalita... tazko posudit, nakolko si spravcom systemu ty. Ak si to uvedies neodbornymi zasahmi do stavu, z ktoreho nebudes vediet vycuvat / uviest to na pravu mieru / zfunkcnit, tak pocitaj ze servisne prace su v ciastke minimalne 600,- / hod od poskytovatela. Nie ze by som ta odhovaral, ale VS su... no ja to vobec nepreferujem. Kludne sa moze stat ze si uzavres zmluvu na 1 rok, budes platit 500,- mesacne, po tyzdni nebudes vediet rozbehat napriklad apache => bude ti to nanic. Majitel / prevadzkovatel VS ti mile rad pomoze, v zmienenej cene. Ak ti to teda nainstaluje, po 2 tyzdnoch sa kludne moze stat ze ti ani system nenabehne, opat dalsie peniazky v tahu. A to nehovorim o tom, ze na VS mas vyslovene mizerne vypoctove vykony k dispozicii, a budes musiet prevadzkovat vsetky sluzby na 1 stroji (co je dost nerealne z pohladu na stabilitu), ktory prosim ani nebude komplet k dispozici, iba jeho cast. A fakt poznam iba ludi co na to nadavaju.

Len aby si potom po 2 mesiacoch nepisal ze: no parada, to ste mi ale poradili... doteraz som za 2 mesiace zaplatil 3500,- a ide to nehorazne pomaly a stale neco padne.
pEeLL
Profil
ja to vidim tak ze na jednu stranu si musim vse nastavit sam ale na druhou stranu si mohu libovolne menit nastaveni a pridavat sluzby a programy. a kdyz vynecham nefunkcnost samotneho pc , tak jak bude muj virtual stabilni zalezi jen na me.

celkem by me zajimalo kolik webu takovy 1ghz 512mb ram virtual utahne. a jestli je to ve vysledku vyhodnejsi nez si treba zaplatit 7 - 12 tarifu na hostingu.
Davex
Profil
armin
Podle tvých matoucích příspěvků mám pocit, že jsi nepochopil princip virtuálních strojů. Tvoje tvrzení, že bude k dispozici při 10 VS jen 1/10 procesorového výkonu a 1/10 paměti by platilo jen v případě, že by byly všechny virtuální stroje vytíženy na 100 %. U VS se předpokládá, že toto nikdy nenastane a všechny VS se potom dělí o výkon, který by jinak zůstal nevyužit. Což je princip konsolidovaného prostředí - ušetřit na provozních nákladech.

Rozhodně je tedy lepší VS v poměru 1:10, než webhosting o který se dělí stovky až desetitisíce zákazníků na jednom serveru.
tsunami
Profil
Davex: desattisice zakaznikov na JEDNOM servery?? si robis srandu? :D
Davex
Profil
tsunami
Byla to trochu nadsázka, ale mám pocit, že některé hostingy mají tak nízké ceny, že by se to pravdě mohlo i blížit. O těch různých webechzdarma ani nemluvím.
armin
Hosting armin.sk
Profil
Davex: Nemam za potrebi se tu hadat - vychazim pouze z faktu (jak na to vsichni nadavaji). A kdyz by platilo to co pises, tak jak bys resil situaci, kdyz je na 1 fyzickem serveru 10 virtualu. Devet z nich nedela nic, jeden vyuziva pamet na 99% (dle tveho tvrzeni je to mozne). Najednou dalsi jeden virtual potrebuje 50% pameti. Co se stane? Bude se cekat par vterin az se obsah ramky pretahne do swapu? Hloupost. Takto to nefunguje. Pokud provozujes virtual, tak tam definujes kolik RAM priradis danemu virtualu. Co se tyce CPU, tak tezko rict, na 100% s jistotou ti dokazu tvrdit, ze 100% z CPU nevyuzijes i kdybys mel co i jen 1 VS na 1 fyzickem serveru - ono neco si veme sprava virtualizace. A cim je VS vice, tim vice procesoroveho casu si veme virtualizace. Dalsi vec - budes provozovat apache, ftp, mysql, awstats, webmail, webftp, phpmyadmin, dns, emaily na 1 virtualu? Ano, toto vse pro normalni uhostovani je potreba. Myslis, ze tyto vsechny sluzby ti v pohode utahne 400MB RAM? Klidne si to mysli, jak uz jsem psal, hadat se tu nebudu. Ale ver tomu ze i freehostingy maji minimalne 2-3 stroje a sluzby maji rozlozene na vice strojich.
At si klidne grilovane_kure nekde koupi VS, hlavne at se pak podeli o sve zazitky a dojmy a pak to muzeme konforntovat: me vs tve tvrzeni.
thingwath
Profil
Na laciný webhosting asi virtuální server nebude dávat moc smysl. Jenže on laciný webhosting je víceméně vždy celkem marnost ať už je řešený jak chce…

