Autor Zpráva
gardener
Profil
Zdravím, mám dotaz:
Kde by se dala nejlevněji pořídit com, či cz doména s tím abych si nemusel brát i hosting..jelikož bych chtěl doménu vždy přesměrovat na hosting na ic.cz, jelikož ten mi pro tento účel plně postačuje..

Děkuji za jakoukolliv radu..
Morasino
Profil
gardener
Forpsi.com
gardener
Profil
O.K díky a ještě bych měl jeden dotaz, a to ten že i když zakoupím nějakou doménu, která bude odkazovat na souboru uložené na ic.cz bude se mi zobrazovat reklamní lišta a tak by mne zajímalo, jestli existuje nějaký free hosting (nemusí být český, který tuto lištu nemá)?
Matty
Profil
gardener
Reklamu nevyžaduje PHP5.cz.
gardener
Profil
A nějaká jiná varianta, PHP5.cz má myslím dost malý prostor cca 30 mb(i když se možná pletu)..
Matty
Profil
gardener
20MB.
Musí to být freehosting? Například na GigaServeru máš 100MB za 10Kč (+19%) měsíčně.
gardener
Profil
No pokud neseženu nějaký free alespon 50 mb bez reklamy, tak nemusí:). O nabídce GigaServeru vím ale jelikož jako student platím již 3 hostingy a domény ročně, chtěl bych zde srazit cenu na absolutní minimum..
Matty
Profil
gardener
Jako student bys mohl využít nabídky od Armin.sk - Student hosting.
Dranel
Profil
gardener
A využiješ vůbec těch 30 MB nebo jsi jeden z těch, co mají jen velké oči?
gardener
Profil
Právě že zde využiji:)Na ostatních projektech kde mám k dispozici 100 a více MB využívám cca 30MB a nikdy více ale toto má být portfolio,bude tam flash a hodně fotografií ve větším rozlišení takže těch 30 MB už nestačí.

Jinak za armin.sk díky určitě se podívám na jejich nabídku

Ještě mne tak ale napadá...co kdybych ten DNS záznam přesměroval na nějaký hosting co již mám..tj jest,že bych vytvořil subdoménu

neco.mojeadresa.cz a na tu bych pak odkazoval, to by mělo jíti ne?

Ptám se jelikož jsme to nikdy nedělal, maximálně jsem si vytvářel sub pro preview projektu preview.mojeadresa.cz, tak se předem omlouvám, pokud je to absolutní hloupost:)
xHire
Profil
gardener
Ano, tohle řešení jde. Například u Kvapem.cz ti umožní tou CZ doménu (jiná TLD bohužel neregistrují) někam přesměrovat, ale jak přesně to mají řešené, nevím. Pokud to mají stylem vytvoření záznamu na jejich web serverech, které pak návštěvníka přesměrují, tak ti pak opravdu stačí jenom vytvořit novou subdoménu.

Pokud to mají pouze přes DNS, tak se to dá obejít přes vytvoření účtu na php5.cz, kam si hodíš .htaccess s přesměrováním, takže tě to vyjde více méně nastejno (a v tomto případě se navíc nemusíš vázat na kvapem.cz).
Jan Rippl
Hosting Area-51.cz
Profil
gardener
Mohu se zeptat, na tématické zaměření budoucího projektu? Možná bych mohl nabídnout své služby...
gardener
Profil
Jedná se o Portfolio fotografií a grafiky akorát bych to chtěl pojmout více profesionálně než je to na blacksymmetry.ic.cz a při té příležitosti i přechod na normální doménu.

To xHire:Šlo by to i bez php5.cz a Kvapem.cz?
Jan Rippl
Hosting Area-51.cz
Profil
gardener
blacksymmetry.ic.cz je jen černá stránka :) Pokud někomu zřídim účet zdarma, chci mít jistotu, že bude využíván.
Upgrade: aha, on tam je Flash :-D, musel jsem použít jiný prohlížeč...

No mě osobně se ty stránky moc líbí, a zejména styl fotografií ;) Bude pro mne čest hostovat něco takového
gardener
Profil
Tak to jsem rád, já bych to právě chtěl udělat více ucelené a osobité abych to mohl konečně vypustit "mezi lidi" to portfolio vzniklo proto, protože jsem chtěl oddělit aktivity co se týče webdesignu a tvorby www od fotografování.
Musím teď jít něco vyřídit,takže tu budu cca do 3 hodin zpět, pokud bych měl tedy to štěstí a mohl někde hostovat rád se domluvím na podrobnostech:)
gardener
Profil
Takže vyřešeno, doména bude zakoupena u forpsi, teď jdu řešit jak probíhá to přenastavení DNS záznamu, věřím že to bude děsná legrace:)
Tato dikuze může býti uzavřena jako vyřešená..
Jan Rippl
Hosting Area-51.cz
Profil
V případě zájmu stačí zaslat uživatelské jméno a heslo pro nový účet (jméno bude schodné s emailem) na studio@area-51.cz. Obratem zašlu DNS záznamy :)

0