« 1 2 »
Autor Zpráva
Laddin
Profil
Co rikate na hosting www.ufouni.cz?
loskuták
Profil *
blbost, nemohou nabídnou neomezený prostor :-)))
loskuták
Profil *
a taky jej přestali nabízet :-))

brzy zjistí že nemohou nabídnout ani ty 2 giga

a hlavně to není jejich hosting, ale nějaký reseller :-))
DoubleThink
Profil *
Diskový prostor není omezující faktor - traffic ano.
Matěj Kloubek
Hosting cesky-hosting.cz
Profil
Problém s neomezeným nebo velikým prostorem (2000 GB) je v tom, že zákonitě takováto nabídka láká stránky s nelegálnim SW, MP3 atd. Normální člověk jen vyjímečně využije takový prostor, snad jen na fotografie.

Z toho následně vzniká další problém, daleko podstatnější. Tyto stránky jsou většinou hodně navštěvované, poskytují stahování velikých souborů. Značně tím vytěžují server/y. Mají horší odezvu a celkově jsou hůře dostupné.

Pokud si k tomu přičtete ještě cenu, která nemůže pokrýt náklady na vybudování kvalitního zázemí (nákup HW, spolehlivé zálohování atd.), nemůže jít o kvalitní a profesionální hosting.

Veliký prostor není z legrace na profesionálních hostinzích drahý. Slouží totiž zároveň jako jakýsi filtr warezu.
fanda
Profil *
Ja nevidim zas tak velkej rozdil mezi poskytovanim 400 nebo 2000 mega u hostingu. Normalni web vetsinou nezabere stejnak vic nez par mega, tak zbytek by klidne mohl byt vyuzivanej jako warez. Spis de o to co je v podminkach provozu webu - tezko si dovolis poskytovat warez, kdyz vis, ze te za to vykopnou. To je jako s tim zakryvanim reklamy u WZ - taky muzes, ale na vlastni triko. Navic dnes je cena harddisku celkem mala, tak je jasny, ze hostingy davaji vic prostoru nez pred par rokama. Ja to beru jako plus. Zase ale neomezenej prostor je fakt blbost - takovymto vecem neverim. Bych byl zvedavej, kdyby jim nekdo zabral treba 250 giga, co by s nim udelali :-)))
Matěj Kloubek
Hosting cesky-hosting.cz
Profil
Rozdíl to je pětinásobný.

Samozřejmě, že nikdo nevidí rád warez na svém serveru. Není ale v lidských silách kontrolovat všechno co na discích je. Přichází se na to víceméně náhodně.

Každopádně velký prostor v kombinaci se směšnými penězi láká klientelu, o kterou solidní hosting nemůže mít zájem. Při takové ceně a prostoru dojde jednou na lámání chleba a hosting začne mít problémy, protože aby to udržel v přijatelném stavu, bude potřebovat finance, které nebude mít.
SuE
Profil
fanda: hehe, já mám "normální web", databázi zatím mrňavou, protože ve foru je pár příspěvků, a už mám 250 MB pryč .. nějaké obrázky, nějaké fotky, pár zipů s utilitkama ...
A to jsem ty celé obě pirátské mp3, co jsem tam měla, už smazala :-)
fanda
Profil *
Myslim, ze kdyz chces vybrat hosting tak by ses mel divat nejen na to kolik mega nabizi. Najdes spatny hostingy s malo mistem a dobry hostingy s hodne mistem - proste je potreba vybirat a ne se nechat ukecat jen na hodne mega nebo tak neco. Ja bych treba nikdy nesel do hostingu, kde neni jasne uvedenej provozovatel - jen ICO a jinak nic. Dali byste nekomu takovymu svy data?

SuE: zipu s utilitkama... :-) taky piratsky?? :-))) Proti foteckam a obrazkum nemuze zadnej hosting nic mit... Prave na tohle se par mega navic hodi.
Laddin
Profil
2Matěj: No ja zas nepotrebuju nejaky super prifi hosting, proste enom neco lepsiho nez WZ...
Matěj Kloubek
Hosting cesky-hosting.cz
Profil
Já jen upozorňuji na problémy, které z toho mohou vyplývat. Tolik prostoru může být zdrojem zbytečně velké zátěže, jak jsem psal výše.
flz
Profil
neobmedzene miesto a traffic 1gb mesacne a je vyriesene :) poslite na nich SOI (v cechach asi COI), oni zistia kde je pes zakopany :)
Lier
Profil *
Laddin> Zalozit diskusi "Co si myslite o Ufouni.cz" kdekoliv na internetu je nesmysl, protoze zdejsi uzivatele si leda prohlednou web a pak zacnou plkat hovadiny typu "misto pro warez" nebo hazet rozumy coje a neni profesionalni.
Mnohem lepsi je zeptat se nekoho, kdo tam jiz hostuje, projit reference nebo zkusit rychlost odpovedi na email podpory, nez zakladat diskusi, kde zrejme nikdo ze zucastnenych nebude mit s timto hostingem zkusenost a leda posoudi web.
Ja tam hostuji 2 sve weby a jsem spokojenej, admini jsou fajn a da se s nima resit jakykoliv problem v klidnem a pratelskem duchu a jsou to skutecne profici. Je tam i dost solidni administrace posty (lepsi nez na pipni)

