Autor Zpráva
Tomasds
Profil
Mám doménu a hosting od firmy A. Koupil jsem druhou doménu (bez hostingu) u firmy B a chtěl jsem zařídit přesměrování na stávající doménu u A (přesměrování na úrovni DNS). Zjistil jsem ale, že moje doména u A nemá svou vlastní IP adresu. Takže jsem do DNS zadal vyloženě www.něco.cz. Ale ani to nefungovalo. Po pár telefonátech jsem zjistil, že problém je u firmy A, která (aniž by mi řekli důvod) mi toto prostě zadarmo neumožní. Zeptal jsem se na cenu a dozvěděl jsem se částku/měsíc, kterou mi hlava nebere.
Může mi někdo vysvětlit, jaká je motivace firmy A se šprajcovat a případně kolik podobná záležitost stojí jinde?

Nelogičnost dvou domén u dvou hostingů ignorujte, takhle jsem nepostupoval já, ale zákazník, pro kterého to teď mám vyřešit.
souki
Profil
Tomasds
mluvíš o přesměrování, nebo aby na obou doménách byl stejný obsah?
Tomasds
Profil
souki
Přesměrováním myslím záznam v DNS. Chci, aby www.něco1.cz a www.něco2.cz mířilo na jeden a tentýž obsah - ten který leží u firmy A.
Omlouvám se, jestli něco formuluju nejasně, řeším to poprvé a neznám přesnou terminologii.
souki
Profil
Tomasds
Pak je potřeba domluvit se z hostingem, aby ti vytvořili alias. Ty nasměruješ doménu na stejnou IP jako je první doména a oni pak vytvoří nový virtualhost. Z jejich strany je jsou to tak dvě kliknutí :) Nepotřebuješ na to zvláštní IP adresu. Pokud jsi to chtěl, tak se nediv, že za to chtěli dost připlatit :)
Tomasds
Profil
souki
IP jsem nevyžadoval, ber mě jako troubu, neznalého technického pozadí. Chci prostě přesměrování na adresu, IPina mě nezajímá. V tom bude zřejmě i ten problém - ta doména na hostingu A nemá svou IP. Může to být nějaká komplikace?
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
Tomasds

Co musis udelat aby ti toto fungovalo. Jsou to 2 veci:

1) Ty nastavis DNS zaznamy tak, aby ukazovali na dane servery, jako prvni domena
2) Hosting A musis zazadat o zalozeni aliasu domeny B k domene A. Pokud to tvuj soucasny hosting a nebudou to chtit nastavit, tak mas smulu a nic s tim nenadelas. Leda pak prejit na jiny hosting.
souki
Profil
Tomasds
Pokud chceš mít stejný obsah na obou, neříkej tomu přesměrování ale alias. Zkus se jich zeptat na to a uvidíš

0