Autor Zpráva
VENCA
Profil *
Ahoj potřeboval bych poradit nějaký rozumně finančně dostupný hosting, který by vyhovoval hostingu pro obrázky

vyhlídnul jsem si tento:

10 000MB prostor (ten od savany) (max. do 1 700,- / rok) jen hosting

cca. 140,-/měsíc


obrázek max. do 1,5 MB
po 2 měsích se obrázek bude mazat


díky za všechny rady
Ghosting
Profil
Imagehosting? Potěš pánbůch, Hofy bude mít radost.
VENCA
Profil *
:-D kdo je Hofy ? nekdo ze savany ? :-p
DJ Miky
Profil
Přesněji její majitel :-).
Marek Prokop
Profil
http://www.flickr.com/

Zdarma neomezený celkový prostor, měsíční upload omezen na 100 MB, rozměr jedné fotky na 1024x768. Za 420 Kč (24.95 USD) za rok neomezený upload i prostor, jedna fotka max. 20 MB.
VENCA
Profil *
hezké, ale není to české ;-)
a koukám že patří do "rodiny" s yahoo tkž se nedivím :-)
Marek Prokop
Profil
A proč vadí, že to není české?
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
VENCA
Zalezi take jaky tam planujes trafik a vytezovani serveru => navstevnost.
Pro ilustraci se podivej na hostingy firem web4ce.cz, armin.sk, savana.cz, webhosting-c4.cz a jeste mnoho dalsich.
VENCA
Profil *
zezačátku určitě nebude nic moc, ale mam možnost dobré propagace na dobrou cilovou skupinu, tkž si myslím že do jednoho měsíce by návštěvnost (řekněme 1návštěva = 1-2-3 uplaudy) mohla být větší než 200-250 lidí

zaujal mě teď ten web4ce.cz s tím hostingem na rok 999,- bez dph (10gb prostor atd..)
warman
Profil
web4ce ma FUP, viz.tady http://www.web4ce.cz/cz/webhosting/fup.html

nevim, jestli je nejak extra moc 200-250 lidi za mesic, ale neni to malo a to by ten tarif od web4ce mohl stacit ze zacatku( odhaduju cca 1rok), pak neni problem prejit na vyssi tarify, aspon podle me
VENCA
Profil *
já bych radeji bez FUP abych nemel nervy :-D ten od savany 10GB cc. 140/mesic s DPH nema ?
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
VENCA
V podstate nikdo nenabizi neomezeny prenos dat, viz http://www.savana.cz/webhosting/fair-user-policy/, akorat ze u nas to rikame lidem dopredu kolik maji prenos dat bez omezeni rychlosti prenosu.
Marek Prokop
Profil
V podstate nikdo nenabizi neomezeny prenos dat

Jak je, prosím, omezený přenos dat u Flickru, který jsem tu již zmiňoval?
VENCA
Profil *
s fupem je to napi.... prtz kdyz si vezmete ze na server se budou uplaudovat obrazky (rekneme zezacatku-prvni 2mesice - 100denne -)a potom link na obrazek rekneme na polovinu z nich se vynesou ven na nejaka fora - treba 5fór s navstevnost 10 000lidi+/denne a z toho se obrazke na kazdem z nich zobrazi cca. 2 000× tk to je docela dost co?
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
VENCA
S tim te za chvili nekdo posle ke konkurenci :-)
ninja
Profil
VENCA: prijde mi hledate hosting predcasne. Alespon podle prispevku zde nemate vyreseny tyto otazky:

1. Jak velke fotky budou uzivatele uploadovat (je rozdil 8MB RAW nebo 100 KB z mobilu).
2. Jak velke fotky si budou uzivatele prohlizet (mira zmenseni a komprese originalu).

A vase odhady vyuzivani serveru jsou take velmi povrchni. Teprve az budete mit nejakou analyzu, ze ktere vyplyne jak velky in/out traffik budete zhruba za rok mesicne delat, muzete zacit hledat hosting. A pocitat jestli se projekt vyplati, ale to je OT.
VENCA
Profil *
max. velikost bude do 1024×768
a do 2ou mesicu bude navstevnost urcite do 300lidí/denně
z toho urcite pulka bude uplaudovat 1/2 obrázky/denně (určitě menší než max. rozlišení)

bojím se ale toho že obrázky na 100% budou na různých fórech kde se 1obrázek bude třeba zobrazovat až 5 000×
VENCA
Profil *
sry odeslal jsem to 2× ten předchozí příspěvek
ninja
Profil
VENCA: pokud predpokladate malou navstevnost vlastniho webu (300 lidi denne), ale velky traffik diky odkazovanym obrazkum, asi bude nejlepsi obrazky na fora davat zmensene a s vetsi kompresi, ne? Pri prumerne velikosti obrazku 100 KB to je denne 0,5 GB, to zas neni tolik.
Jergus
Profil
VENCA
Vlastny server

0