Co se týče skutečně rozumného a reálného využití virtualizace, tak je arminova kritika naprosto dokonale mimo :-) Ale už to nestojí jenom pár stovek měsíčně, no.
thingwath
Profil
armin
Ále. Ty hranice přidělené paměti se dají dynamicky měnit, to není problém, to zvládne kdeco. A ty služby také nemusí být všechny v jednom virtuálním stroji. Pročby. Podle potřeby není problém mít třeba databázi zvlášť, třeba na jednom společném stroji (nebo více společných strojích). A virtuální stroje taky celkem klidně umí kdeco podle potřeby za chodu migrovat z jednoho fyzického stroje na druhý…
Davex
Profil
armin
Přidělování zdrojů funguje na základě definovaných hard a soft limitů. V praxi se to nastaví tak, že část výkonu/paměti je garantována (soft limit) a druhá část se přiděluje podle potřeby (omezeno hard limitem). Stav jednotlivých VS je zapotřebí sledovat a v případě nějaké anomálie se dají podniknout potřebné akce (třeba přesunutí na jiný, méně vytížený HW). Technologicky to při vhodném použití nic špatného není.

Provozovat všechny tebou vyjmenované služby pouze na jednom (i fyzickém) serveru je samozřejmě nesmysl (především při požadavku na vysokou dostupnost). VS se vyplatí pouze v případě, že se nevyužije naplno a neběží na něm nic kritického. Pokud to tedy bude grilled_chicken používat jen na hraní, tak by mohl být plně spokojen.
grilled_chicken
Profil
RAM:
na win:
*20MB apachea
*3MB mysql
phpinterpreter neviem - ci to je v tom zaratane (apache)
*2MB filezilla server...
Naozaj sa 25MB ( co je zasek v idle) nevejde do 400MB ? Vytiahne sa to pri 2-3 weboch na 400MB ak ma kazdy dajme tomu 200 unikatov za den ? podla mna by to utiahlo ...

inac, tak "OT" ja by som milerad chcel aj neake ponuky aby som sa rozhodol ... a hlavne co si myslite o tom server4you.de?
armin
Hosting armin.sk
Profil
grilled_chicken: Asi sa opakujem - ale hadat sa tu neni nutne. Ak zijes v domnienke ze MySQL ti zoberie 3MB z pamate, tak v poriadku, nehovorim nic.

A co sa tyka skusenosti / doporuceni, tak vsade to bude podla mna rovnake, nakolko ty si spravujes ten virtual. Ci sa dostanes na zaciatku na neunosne pomaly stroj, alebo po 8-9 mesiacoch sa dostanes na tento level je v podstate jedno. Jedine co ti doporucim, tak skor (a to fakt neviem ci je mozne) sa pozeraj po tom, aby si mal platbu co najkratsiu - proste nie zmluvu na 1 rok, idealne by bolo mesacne prip. stvrtrocne platit. Len neviem ci niekto vobec takuto moznost ponuka. Vies ze ak sa ti to prestane pacit, aby si bol max. 2-3 mesiace v strate / nespokojny.

Inak zaujimave ze sa ti tu neozval ani 1 majitel virtualu a nenapisal ako je s tym spokojny. Nepride ti to ako podozrive? A pritom VS ponuka kazdy (okrem mna). Vieme iba od 2 uzivatelov ako sa ja mylim ohladne kvality VS.
mat
Profil
armin

Inak zaujimave ze sa ti tu neozval ani 1 majitel virtualu a nenapisal ako je s tym spokojny. Nepride ti to ako podozrive? A pritom VS ponuka kazdy (okrem mna). Vieme iba od 2 uzivatelov ako sa ja mylim ohladne kvality VS.


jeden se tedy ozve - vs od ignumu, verze standard za cca 700,- bez DPH měsíčně, naprostá spokojenost, běží tam shop s několika tisíci návštěvníky denně - vše je rychlé, bezproblémové...
« 1 2 »

0