Autor Zpráva
MazeGen
Profil
Máme problém s firmou, která se stará o náš firemní web a .COM doménu - nechala expirovat doménu, která už je teď v poslední ochranné fázi a za pár dní expiruje úplně. Proto bychom se rádi pojistili proti její ztrátě sami.

Nedaří se mi ale nikde najít službu, která by hned po úplné expiraci provedla automatickou registraci. Našel jsem v tomto fóru příspěvek, že by to šlo přes domena.cz, ale nikde tam tuto možnost nevidím. Dál jsem se ptal na active24.cz, ale prý tuto službu taky nenabízí. Poradíte, který registrátor toto umí?
Tasartir
Profil
domena.cz (na adrese http://www.domena.cz/watchdog.html - nutné přihlášení) má Doménového hlídače, který ale pouze pošle emailové upozornění. (Což by bylo také řešení, pokud máte nějakého člověka stále u počítače.) Ovšem k registraci domény dojde až tehdy, co registrátor obdrží platbu - na domena.cz lze "předplatit kredit", což tuhle časovou prodlevu také dokáže překlenout.
Retal
Profil
To není dobrý postup. Pokud necháš doménu zcela vyřadit (proběhnout celý expirační cyklus), přijdeš o ni. Už teď si na ni brousí zuby desítky lidí z celého světa. Nějaký český registrátor ti v tom rozhodně nepomůže.
Jediné řešení je velmi rychle tu doménu obnovit.
Tasartir
Profil
Retal
Jenže, jak jsem pochopil problém, "firma, která se stará o web a doménu" (předpokládám tedy, že je doména registrovaná na ní) ji neprodloužila, a MazeGen nemá žádnou možnost nyní s doménou manipulovat. Něco může řešit nějaký právní vztah s danou firmou, ale imo to bude nanejvýš jenom nějaká "náhrada škody".
MazeGen
Profil
Díky za reakce.

Doménového hlídače teď moc neuplatníme, doména definitivně vyprší teď 30. 5. Chtělo by to nějakou automatickou platbu okamžitě po uvolnění domény. Je mi jasný, že už se plno spekulantů těší, až z ní udělá pěkný reklamní rozcestník.

Doménu se snažíme obnovit, "ta firma" pořád tvrdí, že "zítra to už bude v pořádku", ale pořád nic. Proto se to snažíme zachraňovat sami.

Mimochodem, konkrétní expiration date je 2008-03-30. Znamená to, že se doména uvolní 30.5.2008 v 0:00? A nevíte, o jaké časové pásmo jde?
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
Chtělo by to nějakou automatickou platbu okamžitě

domena.cz umoznuje i pracovat s kreditem. Dulezite je si zjistit u ktereho zahraniciniho registratora danou domenu mate a podle toho si zkusit najit ceskeho registratora ktery vyuziva jeho sluzeb.

Jinak v expiracni dobe mate moznost tuto domenu jeste obnovit, ale stoji hroznou palku, u domena.cz asi 5000,-.
Václav Martinovský
Profil
Vynatek z webu www.domena.cz (v ceniku polozka Nouzové obnovení generické domény po její expiraci):

Každá doména má svou platnost, tedy datum do kterého je třeba uhradit prodlužovací (udržovací) poplatek.

* Pokud platnost generické domény prodloužena není, dostene se doména do tzv. období expirace, ve kterém setrvá 30 dní. Během této fáze je možné doménu ještě prodloužit za standardní udržovací poplatek. Funkčnost domény je zrušená ke dni expirace domény.
* Jakmile uplyne 30 dní od data tzv. expirace a doména stale není prodloužena dostává se automaticky do ochranné hlůty, tzv. Redemption Grace Period. Během této doby, která trvá také 30 dní, může majitel domény uhradit poplatek ve výši 4990,- Kč a tak její platnost obnovit nouzově. Pro nouzové obnovení domény je nutno kontakovat přímo správce registru generických domén. V případě zájmu o tuto službu prosíme kontaktujte náš HELPDESK.
* Po uplynutí Redemption Grace Period bude doména ještě 5 dní ve stavu Pending delete a následně bude uvolněna pro další zájemce.

-----

Obecne zalezi, pres jakeho registratora je domena registrovana a obratit se primo na nej (nenechte se zmast, registrator casto neni ten, komu jste za domenu platil - webhosteri domeny registruji velke zahranicni spolecnosti, napr. Ignum registruje u Joker.com, rada mensich registratoru pres directi, ...). Kdo je Vasim registratorem zjistite pres libovolny whois (napr. www.internic.org)
MazeGen
Profil
Náš web naštěstí zrovna dnes, den před skončením Redemption Period, zase funguje (nakonec to ta správcovská firma nějak zvládla).

Přesto děkuju za zajímavý informace!

0