« 1 2 3
Autor Zpráva
DoubleThink
Profil *
Pokud napíši "Služby které armin provozuje běželi při výpadku stránek zcela normálně (až na administraci) " , to ti přijde jako poplácávání po ramenou?
Ano, je to OT. To, že ostatní služby fungovaly nikdo nezpochybňuje.
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
To je teda pekna flamewar :-)

No a ted neco k tematu.

Jestlize byl hacknut web armin.sk, tak bych v tom hned na zacatku nehledal problem tykajici se celeho serveru. Mohl mit chybu treba jen v kodu webu a to by se na dobre osetrenem serveru ostatnich webu nemelo nijak dotknout.
Pokud se opravdu seknul a vlozil tam jinou IP adresu, tak nevim Armine proc sem nenapises to IP na ktere jsi to zmenil. Celkem bys usetril vsem ten desnej spam prispevku. Napsat at si to najdem v historii je jen klickovani zajice pred pekne nabitou brokovnici.

Tak sup sem tu IP adresu, at to muzem ukoncit.
Jo a ty screenshoty sem nevidel, uz tam nejsou, muzete je sem hodit kdyz tak jeste jednou?

PS. Jinak jestli to byl od Armina reklamni tah, tak se mu myslim, celkem slusne vyvedl :-D
DoubleThink
Profil *
Mohl mit chybu treba jen v kodu webu a to by se na dobre osetrenem serveru ostatnich webu nemelo nijak dotknout.
Vše tomu nasvědčuje. Kvůli tomu ostatně flame nevznikl. Vznikl kvůli tomu, že nás Armin krmí pohádkami (alespoň to je můj názor).

Jinak jestli to byl od Armina reklamni tah, tak se mu myslim, celkem slusne vyvedl
Nemyslím si, že by toto vlákno mělo nějaký markantní vliv.
armin
Hosting armin.sk
Profil
Michal666: Ja to shrnu a snad naposled:

1) V dusledku dost velikeho pracovneho vytizeni jsem se omylem uklepl u IP adresy, toho jsem si vsiml po odeslani, takze jsem to okamzite zmenil na korektni IP. Bohuzel v te dobe skoncil TTL, spatna IP se projevila na plne care. Tuto spatnou IP jak uz jsem psal NEVIM, nemel jsem duvod si pamatovat spatnou (cizi) adresu, hlavne kdyz si pamatuji nekolik desitek jinych (vlastnich) IP. Kdybych byl primitiv, tak myslis ze je problem si zridit novou IP adresu a nastavit si tam 404ku na zminenou stranku? Ne neni problem. Je to otazka par minut. Novou IP bych sem napsal a co...? To ale neni muj styl jednani. Znovu: neni nutne si zde neco dokazovat. Ja jsem se jasne k problemu vyjadril a popsal proc to a to vzniklo, vse resim na rovinu. Jak uz jsem psal, kdo neveri, at neveri. Kdo veri, at veri. Opakuji: k zadnemu hacknuti niceho nedoslo, ani k zadnemu uniku dat, zadne data nebyli nijak poskozeny.

2) Dira v mem redakcnim systemu nemuze byt a je jasne, ze ja muzu vedet nejlepe proc tady toto vzniklo.

3) Reklamni tah to nebyl a ver mi ze bych si pral kdyby zde toto vlakno ani nikdy nebylo, ja mel jen 20% soucasne prace, nebo kdyby alespon den mel 40 hodin. To je tak tezke pochopit ze kdyz je clovek unaveny, takze se muze raz dva upsat? Nejspis je a nejvice diskutujici nejspis nikdy nic pri pracovnem nasazeni 16-18h dene nekolik tydnu po sobe neudelali spatne. Klobouk dolu.

4) Kdyz se ohradim ohledne duveryhodnosti nejake zpravy s nekolika preklepy, jsem oznacovan za tvorbu dymove clony. Tak o co tu jde? Pokud ma nespisovna anglictina vetsi slovo v teto debate nez me tvrzeni, neni nejmensi duvod abych zde jakkoliv figuroval a daval veci na pravou miru nebo se to tu dale jakkoliv resilo.

P.S.: Pokud nektery z moderatoru uzna za vhodne toto vlakno uzamknout, tak ho prosim uzamknete. Je zcela irelevantni se zde hadat. Ukoncime to tak, ze par vyvolenych ma svuj nazor (ja jim ho neberu, klidne si ho mejte), x lidi (predevsim lidi u me hostujici) veri memu vysvetleni - a nema nejmensi duvod mu neverit.
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
armin

1) No o DNS neco malo vim a TTL vim uplne presne jak funguje. Neznamena to ze presne v jeden okamzik vsechny DNS servery najednou zacnou nacitat novy zaznam jak se tu snazis rict, ale je to vzdy za TTL cas po poslednim nacteni do cache.

2) Kdy se ti nehoda s DNS mela stat? Podle tohoto toolu http://domain-history.domaintools.com/ si menil DNS 5.5.2008 a pak az 29.6.2008, coz kdtz s rovnam s prvnim prispevkem, ktery byl vlozen 28.6.2008 20:20:06 nejak nesedi.

Je to blbi, ale nic nesvedci pro tvoje tvrzeni.
armin
Hosting armin.sk
Profil
Michal666: ten vypis je hezky u me, ale v zadnem pripade nesedi. Nerekl bych ze 5-6x mesicne prehazuji domenu mezi serverama z dlouhe chvilky. Pokud se nepletu, tak prvni prispevek v tomto vlakne je "28.6.2008 20:20:06", ja menil Ipku kolem 20:00. Myslis ze domaintools.com je chopno kontrolovat zmeny IP adres do par vterin u nekolik milionu / domen? Dle tveho tvrzeni asi jo. Co se tyce DNS a TTL, doporucuji prostudovat:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Domain_Name_System#DNS_v_praxi

HOWGH, uz se neukazu v tomto vlakne.
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
armin

No precetl jsem si to a je tam napsano presne to co jsem tu napsal, viz:

Doba uložení záznamu

Problém s uložením záznamů v cache nastává v případě změny záznamu. Pokud administrátor nastaví TTL na 6 hodin, a poté provede změnu záznamu, nastane situace, že někteří uživatelé sítě dostanou informaci již novou a někteří ještě starou. Tato situace bude trvat právě oněch 6 hodin, v závislosti na nastavení ostatních serverů a také v závislosti na době která uplynula od jejich posledního dotazu.
« 1 2 3

0