Autor Zpráva
loleklel
Profil
mam dve domeny a pouze jeden hosting a chci na te druhe domene nastavit presmerovani.

nevite jak se to dela? musim zmenit nejak dns zaznamy nebo jak??

diky
armin
Hosting armin.sk
Profil
musis nastavit v DNS u A zaznamu stejnou IP jakou mas u prvni domeny (u ktere mas hosting) + musis pozadat hosting aby ti zridil domenovy alias pro 2. domenu a nasmeroval ho na 1. domenu. Tot vse.
honzalunek
Profil
v nejhorsim pouzij http://billstclair.com/html-redirect2.html cas dej na "0"
armin
Hosting armin.sk
Profil
honzalunek: to by slo v pripade ze by mel pro kazdou domenu zvlast hosting. A kdyby to tak bylo, tak by bylo mozne i v php:
<?php
header("Location: http://prvnidomena.tld");
?>

Ale on psal ze ma 1 hosting, jen pro 1. domenu, na druhou nema zadny hosting => nema kde nahrat .html / .php skript na presmerovani.
jirifogl
Hosting flyweb.cz
Profil
armin

Myslím, že to, že teď nemá druhý hosting, je problém spíš druhotný.

První otázka je, jestli loleklelovi jde o přesměrování (URL se při návštěvě domena1.tld změní na domena2. tld, obsah je jen na domena2.tld) nebo o alias (URL se při návštěvě nemění, obě domény obsahují totéž) - často je to jedno, ale v určitých případech se jedno řešení hodí víc, než druhé.

Pro přesměrování stačí Tvůj PHP kód. Pokud je potřeba přesměrovat nejen vstupní stránku, ale třeba i http://www.domena1.tld/jakykoli/soubor, už by to chtělo podporu .htaccess, resp. mod_rewrite a může to být prakticky na libovolném hostingu, klidně i jinde, než je cílový web.

Pokud loleklel chce alias, je potřeba, aby to bylo na stejném hostingu, takže tady je nutné komunikovat nějak s hostingem té hlavní domény.

Jak konkrétně to s hostingem řešit, to záleží na daném poskytovateli, jak má všechno udělané, třeba u nás je vše potřebné pro alias i pro přesměrování součástí tarifů Voyager a Apollo a dá se to naklikat na webu.
jirifogl
Hosting flyweb.cz
Profil
Nějak mi nejde měnit už poslané zprávy :\

Trošku nejasně jsem se vyjádřil: co se přesměrování týče, tam samozřejmě může na libovolném hostingu být jak aminovo řešení s PHP skriptíkem, tak i řešení přes mod_rewrite - na stejném hostingu to musí být jen v případě, že jde o alias.

0