Matěj Kloubek> warez a prilis velky download tam kontroluji, to vim z jejich diskusi, ze uz se to tam mockrat resilo

loskuták> pokud vim, tak neomezeny prostor byl jen pro prvnich 100 zakazniku a ti ho stale maji (mimo jine i ja) a pro ostatni nove zakazniky uz "jen" 2000 MB. Takovy prostor sice clovek nevyuzije, pokud neladuje nejake fotogalerie nebo nevytvari FTP ucty kamaradum.
Matěj Kloubek
Hosting cesky-hosting.cz
Profil
Já jsem se rozhodně nechtěl nikoho dotknout. Jestli jsou ufouni v pohodě, tak je to dobře. Diskuse se zakládá proto, aby se tam vyjádřili lidi, kteří mají zkušenost. Nejedná se tu o hodnocení stránek.

Na druhou stranu stránky vždy nějak na návštěvníka působí a pokud jen na základě webu většina píše negativní reakce, měli by se nad svým webem zamyslet. Může tak reagovat velká část návštěvníků a oni tím přicházejí o klienty. V tom bych viděl také přínos diskuse. Zkuste tam najít zmíněné reference. Mě se to povedlo, ale není to nic příjemného hledat věci na místech, kde je nečekám. Ten web není nic moc a pokud to myslí vážně, měli by ho předělat. Samozřejmě záleží na tom o jaké klienty jim jde, takže možná ten web je jaký je schválně.
ZIMINIX*
Profil *
To Lier:
Chtěl bych se zeptat jaká je dostupnost webu a jestli bývají nějaké dlouhodobé či časté výpadky. Děkuji za odpověď.
Lier
Profil *
ZIMINIX> dlouhodobe jeste nikdy (funguji jiz druhym rokem), nejake mensi (par minut) uz urcite byly, ale tak je to u kazdyho hostingu

Jinak na Ufouni.cz je nove zrizen tarif "AntiSavana":
500 MB za 45 Kc mesicne (PHP, ASP, MySQL, email...)
ZIMINIX
Profil
Možná je to o pět korun levěnjší než na Savaně, ale já si radši připlatím těch pět korun a budu mít lepší dostupnost. Na kyblíčkově měření je totiž Savana asi stá a Ufouni jsou někde kolem 200. Takže ten rozdíl v dostupnosti tam asi je. Takže já si radši přidám pět korun na lepší dostupnost. A navíc, teď když píšu tak není podpora na Ufounech online a na Savaně je. Takže další plus pro mě.
Matěj Kloubek
Hosting cesky-hosting.cz
Profil
Zase to měření. Meření, které je na mereni.kyblsoft.cz muze znamenat cokoli, ale co opravdu neukazuje je dostupnost serverů té které společnosti.

Zaprvé to měří pouze jednou za hodinu a to znamená, že pokud to někomu nejede 45 minut a k někomu se jen neprodral požadavek, protoze měla serverovna slabší minutu, je výsledek stejný. I kdyby to měřili jednou za minutu, bude výsledek jen o málo přesnější. To, že uvádějí, že je měření jen orientační je správné a rozhodně bych to nebral jako rozhodující faktor.

Zadruhé nemusí jít o výpadek serveru, ale o jakýkoli jiný problém, výpadek na trase atd. Takže nenaměření může být zavádějící a zkreslené.

Určitě je fajn, že taková služba existuje, ale nemůžete to brát vážně. Prostě to není ani zdaleka přesné a nevypovídá to vůbec o ničem.
ZIMINIX
Profil
Já to beru jenom orientačně. A kdybych se rozhodoval mezi hostingy, které jsou v tom měření vedle sebe, tak bych vybíral podle služeb. Ale přece jenom i v tomto orientačním měření je to poměrně velký rozdíl mezi těmito dvěma hostingy.
Matěj Kloubek
Hosting cesky-hosting.cz
Profil
Ale to je strašně zavádějící. Vyberete si hosting na základě měření, kde vám příjde veliký rozdíl mezi 1. a 200. místem. Přitom ten rozdíl může být jen deset měření, která se nepodařila. Takže to může znamenat, že během deseti hodin to nejelo 10*1 minuta = 10 minut nebo 1*30 minut = 30 minut. Který hosting si vyberete? Ten který se nepodařilo změřit jen jednou, ale přitom má 3x horší dostupnost. Ten rozdíl ve kvalitě hostingu může být markantní a toto měření jej může zkreslovat až nepochopitelně. Jistě to tak nemusí být, ale může, takže já bych toto měření zcela ignoroval a spíše se rozhodoval podle referenci nebo reakcí v diskusích, což koneckonců děláte :)
ZIMINIX
Profil
Dělám a proto jdu na Savanu. Lidé ji hodně doporučují.
Aleš Janda
Profil *
Pro Matěje Kloubka:
Já jsem ten "kyblíček", který provozuje ono měření :-)

