Autor Zpráva
DanT
Profil
Zdravím.
Postupně se mi nabalují weby, o které se starám. Není to nic velkého - spíš osobní stránky nebo malé prezentace. Nelíbí se mi platit separátně za 10 hostingů a nemít možnost distribuovat volné místo podle potřeb. Současná situace vypadá následovně:
10 domén
- 5 domén - téměř nulový provoz, 10MB statické stránky
- 3 domény - provoz cca 50-500 návštěv/den resp. 300-3000 stránek/den, WordPress, v budoucnu možná 1x jednoduchý e-shop
- 2 domény - parkování
- potenciálně dalších 5-10 domén s téměř nulovým provozem.

Momentálně je to na různých hostinzích. Přemýšlel jsem o virtuálním serveru, ale nevím, jestli je to dobrá volba vzhledem k tomu, že s administrací neumím instalovat a nastavit/nechci mít nic společnýho ;-)

Co doporučíte?
Morasino
Profil
DanT
hostingsolution.cz
DanT
Profil
Morasino: stručnost nadevše že ;-)

Nějaký další nápady?
armin
Hosting armin.sk
Profil
DanT: gigaserver.cz nebo gigahosting.cz nabizi neco v tomto smyslu. Vim ze kamarad u nich mel nejak 5GB prostoru a baj ocko 10-12 domen. Byl s nimi po vsech strankach spokojen, ale je fakt ze se jednalo o ciste .html stranky, zadne php, mysql, nic.
DanT
Profil
A co obnáší navíc správa virtuálního serveru oproti běžnému hostingu?
armin
Hosting armin.sk
Profil
DanT: Zalezi od poskytovatele, treba nekdo ti doda holy OS bez niceho, nekdo ti doda nainstalovany virtual s apache, php, mysql. Sprava znamena treba byt schopen si treba:
- restartovat system
- restartovat apache
- restartovat mysql
- rotovat si logy / rucne mazat nekolika GB logy v pripade nerotovani
- prekonfigurovat / dokonfigurovat dle vlastnich potreb apache / mysql / php
- samozrejmosti by mela byt dukladna znalost sitove konfigurace a bezpecnostni politiky unixovych systemu

Pokud ti alespon jedna dovednost nic nerika, tak do virtualu nechod. Za servisni prace administratora / spravce se v 99% plati nemale castky zacinaji na 600,- / hodinu bez DPH. Zkus treba nadhodit mesicni cenu kterou jsi schopen a ochoten za uhostovani 10+ domen mesicne platit, treba se ti nekdo ozve, chodi sem celkem dost solidnich a vstricnych kolegu, kteri ti zajiste vyjdou vstric a budes max. spokojen. Ja osobne multidomain hosting nenabizim.
Jergus
Profil
DanT
www.hostmonster.com
www.dreamhost.com
Railbot
Profil
Savana, Flyweb
Timy
Profil
DanT
Já podobnou věc vyřešil tak, že mám jeden hosting, kde mám všechny prezentace v subdoménách a k tomu mám koupené samotné domény, na kterých mám nastavené aliasy na tyto subdomény. Nepotřebuji tedy k tomu ani hosting s podporou více domén v jednom účtu.
Jergus
Profil
Railbot
Flyweb ma nevyhodu pomalej linky na slovensko a o savane sa dost hovori o pomalosti... americke hostingy su niekedy menej stablne ale pomer cena / vykon je vyborny... ale treaba davat pozor na dostupnost...

taka pikoska ;) www.linkuj.cz hostuje na www.hostmonster.com :)
Bari
Profil
Já z vlastní zkušenosti doporučuju VSHosting ( www.vshosting.cz ). Za 1400 na rok s DPH možnost hostování 10 domén, neomezeně subdomén, neomezeně mailů a MySQL databází. Na tom hostingu mi běží 7 webů, na 5 webech běží Joomla, 1 WordPress a jedny statický HTML stránky. Maximálně jsem s tím hostingem spokojenej, jede bez výpadků a podpora 24 hodin denně (odzkoušeno, když jsem jim psal v neděli cca ve 3:17, odpověď mi přišla v 3:23).
enix
Profil
dobry den,
skuste preskumat nas Corporate plan na enix.sk.
k dispozicii je 25gb miesta pre web, 30 domnovych aliasov, 400gb trafik, 30 dnova zaruka vratenia penazi, ak nebudte spokojny.

S pozdravom,
Marian
Online podpora enix.sk
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
enix
Hele a to jsou jen aliasy nebo plnohodnote jednotlive weby? Mate i pro kazdou domenu separatne emaily?
Morasino
Profil
Hele a to jsou jen aliasy nebo plnohodnote jednotlive weby?
Rekl bych, ze kdyz pise 30 domnovych aliasov, tak to budou jen aliasy. :))
enix
Profil
su to plnnohodnotne a nezavisle domeny, pre kt. si mozete vytvarat vlastne e-mail nezavisle od seba a prerozdelovat miesto.

S pozdravom,
Marian
Online podpora enix.sk
Martin_3vo
Profil
2 DanT:

Dobrý den, jestli nechcete administrovat virtuální stroj sám, můžu Vám nabídnout virtuální server s klikacím virtualizačním prostředí Virtuozzo (rozhraní pro administraci virtuálního serveru) a kontrol panel PLESK, kde můžete svých 100 domén bez problémů jednoduše spravovat na jednom místě, oboje integrované s virtuálním serverem, tak že se to tváří jako celek a o virtuálním serveru ani nemusíte vědět, nebo mít znalosti systému.

Rád pro Vás vytvořím individuální nabídku, kontaktujte mě prosím.

Díky
Martin
rightway.cz
607 575 895

0