Takže: měření vychází z pravděpodobnosti. Samozřejmě se teoreticky může stát, že bude mít hosting 10 minutových výpadků a všechny z nich měření vezme jako "hodinové". Ale copak nechápete, že mezitím promešká dalších 590 minutových výpadků?
Takže jaká je pravděpodobnost, že změří jen oněch skutečných 10 minutových výpadků, když by hosting žádné jiné výpadky neměl? Má-li hodina 60 minut, tak takový případ by nastal s pravděpodobností (60 / 1) ^ 10, což je jeden případ z 604 biliard. To se opravdu zdaleka nestane, věřte mi.

Nevím, kolik Vám je let a jaké máte vzdělání, ale toto je pouze středoškolská matematika, nic víc. Doporučuji víc studovat, přece se nesnížíte k bábám mudrujícím např. nad "koláči sledovanosti" ;-)

A k možnosti výpadku po cestě: dostupnost se sleduje ze 3 různých serverů s různými připojeními.
Kdyby měl problém s připojením samotný měřicí server, nebude zapisovat vůbec žádné výsledky (při neúspěchu se ověří dostupnost několika největších portálů).
ZIMINIX
Profil
Tak takovéhle přesné informace jsem tedy nevěděl. Mockrát děkuji ;-). Jinak, Matěj Kloubek je od Českého hostingu. Takže ještě jednou děkuji za informace.
Matěj Kloubek
Hosting cesky-hosting.cz
Profil
Nevím, kolik Vám je let a jaké máte vzdělání, ale toto je pouze středoškolská matematika, nic víc. Doporučuji víc studovat, přece se nesnížíte k bábám mudrujícím např. nad "koláči sledovanosti" ;-)

Střední školu mám, i když matematika tam byla jen do třetího ročníku :) Je to ale už dávno.

Takže: měření vychází z pravděpodobnosti. Samozřejmě se teoreticky může stát, že bude mít hosting 10 minutových výpadků a všechny z nich měření vezme jako "hodinové". Ale copak nechápete, že mezitím promešká dalších 590 minutových výpadků?
Takže jaká je pravděpodobnost, že změří jen oněch skutečných 10 minutových výpadků, když by hosting žádné jiné výpadky neměl? Má-li hodina 60 minut, tak takový případ by nastal s pravděpodobností (60 / 1) ^ 10, což je jeden případ z 604 biliard. To se opravdu zdaleka nestane, věřte mi.


Stačí jedno měření, při kterém je výpadek serveru delší (dejme tomu 10 minut) a vy tomu přiřadíte stejnou váhu jako měření, při kterém je výpadek 30 vteřin, a rozdíl, který není vůbec vidět je na světě. Byl to jen příklad, který je přehnaný, ale chtěl jsem na to upozornit. Jak jistě víte metodika je jedna věc a výsledky druhá a spousta lidí si nepředstaví, že to co ukazujete v přehledu nemusí být to, co oni čtou.
bracha
Profil *
Ta SAVANA vypada moc dobře a o teď jsem o ní neměl ani tucha, jen jsem o ní již někde četl. Asi tam zasídlím svůj hosting.
bracha
Profil *
Můj pocit je ten, že není rozdíl mezi dostupností 99,8 a 99,99 :) A proto se nemá cenu ze vybavovat o drobnostech.
PumliCZ
Profil *
No ja na ufounech hostuju 3 weby, celkove... wallpapery.net, posleze jeden takovy osobne firemni, a pnakonec rozzlobenimuzi.com ... muzu rict ze max spokojenost. VYpadek obcas nejaky nastane, ale nic co by se nedalo prezit, navic to jsou avizovane veci dopredu... Jinak co se tyce mista, wally maji neco do 500mb, a muzi asi pres 1.4gb a rostou. Je to celkove novy projekt, s 3 dennim trafficem neco kolem 25-30gb. Aspon dle pocitadel... Takze muj osobni nazor: ufouny doporucuju :)...
syky01
Profil *
ZIMINIX: Cp se tyce Savany tak nevim. Mam z ni rozporuplne dojmy, a po zkusenostech s Hofym (Spravce Savany) jsem zjistil, ze nemam nejmensi chut hostovat u nej na server, protoze kdybych s nim mel neco dulezitejsiho resit tak asi zesedivim a spacham sebevrazdu. O ufounech zatim vazne uvazuju.
loskuták
Profil *
zkus
B A N A N . C Z

maji hosting uz rok, a fungujou velmi dobře
loskuták
Profil *
http://mereni.kyblsoft.cz/

porovnej
s a v a n a
u f o u n i
b a n a n
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0